ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

Припадъци с неизестен произход

Модератори: админ, консултанти

natalie12

Припадъци с неизестен произход

Мнение от natalie12 » 02 юли 2016 21:31

Здравейте, от около 8-10 години имам проблем свързан с припадъци от неизвестен произход, но при сходни ситуации. В момента съм на 15 годишна възраст, първият припадък се случи когато бях на 4-5 години, играех в пясъчник, но под пясъка имаше скрита плочка в която се препънах, паднах и си ударих много силно брадичката в бордюра на пясъчника. В следствие от този удар загубих съзнание, глътнах си езика, получих сътресение на мозъка и бях в шок. След минавани през какви ли не изследвания беше сигурно, че няма никакви последствия от този удар. Следващия припадък се случи на 7 годишна възраст, състезавах се тичайки в училище в час по ФВС. Причерня ми внезапно и припаднах, силно си ударих главата, имах гърчове и отново сътресение. Както преди, път минах всички необходими изследвания и се оказа, че нямам никакви проблеми с мозъка след припадъка. На 8г., отново при състезание на тичане, същата ситуация се повтори, припадък, продължаващ около 5-10 минути, при което се свестих сама, а пръскане с вода и т.н. не е помогнало. Отново припадъка е придружен с гърч, сътресение, но този път с временна загуба на зрението, виждах страшно размазано, почти сляпо. При капене на капки за около ден зрението ми се възстанови. Отново ми правиха всякакви изследвания, но за първи път ЕЕГ, резултатът както обичайно е перфектен. Минах и скенер, отново всичко беше добре. След това ме спряха от физическото и не съм имала никакви проблеми. На 11 години се състезавах с тротинетка, а другото дете беше със скейтборд. В момента в който спрях ми причерня и припаднах, разминах се с цепната устна. Този път вече лекарите предположиха, че имам проблем, свързан с адреналина, понеже се случва единствено при състезания. По принцип тичам изключително бързо и е възможно организма ми да се натоварва прекалено много. След този припадък не съм имала друг, поради причината че не съм се състезавала. Половин година след последния припадък постепенно започнаха изменения в общото ми състояние, започнах да се чувствам зле, прилошаваше ми но по особен начин, не се чувствах отпаднала нито ми причерняваше, но зрението ми се променя, виждам околния свят по различен начин, всеки един движещ се обект привлича погледа ми и се получава състояние при което наблюдавам едновременно няколко обекта в различни посоки, все едно губя периферното си зрение и виждам всичко около мен ясно.Имах всекидневна силна болка в главата, не минаваше с медикаменти. С времето тези прилошавания зачестяха, получавах ги всеки ден, но около 13-14г. се пооправиха, в момента ги получавам изключително рядко. Преди ми минаваха едва когато се наспя, а сега отминават след 30мин до час най-много. Също така при припадъците кръвното ми налягане е около 30/20. Имам поставена диагноза синкоп и колапс. Моля Ви, ако някой знае с какво може да е свързан този проблем, да ме съветва как да подходя. Вече съм на възраст, в която осъзнавам проблема си и бих искала да го подобря до колкото е възможно. Нямам кой знае какви здравословни проблеми, като бебе съм се родила с лек шум на сърцето, имам ниско кръвно, често границите ми се доближават, а сърцето ми бие в нормален ритъм, но доста слабо, през повечето време не се усеща пулса допирайки ръка към гърдите или дланта, но се чувствам добре въпреки това, зрението ми е сравнително добро, имам диоптър -0,5 и -0,25 с астигматизъм, когато нося очилата си по време на някой от тези пристъпи състоянието ми се подобрява. В следствие на всички тези припадъци отношението на хората към мен се промени, което доведе до дистимия и има предположения за вегетативна дистония, това депресивно състояние продължава вече 4-5 години, въпреки, че в момента съм много общителна и се разбирам с околните. Ще се радвам ако някой може да ме ориентира какво заболяване имам и как трябва да процедирам, за да се подобря ако това е възможно. Благодаря ви предварително!

д-р Цончев

Re: Припадъци с неизестен произход

Мнение от д-р Цончев » 03 юли 2016 19:01

Най-вероятно това след преминаване на пубертета ще се стабилизира и тези пристъпи ще изчезнат. Невролозите какво казват по въпроса?

macavele

Re: Припадъци с неизестен произход

Мнение от macavele » 15 авг 2016 16:53

Здравей natalie12 четейки историята ти започвам да си мисля че проблема ти се проявява винаги когато се натовариш физически .... искам да ти кажа че аз също имам подобен проблем , като по малък бях паднал в една шахта , но тогава нямах никакви припадъци или каквито и да било признаци за това , при мен в последствие се появиха .. причернява ми по абсолютно същия начин както при теб и се свестявам без да си спомням нищо . Истината е че разбрах едно нещо , което е важно да знаеш .. за да пребориш това нещо трябва да си поставиш за цел да си промениш начина на живот , като говоря за натоварване физическо и психическо - не става дума да спреш да живееш нормално Ти си абсолютно нормален човек просто си по чувствителна към всичко околно ... давам ти прост пример знаеш че когато човек иска да напълнее или отслабне предприема диета или режим , за да постигне някакъв резултат , но резултатите не идват веднага , а отнемат малко време ... същото е и тук , опитай се да не стоиш пред компютър дълго време ( ограничавай се ) , стоенето до късно не ти помага повярвай ми пълноценния сън няма какво друго да го замести , избягвай да пиеш възбуждащи напитки редбули и тем подобни боклуци , НЕ ПУШИ цигари .. ОПИТАЙ СЕ после пак ще си говорим :) успех ти желая и не се отказвай Бори се :) успех ...

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”