ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Епилепсия ли е това?

Модератори: админ, консултанти

qncheto89

Епилепсия ли е това?

Мнение от qncheto89 » 17 юни 2015 15:09

Здравейте, пише ви една много разтревожена майка. Вчера синът ми, който е на 10месеца беше много развълнуван, аз го държах и не му дадох да иде при една количка, той започна да крещи и след това си пое дълбоко въздух и остана няколко секунди с отворена уста. Като го повиках се обърна към мен и започна да се смее и да подска. Това се се повтори. Днес докато го хранех се задави, изплаши се и пак отвори широко уста. След това го сложих в прохилката той започна да се тръшка и реве и пак пое си дълбоко въздух и отвори широко уста . Пак го повиках по име и веднага се оправи. Освен това е станал много нервен , днес се ядоса на една играчка стисна юмруци, почервеня и се разтрепера. Моля ви дали това са епилептични гърчове или афектни? Всеки път когато го прави е или ядосан или супер енергичен и развълнуван. Прави ми впечатление, че когато нещо се ядоса например като го сложа в количката да спи, започва да крещи и си изпъва ръцете назад
Благодаря

д-р Цончев

Re: Епилепсия ли е това?

Мнение от д-р Цончев » 17 юни 2015 19:40

Доста бебета правят така. Според ограничения ми опит с деца, не виждам нещо притеснително

qncheto89

Мнение от qncheto89 » 17 юни 2015 20:26

Днес пак ми го направи няколко пъти когато се ядоса- започва да диша учестено, отваря уста и някак си издава челюста напред, все едно се схваща.

qncheto89

Мнение от qncheto89 » 18 юни 2015 17:42

Забравих да спомена, че като отвори уста главата му се разтреперва все едно иска да изкрещи, но няма въздух .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 юни 2015 14:29

За ваше спокойствие и сигурност е добре да го погледне и педиатъра но не мисля че става въпрос за гърчове, те имат други характеристики.

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”