ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Нужда от мнение и помощ!

Модератори: админ, консултанти

shefche_1986

Нужда от мнение и помощ!

Мнение от shefche_1986 » 25 ное 2014 04:21

Здравейте, за пръв път през живота си пиша във форум и искрено се надявам да намеря отговор на въпросите си. Нека опиша всичко от начало.
От преди време получих повратна точка в живота си която се изрази като паник атаки и депресия. Не го пожелавам на никого. Борех се и се боря с това... Едни от симптомите за хората които не са запознати са световъртеж и страх които може да се породи от всичко и всеки. Много симптоми преминаващи през мислите и тялото ти и буквално имаш чуството че полудяваш. Приемам Золофт от година и сам по добре. Понякога с ниско кръвно или замайване но всичко прилично. Винаги сам си мислел че ще припадна и умирах от страх, но никога не се е получавало... до преди 2 дена. В момента съм в САЩ. Работя и живея тук. Работи се много и тежка работа. Денят беше петък 21.11 прибрах се от работа към 13:00 легнах да поспя. Жена ми ме събуди по късно към 16:30 и мрънкаше да ставам и да не спя следобед. Чуствах се слаб и безсилен отидох да измия очите си и... от там на татък само картинки помня как ме качват в линейката, как ми слагат абукат и тук там някакви приказки. Паднал съм не помня как не помня кога и съм получил гърч. Треперало е тялото ми и съм прехапал езика си. Бърза помощ са откликнали моментално след като жена ми им се е обадила. Вдигна ли ме от банята и премерили кръвното ми, то било 152/90. След 15 мин. Го премерили в болницата било 116/78.
Направили ми за 30 мин. Тест урина, кръв и скенер на главата. Бързо действат признавам си :)
Всичко в нормите... осъзнах се. Казали че нищо ми няма. Да си ходя и да потърся невролог.
Обаче вече два-три дни се чуствам уморен, главата ме стяга, уплашен, получава световъртеж, кръвното ми пада. Страхувам се да не припадна пак и, че ако съм самичък няма кои да ме открие. Два дена се чуствам ужасно и не разбирам тялото не може да ми се възстанови толкова бързо (а и целия съм схванат много силна мускулна треска на цялото тяло) или пак са ме почнали паник атаки и депресии :(
Неврологът които намерих ми гледа очите, рефлексите, разпитваме но нямаме болни от епилепсия. Нещото което ми каза е че всеки в живота си припада поне веднъж и получава гърчо. Това било вид защитна реакция на организма. Всеки го получавал незнайно защо без последствия и причини. И сега ме изпрати на ЕЕГ и Ядрено магнитен резонанс на мозака за да бил обеден че всичко от спешното е достоверно.
Забравих да кажа че понеже имам и лош стомах започнах да пия Празолпан 40мг. Делех го като започнах на половина та в смисал по 20мг. На ден. А в същия ден когато се случи пих за пръв път 40 мг сутрин. Това лекарство съм го пил и преди и нямах проблеми. След време го спрях и пак го почнах след време но ми действаше зле незнайно защо душеше ме в гърдите... и сега това.
Не разбирам постоянно ми тежат очите, боли ме главата, искам да се разходя и се чуствам отпаднал и имам световъртеж и това вече два дена.. Според лекаря трябвало няколко дни да се възстановя но аз вярвам на българи честно да си кажа.
Какво мислите вие каква е ситуацията ми? Да се подлагам ли и да давам толкова много пари за изследвания? Всичко преходно ли е или ми има нещо. Не разбирам.
Моля за мнение и отговори. Благодаря на всички и със здраве :)

Shaider
Контакти:

Re: Нужда от мнение и помощ!

Мнение от Shaider » 26 ное 2014 00:59

Това, което сте описали, са типични симптоми на паник атака, получих и аз една преди месец и нещо може би, започнаха да ми изтръпват ръцете, силно замайване получих, трябваше да седя поне 5 мин. без да правя абсолютно нищо. Също така вдигнах и кръвно налягане. За съжаление неврологът няма да може да помогне много с случая, според мен това е работа за психолог, психотерапевт или психиатър, с когото да започнете някаква терапия, защото не може цял живот да се тровите само с антидепресанти и успокоителни.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

shefche_1986

Мнение от shefche_1986 » 26 ное 2014 03:27

Благодаря за първото мнение. Днес малко по добре. Немога да пуша, започва да ми се вие свят :)
Незнам може и това да е. Никога до сега не съм губил съзнание. Може ли да спрат антидепресантите да ми действат или имаше и изказване някъде че смяната на климата играе роля, кръвното, умората и т.н.
Иначе тук е малко трудно с тези лекари... колкото и да не ви се вярва.
Благодаря за сега

vased

Мнение от vased » 26 ное 2014 04:45

Здравей shefche,

И аз съм в САЩ. За лекарите там е вярно. Ако имаш застраховка и можеш да платиш, моят съвет е да си направиш ЕЕГ и ЯМР (с контраст, по-добре се вижда, виждат се и кръвоносните съдове, така и така го правиш. Вземи си диска и после ще можеш да го дадеш на специалист в БГ да го разчете). Ще си наясно с положението и ако се изключат органични причини, не се страхувай повече, живей си живота, не обръщай внимание на виенето на свят. И на мен ми се вие, научих се да си казвам: "голяма работа, някои хора нарочно си предизвикват замайване с наркотици...от това не се умира".
На мен ми откриха автоимунно заболяване на щитовидната жлеза. Имам и тежък синузит, направи ми впечатление, че повечето хора с виене на свят имат синузит.
Успех.

shefche_1986

Мнение от shefche_1986 » 27 ное 2014 01:16

Здравейте, еми ще ми правят ЯМР то се е видяло имам адски страх от игли и не ми се искаше... иначе ми обявяват едни цифри, не зная шега ли е или искат да ми докарат инфаркт :)
Луди тук са луди хора. :)
Иначе забелязах че не мога да пуша. Половин цигара и имам чувство че всичко ми се люшка :)
Май организма има нужда от няколко дни да влезе в кондиция поне до този извод стигам ако съдя по себе си. Малко по малко, ден след ден сам все по в кондиция. А вие колко време сте тук как се чувствате? :)

vased

Мнение от vased » 28 ное 2014 02:52

Здравей shefche, аз продължавам на ти, надявам се нямаш нищо против.
От 15 години сме тук. Много скъпа е медицинската помощ. Ние имаме зстраховка BlueCrossBlue Shield, плащаме всеки месец $360 и за всичко, въпреки това, се плаща допълнително, вкл. лекарства. Доколкото си спомням ЯМР беше около $1500, платих към $600.
Не мога да отговоря категорично на въпроса как се чувствам тук, и добре и не толкова добре. Най-много ми липсва майчиния език. Но за празниците вчера дойдохме при дъщеря ми в Лос Анжелис, ние със съпруга ми живеем в Омаха Небраска. Кагато самолетът летеше над Лос Анжелис, 15 милионен град, под нас около 1 час блестяха светлините на града и космическите магистрали с 12 ленти, казах си с възторг, колко съм щастлива че живея на тази земя, че съм се родила...хората са го направили това чудо, емигранти като нас 95% европейци, бедняци.
Пиши, ако искаш, как се развиват нещата при теб.

vased

Мнение от vased » 28 ное 2014 02:56

Че от цигари ти се завива свят, това е ново за мен. На мен не ми се е случвало. И не съм чувала от други такова нещо. На мен от захар, от сладко ми се замайва главата. Да не би да пушиш с кафе със захар?

shefche_1986

Мнение от shefche_1986 » 28 ное 2014 08:30

Лични

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”