ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

въпрос каква е диагнозата

Модератори: админ, консултанти

Дончева11

въпрос каква е диагнозата

Мнение от Дончева11 » 06 ное 2014 17:45

Здравейте, детето ми е недоносено,родено в 34г.с с умерена асфикция.На 1,5г направи гърч с температура 38.2 измерена в ухото. След това имаме още три гърча- втори с т 37.5 и вирусно заболяване, трети без температура, но при свръхстресова ситуация и четвърти при 38.9 в ухо пак с вирусно заболяване. Детето често реагира упашено, не иска да върви навън, вкъщи при най-малкия шум се хвърля по лице на пода, примерно ако някой звънне на вратата. Имаме и един аспираторен пристъп, при който посиня целия и му спря дишането за дълго време,но не е припадал. При първите три гърча ЕЕГ-то беше чисто, четвъртото ЕЕГ показа: нормална основна активност, огнищна абнормалност от високи бавни вълни задномозъчно вдясно, няма генерализирана пароксимална активност. Четвъртото ЕЕГ протече по-различно, слагаха му някакви светкащи очила въпреки, че детето не можеше да разбере как да си затвори очите. До сега не сме пили медикаменти заради чистите ЕЕГ-та. Нямаме наследствен фактор. Какво означава огнищна абнормалност от високи бавни вълни задномозъчно вдясно- диагноза ли е това и какви са прогнозите?

д-р Цончев

Re: въпрос каква е диагнозата

Мнение от д-р Цончев » 06 ное 2014 19:41

Според мен няма нещо притеснително, гърчовете вероятно са били в резултат на температурата. С израстването ще изчезнат.

Дончева11

Мнение от Дончева11 » 06 ное 2014 22:34

д-р Цонев благодаря Ви за бързия отговор. Трябва ли да пием конвулекс или чакаме да израстне- факт е че последния гърч беше при по-висока температура и значително по-кратък-не повече от минута? Заради това,че имаме един гърч без температура ми препоръчаха при следващ да започнем да пием конвулекс по схема, но доколкото четох температурните гърчове не се повлияват от медикаментите за епилепсия.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 ное 2014 22:24

Според мен не трябва да се пие нищо, но все пак е редно педиатъра да каже, това е мое мнение.

Дончева11

Мнение от Дончева11 » 08 ное 2014 02:50

Много благодаря за отделеното време

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”