ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Епилепсия - проблем - помощ

Модератори: админ, консултанти

t0bl3roBG

Епилепсия - проблем - помощ

Мнение от t0bl3roBG » 12 май 2013 15:16

Здравейте, бихте ли ми помогнали относно моето заболяване - епилепсия със заключение диагноза парционално огнище в дясно темперално с генерализирани припадъци. Много моля ако може някой да ме насочи към специалист или да сподели нещо. Пия ривотрил депакин кепра неоротоп, а сега ми сложиха и лирика от 75мг. Всичко това ми е от доц.Алексиев,гр. София.

Благодаря предварително.

клеопатра

Re: Епилепсия - проблем - помощ

Мнение от клеопатра » 12 май 2013 18:54

На колко сте години, и колко припадъка сте имали?

t0bl3roBG

Мнение от t0bl3roBG » 12 май 2013 19:38

На 49 години съм всичко започна на 20 години ,от тогава съм пил финлипсин , после тегретол , около 5 години нямах никакви проблеми ,след това започнаха пак големи припадъци по 2-3 на месец ,след като ме изпратиха при доц.Алексиев бях започнал да правя неволни движения с ръце и не свързан говор , които и с тези лекарства не можем да спрем ,в момента съм с тези проблеми. Мисля,че тези лекарства ми идват много.

клеопатра

Мнение от клеопатра » 13 май 2013 17:03

Здравейте,
съчувствам ви,това е ужасно неприятна болест.
Аз съм на 44 и при мен всичко започна на 40 след ухапване от кърлеж, което пък съвсем ме срина психически.
Аз съм ходила при много лекари. Медикамента който вземам е Ламиктал. Мога да кажа че съм доволна.Но всички тези лекарства имат странични ефекти, което е най-лошото.Без тях не може, но пък и с тях.....
Ако искате се обърнете към доктор Калпачки, който е завеждаш неврология на 2-ра градска болница.
Мога да ви дам и други координати при интерес.
Също така мога да ви насоча към неврохирург/най -добрия в София, тъй като има и хирургия на епилепсията.
Доста успешно и се приключва с лекарствата завинаги.
Правили ли сте ЯМР. И какво е отключило епилепсия при вас чак на 20 годишна възраст?

t0bl3roBG

Мнение от t0bl3roBG » 14 май 2013 20:29

Благодаря ви за съчувствието! Аз също съм бил при доста лекари, но резултата все е един и същ.Пил съм и ламиктал заедно с рижотрил и трилептал , не помня след колко дни получих голям припадък.Ламиктала ми бе заменен с кепра. ЯМР не съм правил.Ако можете да ми кажете и за други лекари ще Ви бъда благодарен,може и нервно хирурзи, макар че ме е доста страх. Каквото ми пишете ще ми е от полза.Но.. смятам да опитам при друг лекар . Благодаря отново за загрижеността !

клеопатра

Мнение от клеопатра » 15 май 2013 10:17

Може да се обърнете към един от най-добрите неврохирурзи в св.Иван Рилски.
Казва се доктор Минкин. Изключителен човек и професионалист.
Трябва да направите ЯМР, не трябва да търпите това да продължава.
Трябва да се види причината, огнището, което предизвиква припадъците , не да се лекува Епилепсията, а да се търси причината и да се лекува тя.
Обадете се на д-р Минкин и си запишете час, той е много зает, но се надявам да ви смести в графика си.Мисля, че в петък приема на кабинет. тел:0888957915
Ако не можете да си позволите плащането на ЯМР, кажете на невролога си да ви даде направление /но ще трябва да изчакате около месец-два/.
По принцип той трябва да направи запитване към НЗОК и ако те разрешат на база диагноза, ще си го направите безплатно, но задължително в св.Иван Рилски, там е най-добрата техника.
Успех и ако искате може да ми пишете, как вървят нещата.

t0bl3roBG

Мнение от t0bl3roBG » 15 май 2013 21:14

Благодаря за информацията която ми дадохте. Дали ще бъде възможно да осъществим връзка било то по скайп или телефон. Скайпът ми е b0l3ro, а телефонът 0888103078 само ми цъкнете аз ще ви набера

moga

Мнение от moga » 16 май 2013 07:32

Лекуване на при4ината.Ако желаите можем да поговорим.

t0bl3roBG

Мнение от t0bl3roBG » 16 май 2013 19:34

Да бих желал да поговорим

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”