ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

2 припадъка без диагноза

Модератори: админ, консултанти

LukaG

2 припадъка без диагноза

Мнение от LukaG » 18 яну 2013 22:11

Ако някой ме беше попитал преди около месец бих определил себе си като спортен тип без сериозни здравни проблеми.Сега не съм толкова убеден в това.
За последните 5 години не успях да продължа да спазвам спортният си режим ,бягане по около 4-5 км всяка сутрин.Това определено ми липсваше и с огромно удоволствие започнах отново преди около 2 месеца.Всичко беше супер докато не дойде 3-тата вечер на бягане,на 01.12.2012.След кроса отидох подтичвайки да взема нещо от бараката в градината си .Намерих се на пода между колелата на децата ми половин час по-късно.Чувството ми беше като да съм си дремнал за малко.Станах и леко объркан разказах на съпругата ми какво ми се е случило.Последваха 3 прегледа при лекар.Взеха кръв и правиха ЕКГ.Основното им предположение бе ,че поради ниската темп. ,около -5 гр. съм получил припадък.Откриха и холестерол 5,5 ml mol. но за последното аз лично не им повярвах.После дойде Коледа,Нова година и редовните ски за около 10 дена.Върнахме се на 09.01.2013 и на 10.01 беше поредното от изписаните ми прегледи.Отново ЕКГ и пожелания да си нося шапката по редовно.На 14.01 сутринта облечен за работа с балтон и с 2 год. ми син в ръце получих припадък пред колата ми на тротоара.Преди да падна като талпа назад,както ме описа дъщеря ми ,която ме е видяла съм оставил синът си на земята,пуснал съм го.При падането си нараних главата и мускулите от вратът към плешката ме болят още.Не съм сигурен колко точно съм бил в безсъзнание но започнах да чувам съпругата си и гласовете на дъщеря ми много преди да се съвзема напълно.Съпругата ми е била в банята и не е успяла да дойде първа.Хората ,които ме намерили на земята извикали линейка.В последсвие отново кръв,и ЕКГ.Този път холестеролът ми беше 4.3 но заключението си остана същото:носи ШАПКА и няма да имаш проблеми.А и добавката :калият в кръвта ми е малко нисък затова банани ,много банани да си хапвам.Това последното малко ми дойде в повече,защото аз банани си хапвам по 3-4 на ден и преди припадъците.
Въпросът ми е :Възможно ли е мъж на 44г ,177 см,70кг,,без оплаквания,активно спортуващ,никога не съм спирал разходки,туризъм,плуване ,без роднини с оплаквания от припадъци и пр. да получи ,вече 2 припадъка и причина за това да е липсата на шапка при температури от -5 до -1 гр.
целзий?
Ако да то ,къде да се търси причината?
Благодаря предварително!

ankamar56

Re: 2 припадъка без диагноза

Мнение от ankamar56 » 19 яну 2013 13:50

Здравейте,
така както сте го формулирали въпроса - не изглежда да има отговор еднозначен. Според мен, е добре да се обърнете към невролог, който да ви насочи към изследвания и хипотези, които да обяснят симптомите. С пожелание за по-бързо диагностициране !

клеопатра

Мнение от клеопатра » 19 яну 2013 15:04

Задължително добър невролог и ЕЕГ.
А това с шапката..... е смешно,/за съжаление/.

moga

Мнение от moga » 19 яну 2013 15:36

Алтернатива-Направете си Газов анализ и Щетовидния хормон FT4

LukaG

Мнение от LukaG » 21 яну 2013 13:50

Благодаря на изказалите своето мнение.

LukaG

Мнение от LukaG » 03 май 2013 13:00

Последното развитие до тук е ,че ми сложиха сърдечен монитор .С малка операция го инсталираха под кожата и над сърцето.Трябва да го нося до 3 години ,като на всеки 6 седмици трябва да ходя в болницата за сваляне на записаните данни.Основното предположение до тук продължава да бъде съмнения за особен вид сърдечна аритмия.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 май 2013 01:19

Бихте ли цитирали модела на това устройство за да се ориентирам за какво става въпрос.

LukaG

Мнение от LukaG » 08 май 2013 10:57

Устройството е Mediatronic Reveal DX Insertable Cardiac Monitor System.Сложиха го под ъгъл спрямо гръбначният стълб ,до сърцето леко в дясно от лявата гърда.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 май 2013 15:40

До момента сваляли ли са данни от това устройство?

LukaG

Мнение от LukaG » 14 май 2013 21:48

Планираното първо сваляне на данни ще е на 21.05.За щастие все още няма непланирани записи.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 май 2013 09:06

Пишете като излязат резултати, да видя за какво става въпрос.

LukaG

Мнение от LukaG » 22 май 2013 13:00

Стана ясно че няма записи.Т.е. не съм имал състояния които да активират записване при така наложените от екипа лекари ограничения.Следващо посещение след 6 месеца.Изписаха и повторен тилт тест под медикаменти предизвикващи припадък и повторен невролог на 25 .07.2013.
Не съм сигурен дали не трябваше да питам ,когато са ми правили кръвните изследвания дали са проверявали за симптоми на рак.Въобще трябва ли да изискам подробни изследвания за евентуален рак или не?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 май 2013 10:44

Няма такова изследване. Диагностиката на различните ракови заболявания е строго специфична и се прави когато има някакви съмнения за такова

LukaG

Мнение от LukaG » 24 сеп 2013 21:38

Малко се забавих с писането.Откриха причината за припадъците ми.Benignity Meningioma.Не зная как се казва на български но е нещо като доброкачествен тумор в мозъка.Станал е голям колкото яйце и е започнал да притиска предната дясна част на мозъка.Очаквам операция за премахването му в най скоро време.
д-р Цончев ,имате ли информация за това какво да очаквам от такъв вид операция и какви са реално шансовете ми тя да реши проблема .Ако да ,колко време да очаквам след това да бъда без проблеми.В смисъл има ли рецесия този тип образувания.
Очаквам MRI Scan но дотук се вижда ,че туморът е разположен до черепа в горният десен,преден дял.
Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 сеп 2013 15:52

Обикновено тези операции водят до премахване на симптоматиката и съответно припадъци ако е имало такива. Доколкото си спомням рецидивите са редки.

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”