ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Гърч при жена, предизвикан от топлинен удар ?

Модератори: админ, консултанти

HandOfGlory

Гърч при жена, предизвикан от топлинен удар ?

Мнение от HandOfGlory » 19 юни 2012 06:50

Здравейте.
Пиша ви относно сестра ми, която снощи по време на сън получи гърч. Тя е на 21 години, 1,75 висока, 45 кг (доста слабичка). Действах бързо и изкарах езика за да може да си поеме въздух. След като премина, около 10 мин говореше несвързано все едно балнуваше. Гледката беше смразяваща а запазването на самообладание почти невъзможно, защото все пак за пръв път се случва подобно нещо пред мен. Викнахме бърза помощ, след около 15 мин. се (свести напъно) премериха и кръвното - 100/60 и температура - 36. Тя никога не е боледувала от нищо, свързано с мозъка, което ме отвежда на мисълта, че е малко вероятно това да е епилептичен пристъп. Единствения виновник според мен е СЛЪНЦЕТО. Държа да отбележа, че тя никога не е извършвала тежък визически труд, нито е стояла прекалено дълго време на слънце, но от 2 седмици работи, а работата и изисква не толкова тежък труд, но седене на слънце в продължение на 4-5 часа (от 9:00 до 13:00~14:00 часа).
+ това след работа не се хранеше, максимум 2 хранения на ден (рядко три), а по някой път и по 1. Лягаше си късно (2:00, 3:00 дори 4:00 сутринта) и ставаше в 7 за работа. Според мен това е причината. Недоспиване, недохранване, продължително излагане на силно слънце.... Четох за влиянието на слънцето в/у мозъка на човека и разбрах, че то може да е причината за гърча. Вече втора вечер не спя! Стоя до нея в стах и ужас да не се повтори. На работа не е била, след случкта си взе почивка за няколко дни... През деня (вчера) не се е излагала на слънце за повече от 5 мин. Утре трябва да ходим на Благоевград, но искам да попитам ако съм прав, възможно ли е гърча да се повтори сега, когато не се е излагала на слънце и си е взела почивка от физически труд ?

д-р Цончев

Re: Гърч при жена, предизвикан от топлинен удар ?

Мнение от д-р Цончев » 19 юни 2012 15:18

Няма как да се отговори на такъв въпрос, не се знае и дали сте прав. Според мен е добре да се направи консултация с невролог и ЕЕГ, най-малкото и за ваша сигурност и спокойствие.

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”