ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Напрежение и дискомфорт в главата и зрението

Модератори: админ, консултанти

malpet

Напрежение и дискомфорт в главата и зрението

Мнение от malpet » 03 юни 2012 19:18

Здравейте! Като ученик получих травма в главата и оттогава до 2007 г. имах веднъж или два пъти годишно "епизоди" - виждах тъмни петна, изтръпваше ми едната половина на тялото, вдървяваше ми се езика и не можех да кажа това, което искам, без да губя съзнание. Това продължаваше 15-20 минути и отминаваше, като оставаше само силно главоболие и отпадналост за около ден. През 2007 г. го диагностицираха като "Посттравматична епилепсия с парциални пристъпи-гранд-мал" и започнах лечение с Депакин Хроно 500. Лечението приключи ноември миналата година и до тогава не съм имал нови пристъпи. Преди месец получих може би същия пристъп, но беше само с нарушение в зрението. От тогава до сега остана напрежение в очите и главата,зрението ми е под напрежение,все едно са ми изцъклени очите, постоянно имам чувството, че съм изморен и отпаднал, и от време на време когато вървя все едно някой ме бута по главата,но не е замайване. Ходих 2 пъти на очен преглед - зрението ми е 100%, няма напрежение в очния нерв, т.е. всичко е нормално с очите; бях и при невролог, който също потвърди, че всичко е наред, правих си и ЯМР на главата - отново всичко е нормално. Мислех да си правя и ЕЕГ, но казаха, че ако има нещо, би се видяло на ЯМР, и че на ЕЕГ-то би се видяло ако има в момента пристъп. Ако някой има предположение какво може да е и при какъв друг специалист да отида, ще му бъда много благодарен!

д-р Цончев

Re: Напрежение и дискомфорт в главата и зрението

Мнение от д-р Цончев » 03 юни 2012 19:22

В случая неврологът е подходящия специалист. Къде сте ходили до сега?

malpet

Мнение от malpet » 03 юни 2012 20:44

По принцип лечението ми беше в България ( Пловдив ). Сега от 2 месеца и половина съм в Германия, където получих пристъпа. Всички изследвания които съм описал включително и невролог си ги правих тук в Германия при специалисти.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 юни 2012 19:58

Доколкото знам там има добра медицинска практика, така, че вероятно заключенията са правилни. Но ако оплакванията ви се задържат ще трябва пак да се говори с невролога.

malpet

Мнение от malpet » 04 юни 2012 20:30

Благодаря за бързите отговори, д-р Цончев! Ще се свържа пак и с друг невролог и ще искам да ми се направи по обстоен преглед, както и ЕЕГ, за да съм сигурен, че имам всички изследвания. Днес четох, че имало вероятност да има някакъв възпалителен процес подобен на синузит. Трябва ли да се обърна и към такъв специалист за потвърждение? Надявам се да се открие причината за напрежението, и да бъда лекуван адекватно!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 юни 2012 16:23

По-скоро не, тъй като би се видяло на ЯМР-то ако има нещо по синусите. Или поне аз така мисля.

malpet

Мнение от malpet » 06 юни 2012 12:52

Добре, тогава ще взема час за невролог, и ще видя какво ще каже пак. Благодаря ви за отзивчивостта!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 юни 2012 16:53

Моля, успех!

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”