ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Епилепсия или Не???

Модератори: админ, консултанти

Donchev12

Епилепсия или Не???

Мнение от Donchev12 » 24 май 2012 15:36

Здравейте от 3 години страдам от някакво пристъпно главоболие веднъж дневно след това чуствам превъзбуждане на целия огранизъм, имам мравучкане по лицето,ръцете,скованост на
мускулите,тремор, просто кошмар, по време на пристъпа се чуствам леко объркан и замаян и ме боли главата все едно ми забиват пирон и определено чувствам конвулсии,тежко дишане, абсолютно ми прилича на някакъв вид епилепсия имам ЕЕГ и ЯМР от 2010 който са във норма, но пристъпите са много коварни и след това целия треперя от превъзбуда, и вчера отидох на преглед при доц. Топалов във Св.Наум на 4км прегледа ме и каза че не намира нищо обепокоително и ме накара да направя ново ЕЕГ от което резулатата беше:
Добре организиран средноволтажен алфа ритъм с честота 9-10Хц,окципитален максимум,леки дифузни промени от единични тета вълни
Добра Реактивност при ОО/3О
При ФС - без фотопароксизмален отговор.
При ХВ /5мин/-основната активност не се променя.Леко зачестяват дифузните промени.
Огнищна и пароксизмална активност не се съобщават.
Заключение: Нормална ЕЕГ с леки дифузни неспецифични промени.
Въпроса ми това достатачно ли да се каже че нямам Епилепсия защотото гледам доста хора с нормални ЕЕГ а пак с диагноза епилепсия,преди да ида в Свети Наум, и личния лекар се усъмни за някаква форма на епилепсия и ми изписа Талопам(Топирамат) без малко да умра изпих едно хапче и пристъпът ми стана тройно по силен от уплаха отидох на 4км а там ми изписаха сега само Ривотрил като доц.Топалов каза че не ставало дума за неврологичен проблем а за психиатричен което много ме съмнява откъде тогава тези присъпи на на главоболие и превъзбуда започващи все от главата, какво мислите вие какво да правя занапред епилепсия ли е не е ли ???

д-р Цончев

Re: Епилепсия или Не???

Мнение от д-р Цончев » 24 май 2012 19:01

Не мисля, че става въпрос за епилепсия, а и обикновено ЕЕГ показва дали има или няма нещо такова, особено ако е направено когато са налице оплаквания.

Donchev12

Мнение от Donchev12 » 24 май 2012 22:20

Благодаря за бързия ви отговор доктор Цончев, незнам вече пристъпите продължават от тежки по тежки сравних ЕЕГ от 2010 и сегашното вълните на първото са съвсем ситни а на сегашното са двойни макар че и на 2 те пише в норма без огнища и т.н да не би да не е разчетено както трябва, или другото което ме притеснява че ЕЕГ дава отклонения при слаби пристъпи само по време на пристъпа но след него всичко се възстановява и междупристъпите ЕЕГ може да бъде напълно нормално и това да не отхвърля тази диагноза не мислите ли? Защото симптомите ми отговарят напълно а и досега 3 невролога ми изписват първите 2 Талопам които не ми понесе (за епилепсия) и сега от 4км ми казаха да спра Талопама и да почна Ривотрил който нали пак е за епилепсия??? Е като нямам епилепсия защо ме лекуват за епилепсия, или явно мислят че нещата отиват натам, незнам и аз съм объркан ????

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 май 2012 22:13

След като не са ви казали че имате епилепсия, значи не е това. А лекарствата "за епилепсия" вършат работа и за други неща, не само за епилепсия. Т.е. струва ми се че разсъждавате наобратно, опитвате се да извадите заключение от лекарството за диагнозата, което е неправилно и само излишно си причинявате притеснение.

Donchev12

Мнение от Donchev12 » 25 май 2012 23:20

Ами страдам от доста време от главоболие със симптоматика на епилепсия вече и това ме притеснява по всички изледвания съм наред а всекидневното пристъпно главоболие ми пържи мозъка направо, какво ли не казваха че е а накрая пак нямам диагноза и пия хапчета проба-грешка, а този Ривотрил освен за епилепсия за какво друго е предназначен?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 май 2012 17:30

По принцип освен за епилепсия се използва за третиране на т.н. миоклонус, тремор, мускулни съкращения с неволеви произход, но това не задължително да е свързано с епилепсия, но тук невролог трябва да вземе решение каква е причината за тези оплаквания. В св. Наум съм работил с д-р Кметска, мисля, че ако все още е там ще ви е от полза.

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”