ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Разчитане на ЕЕГ

Модератори: админ, консултанти

mimimibg

Разчитане на ЕЕГ

Мнение от mimimibg » 10 юни 2010 18:39

Здравейте от години се оплаквам от световъртеж и невролога ми назначи ЕЕГ. Доколкото мога да разчета почерка на лекаря написаното е следното -

EEГ ВЪЛНИ Е ДОБРЕ ОФОРМЕН.ДОБРЕ МОДУЛИРАН d-РИТЪМ С ЛЕКИ ДИФУЗНИ ВЪЗДУШНИ ПРОМЕНИ. X B-ЕТИ И РОТОСТИМУЛАЦИЯ ВОДИ ДО .............това не мога да го разчета - на въздушните вълни предимно темпирокуринетално в дясно и води до краткотрайни проксизми . Заключение: Желателно е контролно ЕЕГ след 2,3 месеца.

Попитах лекаря какво означава всичко това и той отговори че няма нищо страшно но ми препоръча да пия депакин хроно. Попитах дали се касае за епилепсия при удловие че досега не съм имала припадъци никога, отговора беше че като има такива световъртежи се прави ЕЕГ за да се види има ли промени в мозъчната кора и това беше. Моля Ви за мнение. Много съм притеснена.

д-р Цончев

Re: Разчитане на ЕЕГ

Мнение от д-р Цончев » 13 юни 2010 21:50

От това което цитирате няма данни за епилепсия или сериозни церебрални увреди.

mimimibg

Мнение от mimimibg » 14 юни 2010 10:39

Благодаря Ви.

inat

Мнение от inat » 21 фев 2013 12:12

нерегорирана МЕА
с дифуэно пръснати остри и по групи тета с билатерална синхрониэациялТова са реэултати отЕЕГ.Страдам отХемиспаэамвече 6 години.ЯМР в.о. Скенер в.о.Иэписаха ми неуротоп от който не се чувствам добре.Какво ли не си мисля.живота ми е ад.Постави ми ботокс светило на неврологията ужас спаэама иэчеэна устата ми увисна; окото ми се эатвори; ЭАтворих се в дома плачех по цял ден. От нииде помощ . Моля ви помогнете............

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 фев 2013 13:09

Мога да препоръчам невролог в София за контролен преглед.

kgbkaty

Мнение от kgbkaty » 01 май 2017 19:14

Здравейте! Тук ли трябва да помоля за помощ при разчитане на ЕЕГ?

kgbkaty

Мнение от kgbkaty » 01 май 2017 19:25

В ЕЕГ е написано: Основна активност от неравномерна по амплитуда и честота около 8 Хц алфа ритъм, примесен с малки групи бърза активност и изолирани тета вълни.Спонтанно,залпове до 1-2 секунди от високоамплитудни делта вълни около 3 Хц билатерално, на местаи центро- париетално с тенденция към генерализация.
Технически бележки: Двустрално темпорално бавновълнови пароксизми склонни към генерализация. Това е за 7 год. момче, което видимо е напълно здраво ,но е разсеян и има говорни проблеми. Не се изказва правилно ,и не може да формира правилно мислите и изречения.Може ли на обикновен език да обясните моля!?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 май 2017 20:57

Аз лично не мога да дам заключение... неврологът е добре да го види това, най добре детски невролог.

kgbkaty

Мнение от kgbkaty » 03 май 2017 00:07

Благодаря Ви докторе за бързият отговор!Не искам да се натрапвам а само да споделя,аз съм бабата. Забелязах че има нещо ,когато детето беше на между 3 и 4 год. В началото не ми вярваха, защото детето си е здраво и активно , но си говореше на някакъв негов език .От тогава до сега родителите ходят по лекари и се смениха няколко диагнози. Първата беше ХАДВ и нормално ЕЕГ, направено на 4 и половина год.След 1 година при друг лекар и резултат : няма ХАДВ, но се забелязват някой неща които припокриват данни от аутестичен аспект. ( не зная дали се изразявам точно, но това е по памет)След това пак нещо подобно и дислекция, а сега са тези резултати , но без поставена диагноза.А в развитието на говора се вижда голям напредък.Последният невролог е казал, че напредъка е най вече от посещенията при логопеда.Разбирам и знам че има проблем, но не разбирам защо няма диагноза? А и досега никой не е препоръчал ЯМР.....Сега сме вече при 4- ти доктор,който е назначил последното ЕЕГ,и за първи път ни викат на контролен преглед.
А дали не трябва да посещаваме и психолог, предстои ни и започване на училище?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 май 2017 19:05

Къде сте го водили до сега?

kgbkaty

Мнение от kgbkaty » 15 май 2017 13:27

Ходили сме в Пловдив в Медицински комплекс при детски психо-невролог.
И София в болница по неврология и психиатрия Св. Наум, и тази година в неврологичен кабинет Сацер.
Благодаря Ви за отделеното време,ако имате някакви препоръки може и на лични . Благодаря.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 май 2017 22:13

Мога да ви препоръчам в София добър детски психиатър, който се занимава с подобни проблеми

kgbkaty

Мнение от kgbkaty » 31 май 2017 16:42

Благодаря Ви! Когато ви е удобно, моля да пратите адрес или тел.за контакт със доктора. Още веднъж Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 май 2017 20:37

Детска психиатвия в Александровска болница, д-р Янева.

kgbkaty

Мнение от kgbkaty » 04 юни 2017 21:25

Благодаря!
С уважение!

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”