ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Епилепсия. Помогнете ми

Модератори: админ, консултанти

detstvo

Re: Епилепсия. Помогнете ми

Мнение от detstvo » 27 яну 2013 14:35

Благодаря, на нас не са ни казали епилепсия, затова се двуомя дали да давам този Конвулекс и дали той ще предотврати евентуални следващи гърчове?

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 27 яну 2013 15:25

Конвулекса или депакина са широкоспектърни медикаменти и не се изписват само при епилепсия, а при различни разстройства на мозъчната активност, за да я успокоят!

merilin21

Мнение от merilin21 » 13 юни 2013 13:18

Здравейте! Аз съм на 23 години и имам епилепсия от 16 годишна. ЕЕГ-то ми е чисто, кръвните изследвания са ми добре, ходила съм къде ли не и всеки казва едно и също-"Добре си, ще ти мине". Пия хапчета тевалиптин и епитрижин. Не бях припадала година и половина и се бях успокоила до преди два дни, когато се случи отново. Вече незнам какво да правя, понякога изпадам в отчаяние. Има ситуации, когато епилепсията ми влияе на нормалния начин на живот. Припадала съм общо 11 пъти, но не през всичките пъти съм билА само с близки хора. Спя по най-малко 8 часа, не употребявам алкохол, пия кола рядко. Пуша една кутия два дена и половина и пия кафе, но не прекалявам.Това е нещото с което съгрешавам, но не мога да се откажа от всичко.На дискотеки също ходя рядко.Незнам какво да правя, какви изследвания да си направя, къде да отида, някъде, където ще ми помогнат. Аз си мисля, че има светлина в тунела, но може и да е светулка...

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 14 юни 2013 18:51

merilin21, а кой ти е лекуващият невролог!

merilin21

Мнение от merilin21 » 22 юни 2013 11:35

mnoznae6ta -Първият ми беше доктор Новаков-Варна (пълен некадърник). Ходила съм и при доктор Чавдаров-София. Доктор Йорданова-Варна, а първата ми невроложка, която ми каза диагнозата даже не помня как се казва.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 22 юни 2013 12:27

Навярно правите ЕЕГ при д-р Йорданова.
Моят съвет е да направите консултация с доц. Алексиев София или със специалист от клиниката по епилепсия в болница ,,Свети Наум" или известният 4рти км. в София.

Tane76

Мнение от Tane76 » 19 юни 2014 17:00

Здравейте д- р Янева! Искам да попитам за страничните действия на трилептала. След достигане на максималната доза изписана от лекаря и привикването на организма към лекарството възможно ли е страничните реакции да изчезнат или трябва да се спре лекарството ако има такива? У дъщеря ми се появиха следните странични реакции - сънливост, нарушено внимание, гадене,повишен апетит, нестабилна стойка и походка/ залитане/.

ladybird

Мнение от ladybird » 21 юли 2014 00:39

Здравейте, много съм объркана и имам нужда от съвет. Преди ок. 6 месеца детето ми (на 6 г.) за пръв път получи някакъв пристъп - след ставане от сън, докато се миеше, извика, когато отидох ме гушна, стисна ме, погледът беше втренчен, измърмори нещо несвързано. Цялото това нещо продължи не повече от 30 сек.- 1 мин. След това се отпусна и заспа. След известно време се пробуди, каза, че има главоболие и болки в очите и заспа отново. След ок. час-два се събуди и беше все едно нищо не се е случило. От тогава това се случи още няколко пъти. Аз лично свързвам всеки от тези пристъпи с едни и същи обстоятелства - недоспиване, силно вълнение (например изява пред публика), вид стрес (примерно проблем с колата по време на едно пътуване - бяхме в планината и детето се притесни, че няма да можем да се приберем вкъщи), като недоспиването е най-често повтарящото се обстоятелство. Освен това, детето е много емоционално и чувствително.
С направления от невролог преди няколко дни направихме скенер и ЯМР, като бях останала с впечатлението, че ЯМР е най-показателното изследване за поставяне на диагноза епилепсия. И двете изследвания показаха, че всичко е в норма и няма никакви болестни изменения. ЕЕГ обаче показа активност, която според невролога е много извън нормата и детето трябва да приема Депакин. Ужасно много ме притесняват страничните ефекти на това лекарство (чернодробни проблеми, косопад, напълняване, загуба на апетит), затова още не съм започнала да го давам. От друга страна, притеснявам се дали не греша като не изпълнявам назначенията на лекаря. Поради тази причина съм ужасно объркана и имам нужда от съвет как да постъпя.
В крайна сметка не разбирам, при положение, че отклоненията са само в ЕЕГ, може ли да се каже, че се касае за епилепсия, или не?
Доколкото разбрах от предишни коментари, отклоненията могат да бъдат предизвикани и от вирусно заболяване. А детето ми кашля от много дълго време, изпи сума ти сиропи, но ефект няма. Възможно ли е това да е причина за промените в ЕЕГ?

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 21 юли 2014 03:05

ЕЕГ то, това е изследване показващо функцията,т.е. работата в различните части на мозъка.
А относно епилепсията си има, специфични изменения.
Характерното, при епи пристъп е, след него, болният да се чувства отпаднал и да заспи.
А щом неврологът ви е казал, че отклонението е доста извън нормата, трябва да започнете с депакина. Добре е да пуснете сега чернодробни изследвания, за да имате база за сравнение, след около 1 месец.
А относно скенер и ЯМР, това са образна диагностика и показват състоянието на самият мозък, щом, няма изменения е добре. Навярно поради отклонението в ЕЕГто, са назначени тези две изследвания, за да се потърси причината, за пристъпите.
Ако решите, може да направите и друга консултация с невролог, но да е колкото се може по скоро.
Относно страничните ефекти, не се проявяват толкова често.

ladybird

Мнение от ladybird » 21 юли 2014 08:29

Явно няма как, още днес ще направим чернодробните изследвания и ще започнем Депакина. Поуспокох се за страничните ефекти, поне ще имам някаква надежда, че при детето ми няма да се проявят... Много благодаря за бързия отговор!

merilin21

Мнение от merilin21 » 25 юли 2014 10:59

Съвсем нормално е да се притеснявате! Аз имам епи от 16 годишна, а сега съм на 24. Стряскащо е да! Моето ЯМР е нормално-като на човек, който няма това заболяване. ЕЕГ-то ми също е ок, но факт е че припадъците ми се случвам-рядко, но са факт. Аз лично пия трилептал и епитрижин от толкова много време(преди съм била на други лекарства). Странични ефекти има във всички препарати. АСАТ и АЛАТ си направих преди година. Бяха в норма, а толкова време съм пила лекарствата. И моят съвет е да потърсите и друго мнение, защото има лекартсва които са по безвредни (поне такива са слуховете)-Уж моите са най-безвредните. Относно вашето лекарство нямам наблюдения. Аз лично ги получавам от вълнение припадъците. Пример за това е когато моята сестра замина за чужбина. В началото ми бяха объркали лекарства, доза-всичко. Неврологът ми беше-"ветеринарен лекар". Много важно е преди да се пият каквито и да е лекарства да сте сигурни, че това са точните.

Детелина Картелова

Мнение от Детелина Картелова » 04 дек 2015 14:37

Моля, за мнение от специалист!!! Дъщеря ми е на 12 год. с диагноза ХАДВ. Направихме ЕЕГ в будно състояние. Ето заключението:
Запис в будно състояние при отворени и затворени очи, изпълнени с артефакти от движение на пациентката. ХВ не е проведена поради несъдействие от страна на детето. В свободните от артефакти места се регистрира високоволтажен, бавен алфа ритъм с честота 8-9 Хц, примесен с единични делта вълни в предните отвеждания. Леко забавяне на ритъма се наблюдава и двустранно окципитално. Епизодична поява на необилни, единични, дифузно пръснати заострени потенции. РФС-без фотопароксизмален отговор. Огнищна и пароксизмална активност не се установяват. ЕЕГ в граници на нормата за възрастта.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 дек 2015 21:10

Добре е ЕЕГ-то. Не виждам проблем.
Какво е ХАДВ?

Детелина Картелова

Мнение от Детелина Картелова » 07 дек 2015 14:39

ХАДВ означава Хиперактивност с дефицит на вниманието.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 дек 2015 21:16

Ясно. Няма връзка с ЕЕГ-то

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”