ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Епилепсия. Помогнете ми

Модератори: админ, консултанти

nenu91@abv.bg

Re: Епилепсия. Помогнете ми

Мнение от nenu91@abv.bg » 28 май 2009 02:11

От една седмица думата "лирика" е кошмар за семейството ми. Незнам защо са сложили такова име на тази гадна отрова.Това "лекарство" доведе 18 - годишния ми син до лудост и го вкара в психиатрия. Момчето ми получи псхотично разстройство и демонстрира всички симптоми на шизофрения.Подозрителност ,мания за следене,и вс. др. странични ефекти описани в листовката на потребителя.Положението е трагично. Ако някой знае начин за възстановяване ,а също така продължитепноста на действие на тази отрова нека да сподели. Успях да изкопча от изперкалия ми син, че е изгълтал наведнъж 6 табл. по 300 мг.Казали му били че това е лекарство против синузит.Твърди че било само веднъж в което се съмнявам защото в състоянието в което се намира ги плещи всякакви.Накрая ще добавя, че винаги е бил здрав като камък и в семействата , както моето ,така и това на жена ми никой никога не е боледувал от каквито и да е сериозни болести.Страхувам се , биха могли да настъпят трайни увреждания на мозъка. Моля за съвет!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 29 май 2009 19:28

Много съжалявам за сполятелото ви!
Но откъде е намерил синът ви това лекарство ,то е за епилепсия ,изписва се чрез протокол и не може да се закупи свободно от аптеките! :roll:

ckpi_bl

Мнение от ckpi_bl » 19 ное 2010 17:44

Здравейте д-р Янева,
моля Ви да отговорите на молбата ми. Знам, че се занимавате предимно с деца, но сте много добър лекар и мнението Ви е важно за мен.
Преди година и половина при оплаквания от изтръпване на лява половина на лицето вкл. езика и главоболие, както и изтръпване на двата крака от вътрената страна ме изпратиха на ЕЕГ. Резултатът беше следния : "ЕЕГ с леки диферри промени /ниска средна честота на Алфа за видр./ с фокална пароксизмална активност /от серии остри-бавно/ в л. J-T област /плавно при ХВ/". Изпратиха ме на ЯМР. Резултата: Б.О.
Преди 2 дни направих контролно ЕЕГ с резултат "Фокална пароксизмална активност в ляво. Пак ме посъветваха за ЯМР, макар, че в последните година и половина имам 2 такива единия от които с 3D. И двата не откриват нищо.
Никога не съм припадал, имам от време на време главоболие и 2 пъти за 2 годни са ми изтръпвали лицето и краката, но не в един и същ момент.
Предписаха ми антиепилептични лекарства, които не пия. Но се притеснявам, възможно ли е да е епилепсия. Последните 4 години преживях много драми и в личен и служебен аспект. Възможно ли е да е от стрес и какво да правя.
МОЛЯ ОТГОВОРЕТЕ МИ!!!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 19 ное 2010 23:03

ckpi_bl, д-р Янева не е влизала в сайта повече от година. :(

ckpi_bl

Мнение от ckpi_bl » 22 ное 2010 12:22

Много БЛАГОДАРЯ :)

ckpi_bl

Мнение от ckpi_bl » 29 ное 2010 10:48

Можете ли да ми пишете на лична, може би се познаваме и се нуждая от малко помощ. Благодаря!!! Всъщност Вашето мнение относно моето ЕЕГ също би ми било от полза.
Благодаря Ви!!!

nad//

Мнение от nad// » 24 ное 2012 16:20

Здравейте
Дъщеря ми е на 2 год.За тези две год. е получавала три пъти гърч/при температура над 38/ и един път припадък. Правени са изследвания , Скенер, ЕЕГ и ми казват че няма нищо сериозно
Резултатите от скенераса: В дясна мозъчна хемисфера, париетално по конвекситета се намира неправилна по форма хиподенскна зона с резки очертания ангажираща мозъчните гири, аксиални с размери до 34/43мм, без перифукални промени.Други видими патологични промени на мозъчните структори не се намират.Вентрикулна система - срединно разположена, с правилна форма, със съхранен капацитет.Стволовите структури и околостволови цистерни-без видими промени.ОПИСАНАТА НАХОДКА СЛЕДВА ДА СЕ СВЪРЗВА С ИНВЕТЕРИРАНА СЪДОВА ИЛИ КОНТУЗИОННА ЛЕЗИЯ.
ЕЕГ-Заключение - Ускорен за възрастта ЕЕг запис/медикаментозен ефект/ Дифузни иратативни промени фронто-темпоро-парието-окципитална, повече в дясно
Някой може ли да ми каже какво значат тези заключения понеже не получих конкретен отговор от лекаритеnad//

Лично съобщение

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 ное 2012 22:04

Нищо особено - остатъци по типа на травма на главата в миналото. Гърчовете са от температурата вероятно.

detstvo

Мнение от detstvo » 25 яну 2013 14:28

Здравейте, бих искала и аз да се включа и да обясня нашия случай. Дъщеря ми е на 1.7 месеца и когато беше на 1.3 получи фебрилен гърч, лежахме в болница без никакво лечение само за наблюдение, два месеца по- късно преди месец и половина получи втори гърч. Аз отказах стационар в болницата, платих си ЕЕГ което направихме на сутринта след гърча, резултат: Фокус на пароксизмална активност в дясно- централно.
На 21.01 направихме контролно ЕЕГ с резултат: Високоамплитуден дезорганизиран запис с единични и на групи симетрични тета с амплитуден максимум фронтално. Дискретен фокус от бавни вълни фронтално.
Ще бъда много благодарна ако някой лекар или компетентен човек ми отговори какво означават тези резултати.

:) :) :)

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 26 яну 2013 01:47

На едно и също място ли са правени двете ЕЕТа!
А 1вият път при фебрилният гърч, правиха ли ЕЕГ и какво показваше!

detstvo

Мнение от detstvo » 26 яну 2013 14:43

Да, на едно и също място са правени. При първия гърч не ни правиха ЕЕГ, първото е направено при втория гърч на следващия ден, а второто след месец и половина. Лекарят, който го прави каза, че според него няма нужда от медикаментозно лечение, а друга лекарка ни изписа Конвулекс. Аз се притеснявам от това лекарство и не знам дали да го давам.

detstvo

Мнение от detstvo » 26 яну 2013 14:45

Да, на едно и също място са правени. При първия гърч не са ни правили ЕЕГ. Първото е направено при втория гърч на следващата сутрин, а второто месец и половина по- късно.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 26 яну 2013 16:07

Щом след фибрилният гърч, е последвал втори, при който е фиксиран: Фокус на пароксизмална активност в дясно- централно.
Т.е. мозъкът има предпоставка за пристъпи и при някакъв вид провокация се задейства пристъп, поради тази причина е добре да започнете назначената ви терапия, за да се успокои навреме мозъчната активност и се предотвратят бъдещи пристъпи.

Поздрави Vanq 66 ;)

detstvo

Мнение от detstvo » 26 яну 2013 23:02

Благодаря за експресния отговор. При второто ЕЕГ, направено месец и половина след втория гърч, пише: Дискретен фокус от бавни вълни. За това лекарят каза, че има бавни вълни, но смята че не е нужно лечение, друга лекарка при която ходих за преглед изписа Конвулекс. Не знам на кого да вярвам.
Смятате ли, че нещата при показаното от второто ЕЕГ не са се подобрили. Стана дълго, но не ми стана ясно казвайки пристъпи, гърч ли имате предвид.

И пак благодаря!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 27 яну 2013 02:40

При второто ЕЕГ, не е отбелязано , че има фокус на пароксизмална активност.
Затова по описанието 2рото ЕЕГе по добро, но все пак специалиста, който го е видял, може да даде своето становище.
При епилепсията, всички видове се наричат пристъпи, а гърч се наричат, големите пристъпи със загуба на съзнание и тремор по цялото тяло.

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”