ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Епилепсия. Помогнете ми

Модератори: админ, консултанти

sgj

Re: Епилепсия. Помогнете ми

Мнение от sgj » 18 фев 2008 21:28

Някой лекувал ли се е от епилепсия при д-р Димитрина Христова - невролог от "Токуда"? Моля за мнение! Предварително благодаря!

Потребителски аватар
peti3yw
Контакти:

Мнение от peti3yw » 14 мар 2008 15:42

Zdraveite,
Az 6te hodya pri D-r Hristova, no mi kaza da si vzema napravlenie #54 ili 17 i togava da zvanna da zapazya 4as za bezplaten pregled, no sega sam na rabota i ne moga da vi kaja telefoni sega.
Ednoto napravlenie #54 e za nevrolog, a drugoto mai be6e za detski pediatar.No li4nite doktori znaqt. Dnes 6te hodq da vzema tova napravlenie #54. Utre , ako imam vazmojnost, 6te pi6a pak.
Dovijdane za sega!
Не съществува разграничителна, финална линия.
Когато постигнеш една цел-намери си друга.Винаги се стреми към нови и нови хоризонти!

Христова

Мнение от Христова » 16 мар 2008 17:59

Zdravei sjg. Predi 10 godini i na moeto dete be postavena diagnosa "epilepsia". Pripadacite biaha dosta 4esti, niamashe den bez da polu4i garch. Razbrahme za jena, na ime Bojidara, koiato se zanimava s alternativna medicina. Nashi blizki ni kazah, 4e uspeshno pomaga i lekuva epilepsia. Zavedoh detenceto pri neia i sled seria ot seansi zapo4nah da vijdam podobrenieto. Spriahme lekarstvata. Sega dashteria mi jivee normalno i spokoino. Ve4e niama nikakvi pripadaci. Napravihme vsi4ki izsledvania i s blagodarnost moga da kaja, che deteto mi e izlekuvano. Ako vse oshte ne ste namerili lechenie i iskate, moga da vi dam koordinati na Bojidara. Sigurna sam, che shte pomogne i na vas! Poveche informacia moje da namerish tuk :http://www.boji-dara.com/

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 17 мар 2008 00:15

Христова ,ако може да пишеш какви са били пристъпите ви и каква е била причината за тях.
Защото има над 250 вида разновидности на епилепсията.И не е шега работа увреждането на мозъка!
А сайта ,който си дала не се отваря изобщо :!:

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 17 мар 2008 07:31

Забравих да добавя,че е много рисковано да се спрат антиепилептичните лекарства без лекарска препоръка и наблюдение.Има риск пациента да изпадне в кома и има случаи,когато е имало фатален край ,за голямо съжаление.
Малко монолог: Чудя се защо нито веднъж,нито един родител от моите родители с деца с епилепсия не е чувал за тази Божидара.А това са семейства от над 20 града в БГ.Да не говорим,че си пиша и с родители от БГ живещи в чужбина и там също няма такава информация!
Но всеки родител или голям човек избира сам по кой път да тръгне!

sgj

Мнение от sgj » 05 апр 2008 13:51

д-р Янева, искам да попитам има ли разликата между пристъпи припадък? Ако има каква е?

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 05 апр 2008 17:40

Обикновено двете понятия в смисъла на Епилепсията се ползуват като синоними. "Пристъп" е по-общо понятие, например "Астматичен пристъп". Нещо което има начало, пик и край.

sgj

Мнение от sgj » 05 апр 2008 19:46

Д-р Янева! Напред във форума бях писала за симптомите на сина ми. Сега ще спомена само, че след като на няколко пъти получи схващане на крачето, го заведох на невролог в нашия град. Той го прегледа, каза че има много точни рефлекси, по-живи в ляво и му изписа Тиоридазин от 5 mg по 1 хапче вечер и В-комплекс - сутрин и вечер по едно хапче. След около 20 дни, през които не му се схвана крачето, в детската градина бил получил гърч със загуба на съзнание. След преглед и изследвания в София му бе поставена диагноза фокална епилепсия - вторично генерализирани тонично-клонични пристъпи. Въпросът ми е възможно ли е Тиоридазина, ако е назначен неправилно да е провокирал гърча.

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 06 апр 2008 10:21

Да възможно, но Тиоридазина просто е снижил гърчовия праг, т.е. имало е предварителна готовност за пристъпа, а лекарството е "натиснало бутона".

sgj

Мнение от sgj » 06 апр 2008 12:11

д-р Янева!Доколкото разбрах Тиоридазина е подтискал до някаква степен гърчовете, но не може да ги лекува. Не разбирам само в какъв смисъл лекарството е "натиснало бутона", помогнало е на гърча да се прояви по-скоро или не?

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 08 апр 2008 08:15

Не е "подтиснал", а е улеснил появата на гърчовете.

sgj

Мнение от sgj » 08 апр 2008 08:22

Благодаря за отговора, д-р Янева!

НАДЕЖДА

Мнение от НАДЕЖДА » 10 апр 2008 23:54

Здравейте! С епилепсия съм в следствие травма на главата от седем годишна. Припадъците ми са редки и в повечето случаи при поставяне на венокат или упойка. Придстои ми тежка онкологична операция и съм силно уплашена. От близо четири години не бях получавала припадъци, но при подготовката за операцията се случи. Днес си направих ЕЕГ и резултата беше Рефлекторна епилепсия, назначиха ми лечение с Трилептал, операцията придстои. Пред близките си се държа като мъжко момиче, но истината е, че много ме е страх дали ще се събудя, дали отново ще бъда нормален човек, дали ще отгледам децата си и ........ Незная нищо за комбинациата рак, епилепсия и алергии, МОЛЯ, помогнете ми ако знаете нещо!!!

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 11 апр 2008 18:00

Кое ви притеснява най-вече?Всичко свързано с анестезията,епилепсията и лекарствата,които пиете ще ви обясня.Тестувана ли сте за алергията,каква точно операция ви предстои?

sgj

Мнение от sgj » 26 май 2008 07:48

Здравейте, д-р Хинкова! Бях Ви писала 3 съобщения на лични, но все още нямам отговор. Моля Ви, при свободно време, отговорете ми. Държа на мнението Ви като специалист! Благодаря

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”