ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Епилепсия. Помогнете ми

Модератори: админ, консултанти

leo79bg

Епилепсия. Помогнете ми

Мнение от leo79bg » 29 мар 2007 15:56

Нужна ми е повече информация за болестта Епилепсия-някакъв сайт или книга където да е обяснено на достъпен език. Ако може и да ми пише някой който вече се е излекувал, така да се каже. Защото не съм сигурна дали това е възможно. Нужно ми е да поговоря с човек, който да ми даде .... надежда. Защото в момента съм много изплашена и отчаяна. Мисля, че изпадам в депресия, чуствам се много зле, не физически, а психически, и това ме плаши. Страх ме е вечер, когато си лягам да не получа припадък, и да Ви кажа мисля си че ще полудея. Благодаря на всеки който реши да ми пише.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 мар 2007 00:18

Тази тема се обсъжда ето тук
viewtopic.php?t=1266

leo79bg

Мнение от leo79bg » 30 мар 2007 08:17

Благодаря Ви, че ме насочихте

dinevata
Контакти:

епилепсия

Мнение от dinevata » 19 ное 2007 22:29

http://forum.bg-mamma.com/index.php?top ... #new.Значи ние се събираме тук.Ако ни посетите ще научите още много инфо.И ще ни питате колкото си искате :wink:

leo79bg

Re: епилепсия

Мнение от leo79bg » 20 ное 2007 11:37

dinevata написа:http://forum.bg-mamma.com/index.php?top ... #new.Значи ние се събираме тук.Ако ни посетите ще научите още много инфо.И ще ни питате колкото си искате :wink:

Питала съм, но никой не ми е отговарял. Аз имам регистрация в БГ Мама, не съм майка, но мислех, че това няма да е проблем.
Тук ми обърнаха внимание, питам и все някой ми отговаря :) или пише нещо.
Лека седмица. :wink:

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 20 ное 2007 15:57

Искате ли да ни разкажете малко за Вашата история? Тук най-често пишат хора, които скоро са се разболяли или такива които нямат подобрение от дълго време. Има както вероятно знаете много типове епилепсия, както и хора, които се радват на добро здраве без припадъци от дълго и те нямат време да се занимават с форуми.... Пишете, ще се опитваме да Ви съветваме и подкрепяме, ще намерите може би и съмишленици.

sgj

Re: Епилепсия. Помогнете ми

Мнение от sgj » 14 фев 2008 19:40

Д-р Янева, искам да попитам лекува ли се напълно с трилептал 300+0+450 мг дневно фокалната епилепсия с вторично генерализирани тонично- клонични пристъпи. Детето ми е на 6 години. ЕЕГ в норма; скенер и ЯМР - не се установи лезия или друга патология. Не разбирам следното - С ОГЛЕД НА КЛИНИКАТА ДА ЗАПОЧНЕ ТЕРАПИА с трилептал.

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 15 фев 2008 00:21

оглед на каква "клиника" ще се започва тази терапия? т.е. какви са симптомите при детето Ви?

sgj

Мнение от sgj » 15 фев 2008 09:53

Д-р Янева, детето ми от средата на м. ноември 2007г. на няколко пъти се оплака от схващане и болка в лявото краче и трепкане за секунди. На 05.02.2008г. в детската градина към 15.30 часа казал на госпожата, че му се е схванало крачето. Тя започнала да го разтрива. Казват, че загубил съзнание и повикали "Бърза помощ", която установила ГТКП и поставили инжекция Диазепам. От там на другия ден постъпихме в неврологична клиника в София.Там при приемането ни написаха за неврологичен статус: патологично оживени рефлекси - коленен и ахилов двустранно, с поликинетичен коленен рефлекс в ляво. Наличие на /+/ Бабински двустранно, /+/ Чадок в ляво. ПКК - в норма. Скенер и ЯМР - без патологични промени. ЕЕГ - добре организиран средноволтажен основен алфа ритъм с честота 9Хц, епизодично с дифузия в предните отвеждания. Пръснати единични остри вълни, единични и групи дифузни тета вълни. Добра реактивност при ОО/ОЗ. При ФС - б.о. При ХВ леко увеличаване на дифузните тета вълни. Огнищна и пароксизмална активност не се наблюдава. Заключение: Адекватна за възрастта ЕЕГ активност от добре изразен алфа ритъм. ЕЕГ в граници на нормата. Състояние при изписването му - има прогресивно подобрение на неврологичния статус - изчезване на патологичните рефлекси и поликинетичния коленен в ляво. Лечение - Трилептал до доза 300+0+450 мг дневно.

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 15 фев 2008 23:26

Честно казано историята Ви не звучи като за Епилепсия, а по-скоро като вторични епилептични пристъпи след прекарана някаква инфекция. Било ли е болно детето преди "инцидента" в детската гранида? Грип, гърлобол, запушен нос или нещо подобно. Имало ли е температура. Разбира се, това е само хипотеза....
Къде направиха ЕЕГ и препоръчаха тази терапия по-точно? На Ваше място, аз бих потърсила второ мнение и направила още едно ЕЕГ преди да предприема лечение за детето си. Освен това, не мисля че Трилептал е най-подходящия медикамент.

sgj

Мнение от sgj » 16 фев 2008 00:35

Първото схващане на крачето през м. ноември бе когато бе болен от вирус. За другите няколко схващания нямам спомен да е бил болен. За случая
в детската градина: беше му втори ден след отсъствие от една седмеца - беше болен от грип. Друго, което искам да Ви кажа, е че той яде много шоколад и шоколадови изделия. Схващанията ставаха няколко дни след като баща му се връщаше от път с много шоколад. Детето ми играе доста на компютър и гледа телевизия. Казах това на лекарите, защото искам да разбера как се стигна до това заболяване. Те отрекоха това, казаха че това може да провокира само човек, който е предразположен към пристъпи. ЕЕГ бе направено в клиника "Св. Наум". След колко време може да се направи друго, това не облъчва ли? Според Вас коя болница е подходяща? Започнах вече терапията с Трилептала.
Много ме мъчи мисълта, че уж всички изследвания са наред пък диагнозата е фокална епилепсия - вторичен ГТКП. Това всъщност пишеше на листа от " Бърза помощ" в нашия град, който е в провинцията.
Пропуснах да напиша, че схващането беше придружено понякога с леко треперене. Всичко продължаваше за няколко секунди.

sgj

Мнение от sgj » 16 фев 2008 21:25

Д-р Янева, бихте ли ми обяснили разликата между фокална епилепсия и вторични епилептични пристъпи, за които Вие споменавате! Лекуват ли се напълно тези неща? Благодаря Ви предварително!

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 16 фев 2008 23:18

"Фокална"епилепсия идва от фокус, т.е. определено място от мозъка, в което възниква възбудното огнище. В зависимост от това къде се намира това огнище се проявява с различна симптоматика- трепкане на мускули, някакви телесни или зрителни усещания, примляскване и много други. Обикновено няма загуба на съзнание, проявата на симптома се преживява като неволева(не е желана от човека). Вторична генерализация означава, че първоначално изолираната възбуда на мозъчните клетки от определен фокус започва да се разпространява по съседство към следващи полета от мозъка и постепенно обхваща целия мозък - проявата е класическа епилепсия с гърчове, пяна на устата, изпускане на сфинтерите и загуба на съзнание. За това дали ще се излекува детето Ви не мога да прогнозирам, предвид ограниченията на контакта, при всички случаи обаче трябва да има контрол върху пристъпите....По отношение на ЕЕГ изследването - то не е свързано с никакви облъчвания, а записва спонтанната(генерирана от мозъка) електрична активност. Много прилича на кардиограмата на сърцето.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 17 фев 2008 00:00

Здравейте,мисля че е време да разкрия коя съм .Аз съм представител за район Варна към Фондация на родители на деца с епилепсия(ФРДЕ).
Видовите епилепсии са:
1.Симптоматична-има намерена причина,която води до пристъпа.
2.Идиопатична-няма намерена причина,но се предполага генетична предразположеност.
3.Криптогенна-няма намерена причина ,но се предполага,че има структурни промени в мозъка.
Моята дъщеря е със Симтоматична епилепсия. Имаме открито трайно мозъчно увреждане,за което засега не може да се предприеме нищо.
Няма такова понятие фокална епилепсия.При Простите и комплексните парциални пристъпи се наблюдават фокални симтоми.
А с Вторична генерализация-всъщност това е генирализиран пристъп,който започва като огнищен (парциален).При генерализираните пристъпи целия мозък е обхванат от възбудителния процес.
Нашите пристъпи са генерализирани и се наричат -абсанси:внезапно краткотрайно изключване на съзнанието.
Всичко това е от мед. литература Книгата на др.Стефан Цеков -Епилепсия
И от малка книжка която получи всеки ,който беше поканен на конференцията на фондацията на 17.11.2007г.Епилепсия-какво трябва да знае всеки.Др.Росен Калпачки и ДР.Анелия Бочева.
Всички родители ,а и възрастни ,когато им поставят диагноза епилепсия си задават въпроса може ли да бъде излекувана.За всеки отделен човек е строго индивидуално.Има много фактори за да се каже със сигурност:ДА ЩЕ СЕ ИЗЛЕКУВАТЕ.И всеки болен мечтае да чуе тези думи! :(

sgj

Мнение от sgj » 17 фев 2008 09:48

Благодаря Ви, д-р Янева! Благодаря и на mnoznae6ta! Аз наистина съм в голям шок от поставената диагноза на детето ми и непрекъснато се питам защо се стигна до там. Бях чела ( не си спомням къде), че при гърч или по-сериозна травма на главата ЕЕГ не е в норма около 10 дни. Всички наши изследвания, за които писах по-горе, бяха направени в рамките на два дни след гърча . Относно него: детето ми не се беше изпуснало нито по малка, нито по голяма нужда. В листа на "Бърза помощ" пише, че се е появило шумно дишане и пяна на устата. Мед. сестрата в детската градина ми каза, че устата му не е била скована, че си е дишал, дори тя му бръкнала с лъжичка в устата и той направил позив за повръщане. Изглеждало сякаш всеки момент ще се съвземе, но бил загубил съзнание. Аз заварих лекарите да му поставят Диазепам. Той проплакваше и каза, че не помни как се е озовал в болницата. Възможно ли е лекарството да е назначено като профилактично или като презастраховане с оглед на проявените симптоми?
Казаха ми, че ако няма по-големи пристъпи да отидем след три месеца на контролно ЕЕГ.

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”