ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Епилепсия

Модератори: админ, консултанти

jenimon

Re: Епилепсия

Мнение от jenimon » 22 дек 2011 22:08

Здравейте, всички.
Ето и моята история: от 15-годишна(2001 г) имам Епилепсия с диагноза гранд-мал припадъци. В момента съм на 25 и продължавам да се лекувам. След първия ми припадък се лекувах с ривотрил. След това ми ги смениха с депакин хроно (не мога да се похваля, че ми помогнаха защото само спях по цял ден и напълнях с 10 кг). След като видях ,че и от тези лекарства полза няма ги спрях самоволно. От вървия път, когато припаднах до тази година не съм имала припадъци. Моят проблем е ,че правя някакви тикове с очите(не мога да обясня)- обръщам ги и се вижда бялото и многократно мигане. През моментите, когато го правя това нещо с очите съм в съзнание и не припадам.
През януари тази година ходих на гинеколог( имах проблеми с яйчниците и реших да се прегледам). Гинеколога ми изписа противозачатъчни и веднага започнах да ги пия. И оттогава започнаха отново мъките. Започнах да припадам отново след 1-2 седмици откакто пиех противозачатъчните.Всеки месец по едно и също време имах по един припадък(горе-долу в началото на месеца). И така до август тази година. Март месец ходих на проф. Чавдаров в София. Горещо го препоръчвам, защото от всички лекари, при които съм ходила, само той ми обърна внимание както трябва. Работи на частно, но пък здравето цена няма. Той ми изписа Ламиктал -пия ги 2 пъти по 150 мг на ден. Тъй като не се знаеше какво е предизвикало припадъци, продължих да си пия протичозачатъчните, без да ми идва на ум, че може да е от тях. Август спях да ги пия и оттогава до днес нямам припадък. продължавам да си пия ламиктала и тиковете ми с очите също продължават. Свикнах с мисълта, че ще се тровя с хапчета цял живот.
В момента живея в Германия и тук отидох също на лекар. Направи ми ЕЕГ и ЯМР и изследванията бяха много добри, но не ми намали хапчетата и продължавам все в този дух. Посещението при немския лекар ми даде надежда, че ще мога да имам дете, дори без да спирам хапчетата. Той каза, че ламиктал е най-доброто за момента за лечение на епилепсия.
От казаното до тук научих едно: внимавайте какви други лекарства пиете, заедно с тези за епилепсията. Българските "лекари" си нямат и понятие от такива неща. Вярно е , че много неща могат да са причина за зачестяването на припадъците- безсъние, умора, температура и др, но при всеки е различно. Преди да започнат припадъците отново, работих на смени и бях студентка редовно обучение и пак съм нямала пристъпи. Така че всеки да води живот според собствените си нужди.
От някои изказвания във форума виждам, че много хора мислят, че епилепсията е наследствена. ТОВА НЕ Е ТАКА! Тя е придобито заболяване и никой до сега не може да каже от какво се получава. Всеки трябва да приеме факта, че е болен от тази болест и че не е по-различен от другите. Между другото от епилепсия са страдали едни от най- известните личности в историята( Сократ, Наполеон, Нострадамус, Александър Велики др. )

amalal

Мнение от amalal » 07 яну 2012 16:09

Продавам лекарство за епилепсия Mylepsinum /Primidon/ 250 mg закупено от Германия на AWD pharmaq алидно до м. окт. 2013 за 30 лв. Не се продава у нас. Оргинална цена-80 лв
Малинов 0888535040, София

italianech

Мнение от italianech » 03 фев 2012 13:52

Ако желаите Лечение със Хомеопатия обадете се 0884521959.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 03 фев 2012 14:07

от italianech » Пет Фев 03, 2012 12:52 am
Ако желаите Лечение със Хомеопатия обадете се 0884521959.
Може ли, повече подробности!
Епилепсията не е болно гърло!

italianech

Мнение от italianech » 03 фев 2012 15:23

Зная много добра какво е Епилепсия-Ще обеснявам които има нужда от помощ.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 03 фев 2012 15:30

Защо, да не би да рекламирате тук услугите си на хомеопат и ирисов диагностик? Само да Ви кажа, че няма да се получи, а ако искате да докажете ползата от Вашата хомеопатия, щом сте в този форум, най-добре е да го направите публично!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

italianech

Мнение от italianech » 03 фев 2012 15:48

Благодаря ви много-Имам 20 годишен опит -Готов съм да помагам на които е готов да приеме този начин-Хомеопатията има ГОЛЕМИ ВЪЗМОЖНОСТИ.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 03 фев 2012 16:08

Щом сте с 20г. стаж, кажете с кого имаме часта да влезем във връзка!

italianech

Мнение от italianech » 03 фев 2012 16:13

Моя Скаип-iliamarinov1

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 фев 2012 17:20

И какъв е този 20-год. опит....

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 10 фев 2012 15:04

Veska Sabeva
ДА РАЗБИЕМ СТИГМАТА ЗА ЕПИЛЕПСИЯТА
На 13.02.2012 г. от 11.00 ч. в сградата на БТА, Асоциацията на родители на деца с епилепсия ще отбележи Европейския ден на Епилепсията с пресконференция под надслов „Да разбием стигмата за епилепсията”. Участие ще вземат: Веска Събева Председател на АРДЕ; представители на: Здравната каса; министерство на здравеопазването; Министерство на труда и социалната политика; Европейската комисия в България; родители на деца с епилепсия и др.
Темите, които ще бъдат дискутирани са:
• Епилепсията все още остава скрито заболяване, дължащо се на стигмата;
• Стигмата, митовете и погрешните предразсъдъци;
• Заразна ли е епилепсията?;
• Епилепсията в детска възраст и образованието;
• Епилепсията и спорта;
• Епилепсията е лечима, но все още 40% от хората в Европа с епилепсия не получават подходящо лечение;
• Социални проблеми, пред които са изправени хората с епилепсия в България като начин на живот в ежедневието им;
• Какво е направено досега и какво друго може и трябва да се направи, за да се осигури най-доброто възможно качество на живот за хората с епилепсия.

Епилепсията не е психично заболяване;

Епилепсията не е заразна;

Хората с епилепсия МОГАТ да имат семейство, да работят, да спортуват и да карат кола;

Асоциация на родители на деца с епилепсия е регистрирана на 13.07.1998 г. в гр.София като самостоятелно юридическо лице. АРДЕ е организация на Национално ниво и е член на Националния съвет за интеграция на хората с увреждане към Министерски съвет, консултативен орган за формиране и контрол на политиката в сферата на хората с увреждане. Член е на Международното бюро по епилепсия. Поставените цели на асоциацията я правят единствената организация в България, която работи по проблемите на епилепсията във всички нейни аспекти. Основна цел на АРДЕ е интеграцията на лицата болни от епилепсия в обществото, като специално внимание се обръща на спецификите на интегрирането на децата и младежите.
За повече информация:
Веска Събева Председател на АРДЕ
0879 297 105; 0879 168 445
frde@abv.bg; www.frde.org

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 фев 2012 14:29

Желая успех на мероприятието и успех в постигането на целите на организацията! Трябва да се правят подобни активности, че ако оставим на управляващите....

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 24 мар 2012 13:27

26ти март - Световен ден за осведомяване хората за епилепсията
Разбий стигмата за епилепсията - Облечи се в лилаво!

На 25 март /неделя/, в навечерието на Деня на лилавото, подкрепящ епилепсията по света, Асоциация на родители на деца с епилепсия (АРДЕ) и Асоциация на студентите – медици в България София (АСМБ), Ви канят на отворен урок в центьр за работа с деца с епилепсия.

Програма:

съвети от психолози как се общува с деца с епилепсия;
първа помощ при епилептичен припадък;
АРТ терапия.

Очакваме Ви от 10:30 ч. на адрес: Триадица 5Б, те.6, 602

Не забравяйте:
Хората с епилепсия често са изолирани от обществото и са обект на предразсъдъци. Заболяването се отразява на здравето, но и на останалите аспекти от живота и може да представлява физическо, психологическо и социално бреме за отделните лица и за семействата им.

Ние вярваме, че стигмата до голяма степен се дължи на факта, че хората не разбират какво се случва и някои от тях дори се страхуват. Знанието е ключът!

Асоциация на родители на деца с епилепсия е регистрирана на 13.07.1998 г. в гр.София като самостоятелно юридическо лице. АРДЕ е организация на Национално ниво и е член на Националния съвет за интеграция на хората с увреждане към Министерски съвет, консултативен орган за формиране и контрол на политиката в сферата на хората с увреждания. Член е на Международното бюро по епилепсия. Поставените цели на асоциацията я правят единствената организация в България, която работи по проблемите на епилепсията във всички нейни аспекти. Основна цел на АРДЕ е интеграцията на лицата болни от епилепсия в обществото, като специално внимание се обръща на спецификите на интегрирането на децата и младежите.

АСОЦИАЦИЯТА НА СТУДЕНТИТЕ МЕДИЦИ В БЪЛГАРИЯ (АСМБ)
Асоциацията на студентите – медици в България (АСМБ) е самостоятелна, независима, неполитическа, неправителствена организация на студентите по медицина в България. Асоциацията има над 20 години опит и е една от най-големите младежки неправителствени организации в България. АСМБ е спечелила признанието и на Българския лекарски съюз като официален форум на студентите по медицина в България.
Организацията е пълноправен член на Международната федерация на студентите по медицина – най-голямата студентска организация в света, представляваща 1.3 млн. студенти – медици от 95 страни и партнираща със СЗО, UNICEF, UNFPA (Фонда на ООН за население) и др.
Реализирайки проекти и работейки в сферата на здравеопазването, АСМБ е социално значима организация със съществена роля в профилактиката и промоцията на общественото здраве. Важна част от дейността на асоциацията е организирането на кампании с обществена насоченост, целящи подобряване здравната култура на населението, като специален фокус са социално значимите заболявания като диабет, хипертония и ССЗ, обществено значими проблеми като тютюнопушенето, репродуктивното здраве и превенцията на ХИВ/СПИН.

За повече информация:
Веска Събева
Председател на АРДЕ
0879 297 105; 0879 168 445
frde@abv.bg; http://www.frde.org

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 мар 2012 14:34

Желая успех на начинанието!

podarina

Мнение от podarina » 04 май 2012 12:19

Здравейте,
Съществува безвреден и безлекарствен метод за повлияване на епилепсията, нарича се биофийдбек. Методът се състои в измерване и трениране на мозъчната активност с помощта на електроди и специализиран софтуер. Нарича се още невротренинг и се провежда от терапевт. Провеждат се тренировки на мозъка под формата на видео игра. Методът намалява припадъците. Траен ефект се постига след минимум 20 посещения.
За повече информация:
http://adea-bg.com/index.php?option=com ... &Itemid=12

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”