ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Епилепсия

Модератори: админ, консултанти

mnoznae6ta
Контакти:

Re: Епилепсия

Мнение от mnoznae6ta » 21 апр 2011 21:32

viktorria, Кепрата не е ново лекарство!
Докато Лириката е едва от лятото на 2009г. и наистина е все още в изпитание, изписва се в краен случай и при лица над 15 - 17г.

melee

Мнение от melee » 29 ное 2011 00:18

Здравейте имам един много важен въпрос свързан със темата!Ходя с едно момче вече от доста време и в началото на връзката ни видях че пие хапчета и го попитах за какво са но той каза,че не му се говори...след известно време майка ми забелязала хапчетата и ги потърсила в интернет да види за какво са и се оказало,че са за епилепсия...хапчетата са трилептал 600...после пак след време момчето ме помоли да дойда с него до София за прегледа му,и направиха му ЕЕГ мисля че така се казваше и лекарката каза че му е нормално както през последните 3 години,което ма навежда на мисълта,че болестта му не се е появила от ранна детска възраст...тогава той беше на 21,след този преглед взе да намаля хапчетата и преди като пиеше по две на ден сега пие по половин на ден,другото което баща му и единия му дядо не страдат от епилепсия/а до колкото знам тя е наследствена болест/ а за другия незнам защото е починал а ми е неудобно да разпитвам точно за това майка му.Та моля ви помогнете ми!Найстина ми трабва отговор от епилепсия ли е болен и ако искам бъдеще с този човек има ли опасност и децата ни да я имат.Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 02 дек 2011 11:54

Дали е бил болен от епилепсия, това може да ти отговори само лекуващият го невролог.
Епилепсията не винаги е наследствена!
А, вие, как бихте постъпили с приятеля си, ако, се окаже, че е с епилепсия!
Въпреки, че е с овладяни пристъпи от дълго време!

melee

Мнение от melee » 02 дек 2011 21:41

Ами никак няма да постъпя...просто ми се иска да знам истината...а той не обича да говори за това и няма да ми каже дори и да го питам...аз съм с него от доста време и не ми пречи,че е болен по-скоро ме е страх от това,че ако имаме дете някои ден то може също да е с епилепсия!А това,че не е имал припадъци от повече от три години и,че това се е появило в по-късни години може ли да е знак,че не е епилепсия или че пък може да се излекувал?

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 03 дек 2011 10:17

melee, Да, права си, трябва да има искреност между двама решили да са едно!
Това, че няма пристъпи, толкова дълго време е чудесно.
А знаеш ли, каква е причината, за да се случи всичко това!
И коя е лекуващата го невроложка!

melee

Мнение от melee » 04 дек 2011 02:23

Напълно съм съгласна за откровеността,но при положение,че съм го питала и каза,че не иска да говори за това как да го накарам...просто не виждам начин...а за причината не съм 100% сигурна,но малко преди да станем гаджета една приятелка ми каза,че е просто се е струполил на земята в центъра/той живее в малък град и всички се познават/.Не знам дали това го е причинило или просто е бил един от припадъците му,но от нейния разказ ми се стори,че е било просто припадък а не както при епилептиците със гърчове и всички останали неща характерни за техните припадъци...но като бях с него на прегледа докторката му каза да внимава със високата музика и с пиенето...незнам дали всички епилептици трябва да внимават с това,но на него изрично му го каза и беше доста сериозна...а до колкото го познавам в по-младите си години доста е бил буен ако мога да се изразя...възможно ли е това да е причината?А относно лекуващата го невроложка...наистина не и знам името и незнам вие до колко сте наясно с лекарите в София...Знам със сигурност,че бяхме в Пирогов и до колкото разбрах като бях при с него на прегледа докторката която го лекуваше от началото заминаваше за чужбина и го оставяше на друга...незнам какво друго да ви кажа,беше преди 2 години и не помня добре...

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 04 дек 2011 11:56

Здравей!
Видовете пристъпи при епилепсията са от различно естество. Да всеки, имащ този проблем, не трябва да приема алкохол, да слуша висока музика, да се излага на силно слънце, безсънието, също е лош фактор, също и прекалената физическа работа или вид спорт.
А щом е бил доста буен, може и да е имал, някакъв удар в главата и това да е причината, но това е само предположение.
Но , ако си пие редовно лекарствата и спазва указанията на лекуващата го лекарка, не се притеснявай!
Ако желаеш, кликни на подписа ми АРДЕ и от там, може да получиш още информация за епилепсията.

Поздрави: Ваня

melee

Мнение от melee » 04 дек 2011 22:10

И последен въпрос...ако баща му и дядовците му не са имали епилепсия а той има какъв е шанса детето ни да има...и ако епилепсията му е в следствие на удара тя ще се предаде ли на детето ни...Мерси много за всички отговори!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 04 дек 2011 22:32

Няма опасност да се предаде на детето му!

melee

Мнение от melee » 04 дек 2011 22:44

Благодаря ти адски много!До сега и четох нещата от сайта на подписа ти!Доста неща научих настина много полезен сайт!Време е да го покажа и на родителите ми защото и те бяха доста притеснени! :) Още веднъж мерси за всичко!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 04 дек 2011 22:56

Желая ви, хубави Новогодишни празници и много Любов и разбирателство!
Поздрави от все още есенна Варна!

anis

Мнение от anis » 16 дек 2011 14:44

Здравейте докторе,

Дъщеря ми е на 3 месеца и е с диагноза Синдром на Уест. Диагнозата бе поставена след като бяха видяни гърчовете, но при направените 2 ЕЕГ-та резултатите съответно бяха Норма и Слаб абнормен запис. Трансфунтанелната ехография също е добра. Детето се развиваше отлично до момента на постъпване в болницата, което беше 3 дни преди да навърши 3 месеца. Следеше, разпознаваше предмети, гласове а докато бяхме в болницата започна и да хваща предмети. Гърчовете наподобяват рефлекса на Моро, но понякога се повтарят и детето извива леко гръбчето. Лечението започнахме веднага с ижекции Синактен (10 дни по една на ден) и Конвулекс, който увеличихме до 2 мл три пъти дневно. Гърчовете намалиха силата си още на втория ден и на 3ти или 4ти ден напълно спряха (аз всъщност не можех да ги отлича от колики, глад и дори обикновенно стряскане).
Странното е че в епикризата в графата Обсъждане пише: Предвид възрастта на детето, наблюдаваните от нас типични серии от инфантилни спазми, макар и при отсъстващи специфични промени в ЕЕГ се прие, че най-вероятно се касае за епилепсия от типа Уест синдром.
Въпросът ми е тъй като знам че Уест води до умствено и двигателно изоставане в 80-90 % от случаите, възможно ли е с тези изследвания и бързото овладяване на гърчовете детето ми да се развие нормално и дори да се излекува.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 16 дек 2011 15:03

Здравей, anis!
Аз не съм, лекар, но ако желаеш сподели.
Би ли споделила в коя болница сте били и кой ви е бил лекуващия лекар!

anis

Мнение от anis » 18 дек 2011 17:07

Да разбира се, бяхме в Детско здраве в София при доц. Литвиненко.
Сега имам и друг въпрос единични стряскания само по време на сън (не серия( считат ли се за връщане на гърчовете?

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 18 дек 2011 18:44

Ако успеете, е добре да се заснемат, като клипче, на мобл. или на фотоапарат, самите стряскания и се покажат на лекуващия ви специалист.
А за вас е добре да си направите дневник, тоест да разграфите дати с място за чосовете и описание на това, което ви е притеснило, как точно е изглждало.

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”