ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Епилепсия

Модератори: админ, консултанти

mnoznae6ta
Контакти:

Re: Епилепсия

Мнение от mnoznae6ta » 15 ное 2010 09:54

Ако е минал един месец от пълната доза Конвулекс за деня и имате тези оплаквания, потърсете консулт от лекуващия ви невролог.
Тук няма кой да ви даде правилен отговор!

pritesneni

Мнение от pritesneni » 15 ное 2010 19:24

много благодарим за съвета, но за сега са минали само 4 дни.Подобрение има и то е че пристъпите намаляха(като времетраене).

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 15 ное 2010 20:05

Навярно са ви дали съвет, да си водите дневник, по дни и часове, времетраене и кратко описание. Така по лесно ще дадете представа, как се отразява лечението.

pritesneni

Мнение от pritesneni » 15 ное 2010 20:39

Точно така!От къде знаете?

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 15 ное 2010 21:30

Моята дъщеря е почти на 21г. и вече 13та година сме с тази диагноза :|
А от лятото на 2007г съм представител за Варна и областа към Асоциация на родители на деца с епилепсия.
Нашата мисия е да подкрепяме родителите и да им бъдем полезни с информация относно специалисти, изследвания, социални услуги, образование.

Иванка Янакиева

anny_66

Мнение от anny_66 » 07 дек 2010 14:38

Здравейте! Отдавна не бях влизала тук, но ето че пак се наложи....човек в болката си и в сстремежа си да помогне на децата си , се превръща в половин доктор, за това имам въпроси и дано някой успее да ме успокои. В момента дъщеря ми пие кепра и габитрил. Епиприпадаците са овладени, но виенето на свят и страхът от ходене са невероятни. Вече не може да стои на стол, не може да излиза от къщи, не може да седне и на тоалетната. Изпада в паника и направо се гипсира, с две думи не може изобщо да стои нито права, нито седнала. Лекарите двигат ръце и твърдят, че не е от хапчетата. Тя е на 22 години и от 20 години пие различни хапчета. Само да припомня, че сме пили какво ли не - депакин, ривотрил, ламиктал, талопам, кепра , габитрил и какво ли още не. докарахме си затлъстяване, инсолинова резистентност, камъни в жлъчката и болки в пъпа. Не ми препоръчват операция на жлъчката, защото кризите които правила не били характерни за жлъчка , а най-вероятно били един вид епилептични припадъци. как болките в пъпа могат да са пристъпи на мен лично не ми е ясно. Лошото е, че понеже не могат да разберат от какво е, казват - от болеста, и до там приключваме и то без предложение за лечение. Неспособността да ходи пак с епилепсията я обясняват. Вече не знам къде да я водя, друг е въпросът, че от апартамента не мога да я измъкна за нищо на света. Обиколихме няколко невролога, няколко психиатъра , няколко гастроентеролога и нищо. последно ми казаха да бием мускулно аналгин срещу болките в пъпа. Каква е тази луда медицина, дето лекува резултата , а не причината.
Някой има ли подобни симптоми на виене на свят и болки в стомаха? Моля споделете, ако знаете нещо?

ldimitrova

Мнение от ldimitrova » 11 дек 2010 18:01

Ох чета чета и пак чета и няма покой моето сърце-защо ли защото не мога да разбера имам въпроси а нямам отговори- защо моето момиче след като 11 месеца не беше получила нито един припадък в неделя на 05.12 я намерих точно когато излизаше от пристъпа и не знам по време на сън ли е било или точно след събуждане и не знам колко е продължило и кога е започнало и не знам защо изобщо стана така не е натоварена пие редовно хапчета не живее под стрес а ето какво се случва и днес е събота а утре идва неделя и аз изпитвам панически страх от това ----------значи и това че наново започваме да броим годините в които да се лекуваме няма ли край тази мъка?!?!?!?!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 11 дек 2010 19:55

ldimitrova, а чухте ли се с доц. Алексиев! :cry:

ldimitrova

Мнение от ldimitrova » 12 дек 2010 13:50

Привет да още в понеделник, и той увеличи дозата на лекарствата за сега до февруари когато сме на претлед, според теб с тази по-висока доза дали всичко ще е ок , идват коледни и новогодишни празници а тя иска да празнува с приятели а аз не знам какво да направя, ще чакам съвет от теб, извинвам се че промених формата от Вие на ти но......с една събда сме така да се каже.Приятен ден и Здраве

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 12 дек 2010 14:06

По принцип, трябва да е наред с повишаване на дозата.
С един медикамент сте, до колкото си спомням!
За празниците, ще трябва да се внимава много, да не е до късно, най-много до 1-2 и да ляга, също шума и цигарения дим са един минус :roll:
Да не говорим за някакъв алкохол, бил той й само глътка.
Просто, празниците са близо и .......!!!!!

ldimitrova

Мнение от ldimitrova » 12 дек 2010 17:01

благодаря за бързия отговор, да само с депакин сме за сега, тя не пие алкохол а цигари пуши от време на време, дано да е разумна и да се справи, ако не се видим във фор,ума до края на годинат пожелавам на цялото семейство здраве и спокойствие

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 12 дек 2010 18:31

Благодаря за пожеланията, пожелавам ви изобщо да не се виждаме повече тук!
Ако имаш спешно нужда от съвет потърси нашия представител за Стара Загора!

steysi_t

Мнение от steysi_t » 19 мар 2011 19:42

здавейте..преди няколко години се лекувах от епилепсия но след известно време лекуващия ми лекар ми каза да спра лекарставата защото съм била излекувана...чувала съм че като роди една жена е възможно напълно да се излекува от тази ужасна болет.та въпроса ми е някой знае ли дали след раждане може да се излекувам напълно или пак е възможно да рецидивира????

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 20 мар 2011 14:46

steysi_t, здравей!
Никой не може да ти отговори с твърдо ДА или Не на въпроса,просто организъм, какво ще се промени в организма ти е чиста природа!

Иванка Янакиева

viktorria

Re: Епилепсияо

Мнение от viktorria » 21 апр 2011 18:28

Здравейте аз съм от 6-7 годишна на лечение и съм сменила ного лекарства -ривотрил и депакин ,финлепсин фенобарбитал антиепилептикум .В момента пия трилептал и топиракс и се чуствам горе-долу добре ,това означава 1-2 пристъпа месечно. За кепра и лирика найстина няма много информация само знам ,че са нови лекарства в момента тече проучване ,кое е по-добро и кепра не се препоръчва при бременност,топиракс също .Чух добри отзиви за една клиника в турция ,но не работят със здравна каса.

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”