Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Обикновено променяме тона си
Импулсивното поведение съвсем не е безсмислено
Как реагира имунната система?
Енергоспестяващото строителство води до натрупване на радон
реклама

Епилепсия

Модератори: админ, консултанти

Re: Епилепсия

Мнениеот bohis » 22 Фев 2009 16:28

Здравейте на всички от форума!Първо,искам да пожелая на всички боледуващи от епилепсия да се излекуват и да оздравеят напълно.Второ,искам да се обърне към младите във този форум и всъщност и към всички останалите и да ви кажа да не се предавате, а да бъдете силни.Всяка болест е неприятна и затова според мен не трябва да казваме коя е по-гадна,а да се подкрепяме и да си помагаме взаимно.Изчетох голяма част от форума и затова ви казвам тези неща.Исках също така и да напиша моята история,надявайки се някой да ме разбере и да ми помогне до каквато степен може,пак ще съм благодарен ;).Аз съм момче,на 16 години от София и страдам почти една година от епилепсия.Миналата учебна година ми беше първа в ново училище и нещата потръгнаха наистина добре,оправях се и оценките ми бяха сравнително добри.Но един ден получих първият си гран-мал, правиха ми ЕЕГ и откриха болестта.Започнах да пия Депакин Хроно 500мг. и като цяло продължих живота си нормално.През лятото обаче започнах да променям характера си,станах избухлив и непоносим като това продължи и през новата учебна година,скъсах всякакви отношения със всичките си приятели,макар че те знаят за болестта.Станах самотник и отцепник,макар че оценките ми не паднаха,а дори се повишиха,но в това влагам много труд и понякога се изтощавам и нямам сили за нищо(предполагам и хапчетата "допринасят" за това).Единственото,което чаках беше едно профилактично ЕЕГ,което трябваше да покаже дали съм се оправил.В момента съм на два типа хапчета,като страничните ефекти и на двете лекарства (Депакин Хроно 500 и Трилептал) горе-долу се припокриват.Въпросът ми е дали тези увреждания,които тези два препарата нанасят на черния дроб са "поправими" и дали промяната на личността се лекува по някакъв начин (благодаря предварително за отговорите)?
П.С.: Чел съм тук-таме за епилепсията,затова ако някой има въпроси може да пита,ще пробвам да помогна :) Всичко добро и благодаря много.
bohis

Мнениеот anny_66 » 01 Апр 2009 19:46

Здравейте, бих искала да попитам нещо...
Дъщеря ми страда от епилепсия, години на ред пие Депакин хроно 2х750мг. От два месеца й предписаха и ламиктал като постепенно намаляваме дозата на депакина, от ноемри 2008 г. пие и метформин / за диабет/ .До преди около месец не сме имали проблеми с косопада, но сега е нещо страшно, толкова много й пада косата, че изпадам в ужас, направо оплешивява. Чувала съм, че от депакина се получава такъв страничен ефект , но явно не е само това. Уж намялаваме дозата, пък косопада се усилва. Възможно ли е това чудо да е от ламиктала или метформина?
anny_66

Мнениеот Д-р Янева » 02 Апр 2009 20:54

Напълно е възможно да си е от депакина, като реакция на отнемането, ако трябва са подредят трите цитирани от вас мадикамента като причина за косопад, то депакин е безспорния фаворит. Не се тревожете, ако е от това след окончателното спиране на медикамента до няколко месеца косата се възстановява. Разбира се, няма да е зле да се консултирате с дерматолог и лекуващия лекар за косопада.
Д-р Янева

Мнениеот anny_66 » 20 Апр 2009 14:16

Благодаря за отговора, надявам се да нямаме други усложнения, че просто душа не ми е останала, вече.
anny_66

Мнениеот jul777 » 27 Апр 2009 11:35

От 7 години мъжът ми страда от епилепсия. Прави годишно 3 до 4 пристъпа. Лекува се с ламиктал 2 пъти по 125 мг. За жалост употребява и алкохол, което разбира се е депостимо, но.. факт... От началото на тази година се задълбочи и невропатията, която имаше и преди, но беше в по-лека форма. Сега вече залита нестабилен е при ходене. Лекува се в клиниката на 4-ти км. Включен е в програма за лечение с нов медикамент- Perampanel. Моля ако някой взема от същия медикамент да сподели как се чувства и има ли странични ефекти. Моля също, ако имате повече информация за медикамента да публикувате. Предварително Ви благодаря.
jul777

Мнениеот vasq72 » 14 Авг 2009 13:51

Здравейте, днес за първи път тръгнах да търся някакви мнения за трилептал и попаднах на този форм,за което много се радвам .Прочетох много от нещата и видях много уплашени млади хора. Аз съм на 37 и вече 24г. съм с епилепсия кога повече кога по малко :P Включих се във форума най- вече заради младите жени които искат да имат дете,за да им разкажа какво се случи при мене. Преди да забременея получавах 2 пъти месечно голям 3-4 малки пристъпи. Веднага след зачеването те изчезваха Двете ми бременности са през 10 год. но през никоя не получих пристъп. След раждането пак си почваха, но още след първото станаха предимно само малки, а от преди 4-5 г трилептала напълно ги премахна. С д-р Кастрев на когото съм много благодарна пробвахме много медикаменти докато изберем подходящия за мен.Така че момичета искам да ви кажа че бременноста може почти да премахне епилепсията.Аз ходя през 3г на ТЕЛК и веднъж попитах дали има вероятност децата ми да страдат от това заболяване защото при мене не е наследствено. Една от лекарките ми даде такъв отговор "Ами тебе кой те е карал да ги раждаш тия деца като си с тая диагноза" Лекарите в ТЕЛК са изключително нелюбезни, карат те да се чувстваш като просяк,като някой който се преструва на болен за да му дава държавата някакви си кирливи 100 лева.Аз отдавна не искам да ходя на ТЕЛК но личния ми лекар настоява.Бъдете здрави и усмихнати. Ще бъда много щастлива ако думите ми вдъхнат надежда у някоя бъдеща мама с това заболяване
vasq72

Мнениеот nancy » 03 Сеп 2009 12:59

Здравейте, Vasq71

Писмото ви е добра новина аз мен. Аз правя опити за забеременяване и съм със същата диагноза в по-лека форма ( много рядко пти мал и от 7 год. не съм имала гранд мал ). Сега съм на Депакин хроно 500 2 хапчета дневно с намерение да го спря напълно. Имам един голям страх - по време на раждането да не се получи проблем ( гърч например ) или накакъв ефект от упойката, ако се наложи прилагането на такава.
При мен също няма установена причина за заболяването. Лекари ми казаха,че причината за припадъците може да е киста,ч която нарушава хормоналния баланс ... А знаем какво става с хормоните през бремеността ... Надявам се поколението ми да не страда от тази болест, даже по-скоро мисля,че ще е така.

Споделете опит кой как може !
nancy

Мнениеот pulsbg5 » 22 Сеп 2009 12:52

Здравейте, изобщо не съм запознат с тази болест. Майка ми има епилепсия от 19-20 годишна в момента е на 49, сега взима Депакин и е много добре, рядко получава припадъци за последните 7-8 год от когато е с Депакина има само 4-5 случая на припадъци.
(И сега идва егоистичната част) Какви са вероятностите и аз да.... (сещате се) В момента съм на 20, за симптоми какво да кажа... --- Понякога се изнервям прекалено лесно, губя концентрация по-често от колкото ми се иска, от 6-7 месеца главата нещо ме наболява, не са обичайните болки при главоболи, а някакви остри болезнени усещания. Ако може някой да ми обясни за такива лица като мен - които са с родите болен от епилепсия - проценти, основна информация, нещо което трябва да знам...
pulsbg5

Мнениеот topesto89 » 01 Окт 2009 10:26

Здравейте болни и родители на болни! Знам, че този поздрав звучи гадно и тъжно, но за съжаление тази болест не се интересува от това как се чувстваме всички. Хиляди болни , а здравеопазнаве никакво. Ходиш като идиот от лекар на лекар, сменяш какви ли не лекарства и сигурност - никаква.
От малка дъщеря ми страда от епилепсия /вече е на 21/, която доведе и до умествено изозставане. Припадъците не са големи и страшни, само премигвания с очите, но за сметка на това твърде чести. първоначално пиеше Депакин хроно и се чувстваше доре. След 10 годишен прием започна да й пада косата. За няколко месеца почти оплешевя, няма да споменавам затлъстяването, щато с него почти се бях примирила. За да предотвратим окапването на коса се наложи да сменим лекарствата. И се започна - антелипсин, ривотрил, ламиктал, талопам - вече десет месеца. Изчезналите премигвания отново се появи, но вече с бясна скорост. Страхувам се да не се получи някакво усложнение, и не знам какво да правя. В нашия град има само един невролог, който ме успокоява, че като вдигаме постепенно дозата на талопама / сега сме на 2х75 мг/нещата ще се управят, но аз не виждам подобрение, напротив... Моля, да ми препоръчате някой специалист без значение от кой град.
topesto89

Мнениеот sgj » 01 Окт 2009 18:29

Направете консултация в клиника "Св. Наум" - София. Там лекарите са страхотни специалисти!!!
sgj

Мнениеот topesto89 » 02 Окт 2009 10:01

Благодаря, много благодаря!!!!
topesto89

Мнениеот aneta71 » 18 Ное 2009 18:03

Здравейте на всички.Днес съвсем случайно попаднах на puls.bg и реших да пиша.С епилепсия съм от 92 г. , но я откриха през 97 г.При мен причината да се прояви бяха двете ми бременности.3 г. бях на Депакин Хроно от 500.После съвсем случайно попаднах на добър невролог от родният ми град, който реши да рискува и спря Депакина.Предписа ми Ривотрил от 0,2 милиграма , а аз на своя глава след 6 месеца намалих дозата от 2 хапчета дневно ....на 1/2 ,защото ми беше писнало .За всеобщо учудване на тази дозировка съм вече 9 г. и съм супер.Искам да кажа на всички, че не трябва да се предават и че живота е прекрасен дори с такава диагноза.Само ви препоръчвам да не се ядосвате.....спокойствието също лекува.
aneta71

Мнениеот sgj » 20 Ное 2009 17:10

Здравейте, Анета! Бихти ли споделили в какво се изразяваха Вашите пристъпи!
sgj

Мнениеот anny_66 » 25 Ное 2009 17:34

Здравейте отново!
Сега вече имам други въпроси, възможно ли е от талопама да се получат такива усложнения, които да оказват влияние на равновесието. Преди време бях споменала, че след многократна смяна на лекарства се установихме на Талопам 2х75 мг. Смятам, а доктора също,че от него детето ми получи страхотни болки в стомаха, и постоянно гадене. Когато я заболи стомахчето, то се втвърдява. На скоро започна да губи равновесие и без да се подпира не може да ходи. Започнахме да сменяме талопама с кепра, но като чета страничните ефекти на това лекарство , те почти се припокриват. Дали при това положение губенето на равновесие ще отшуми.?! Някой да има подобен проблем...???
anny_66

Мнениеот fobi » 01 Дек 2009 22:16

Нека и аз да се включа в тази болезнена за мен тема.От 15 години съм с тази диагноза.Кой казва че околните не те избягват.На мен лично ми трябваха поне 10 години аз самата да свикна с мисълта че съм болна от епилепсия.До 1999 год. бях добре че се работеше държавно ,но след това ми казваха че мога да умра и никъде не взимат на работа.Относно лекарствата отначало бях на тегратол, изредих и други но най добре се чуствам с ривотрил,и депакин.Почети не сменям лекарите и ,и никой не ми казва че ще се излекувам-това е!
fobi

ПредишнаСледваща

Назад към Епилепсия. Припадъци. Гърчове