ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Епилепсия

Модератори: админ, консултанти

macavele

Re: Епилепсия

Мнение от macavele » 08 яну 2013 22:50

Здравейте на всички ГЕРОИ тук наричам ви така защото наистина СТЕ ТАКИВА , знам много добре какво преживявате защото и аз самия съм един от вас . Исках да ви разкажа историята си понеже освен близките ми и някои мои приятели никой друг не знае за това ми заболяване .
Случи се за първи път преди 8 години , знаете първият път е най страшно така беше и за самия мен не разбрах какво е станало , болеше ме езика понеже го бях прехапал не знаех къде се намирам не разпознах собствените си родители . Правехме какви ли не изследвания магнитни резонанси , ЕЕГ - та и всякви такива които засилиха стреса който така или иначе имах , изпадах в депресивни състояния изолирах се сам от приятели , честно казано страхувах се да не ми се случи някъде навън ( хората които не са просветени в това могат да бъдат много жестоки ) самите припадъци бяха от най - силните които могат да се класифицират незнам как още имам език в устата си случваха се и вечер и денем без да питат просто идваха и си отиваха в един момент бях започнал да си мисля, че се побърквам , преди всеки припадък чувах някакви звуци като ехо причерняваше ми и така . Както и да е правих опити да се самолекувам така да се каже не си пиех хапчетата в момент в който припадъци или пристъпи липсваха , но след време всичко започваше отново и отново оправдавах се с това че съм още млад и ми се живее исках да бъда като другите , но уви не бях ще ви кажа нещо алкохол , цигари а още повече наркотици са вашите най страшни врагове и стимулатори за припадъци . След време започнах да мисля по различен начин и се опитах да се променя желая Успех на тези , които са решени да се опитат . За много неща съжалявам в живота си , но най много съжалявам , че причиних това на родителите ми понеже те преживяваха всичко това и никога не ме оставиха и до ден днешен въпреки че вече съм мъж на 27 години за тях винаги ще съм тяхно дете , това скъпи приятели е доста тежко да се види или приеме затова не съдете другите . Аз самия се промених страшно много изчетох достатъчно информация за това заболяване така и не пожелах да се регистрирам като епилептик нямам приятелка :roll: не си и търся не мисля че бих могъл да й причиня това която и да е тя ... явно така ми било писано , най ме измъчва това че няма да видя детенцето си смисъла на живота ми :| ако е вярно това което казват , че можело да се предаде по наследство би било жестоко от моя страна да причиня това на собственото си детенце ..... желая на всички ви да оздравеете и да се почуствате пълноценни , бъдете силни и не се страхувайте БОРЕТЕ СЕ то това ни е в кръвта по природа :)

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 09 яну 2013 00:00

macavele, много смело е от твоя страна, че споделяш тук твоята история.
За предаването на епилепсията по наследство, се отнася за хора, които са наследили това заболяване, а не са го придобили, в следствие на провокация.
Аз познавам, няколко семейства с деца в който единият от родителите е с епилепсия.
Децата им са добре и си живеят нормално.
Много по лошо е, ако единият от родителите е наркоман!!!!

macavele

Мнение от macavele » 09 яну 2013 00:55

mnoznae6ta съгласен съм с теб напълно , в семейството ми обаче има човек който е страдал от същото но като дете и се е излекувал (братовчед ми по бащина линия ) отделно това за травмата и такава съм преживял зависи какво разбираш под травма удар или преживяване в живота си имам от всичко по малко като кутия с бонбони съм но не са сладки , всички ми горчат .... незнам какво да мисля вече .....

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 09 яну 2013 01:02

Относно травмите и провокаторите им, това е въпрос на който никой не може да отговори, дали при дадена травма може да се отключи епилепсия. Защото никой не може да предскаже, каква е границата на възбудимост на който и да е човек.
Тоест, при каква провокация би реагирал мозъкът!

macavele

Мнение от macavele » 09 яну 2013 01:43

Знаеш ли и цял живот да си задавам въпроса кое е било причината това да се случи няма да позная верния отговор както казваш и ти mnoznae6ta . Благодаря ти за вниманието което ми отдели определено имах нужда да си поговоря с някой още веднъж БЛАГОДАРЯ , а отделно продължавай да правиш това което правиш мисля че има много хора които се нуждаят от помоща ти .....

mitacheto0

Мнение от mitacheto0 » 14 мар 2013 10:42

Здравейте, приятелката ми е на 16 години преди 3-4 години е получавала пристъпи без да губи съзнание. От болницата в Димитровград и казват, че получава нервни кризи. Преди 5 месеца имаше пристъп около 45 мин. лежа 4 дена в ОАИЛ Димитровград и я изписаха без никаква диагноза, след 7 дни си загуби говора. След което се намесих аз и я заведох в Стара Загора при Д-р Радиева направиха и ЕЕГ след което казаха, че всеки момент може да получи още един пристъп с фатален край. Тогава постъпи в "Второ Детско" град Стара Загора 9 дена лежа там и и направиха ЯМР. Вече е с установена епилепсия и и изписаха само Депакин Хроно 500мг 1 сутрин 1 вечер на 12 часа. Започна да и капе косата, забравя, няма желание да ходи на у-ще по цял ден спи .... преди 4-5 дена си загуби отново говора и отидохме при Доцент Минева град Стара Загора тя каза, че няма причина да си губи говора от епилепсията и ни накара да направим кръвни изследвания в BODIMED защото някой били специални и ги правили в Германия. Тя добави към Депакина - Ривотрил и Венлафаксин. Ривотрил-а по 1/2 вечер а Венлафаксин-а по цяло.. Сега срича и незнам какво да правя ако наистина загубата на говор не е от епилепсията от какво друго може да е..

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 14 мар 2013 11:12

Ако желаете, направете консултация с доц Божинова от ,,Свети Наум" гр. София
Или доц. Алексиев.
Мога да ви дам координати.

docheto

Мнение от docheto » 07 апр 2013 17:52

Здравейте! Съпругът ми е болен от много години, той не получава големи припадъци има изтръпване на дясната ръка със загуба на съзнание. Когато се случи остава в състоянието в което се намира /изправен, седнал/ако не го познаваш може и да пропуснеш момента защото е за кратко време. Заболяването му е епилепсия вследствие на киста в двигателния център на мозъка. Изследвания на скенер показват, че кистата не расте. С две думи цял живот пие лекарства за да се контролират изтръпванията и загубата на съзнание.
Смяната на лекарства ги приема много трудно, пиеше депакин 3х500мг., топамакс 3х100мг. и деазепам 3х5мг. Лекува се при проф. Захариев ВМИ Пловдив последно преди 2,5 месеца замениха
деазепама с габитрил 10+10+20мг.
Стигнах и до въпроса някой ще сподели ли за страничните ефекти на медикамента Габитрил.
Относно заболяването добре вече 2 месеца не е получавал нито изтръпване на ръката нито загуба на съзнание все едно, че няма здравословен проблем НО той се чувства много зле. Прекалено превъзбуден, не може да спи, сърбежи, гипсиран, по мое мнение прекалено чувствителен и други.
Не се чувства добре, мислим да отиваме при професора и да искаме пак преразглеждане на лечението, наясно съм ,че при ново лекарство трябва време организма да свикне дали пък не избърздваме. Моля Ви споделете с нас ако се лекувате с Габитрил. Благодаря!

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”