ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Правата на епилептиците

Модератори: админ, консултанти

zlati664

Re: Правата на епилептиците

Мнение от zlati664 » 13 дек 2012 13:29

Здравейте епилептици.
Може ли някой , който е бил скоро на ТЕЛК да ми даде информация какви документи са нужни при явяване на ТЕЛК.
Ето какво имам в предвид.
Получих писмо с покана на ТЕЛК комисия и там са подчертани следните документи които трябва да представя.
1.) Амбулаторна карта и рецептурна книжка.
2.) Епикриза ( Ако сте лежали в болница ), Етапна епикриза и амбулаторни листи от психиатър.
----------------------
3.) Консулт със специалист...актуален консулт с психиатър.
--------------------------------------
Всички документи ги имам с изключение на Етапна Епикриза от психиатър защото Епикризи съм получавал само от болницата където съм лежал.
Нямам го и този документ...Ектуален консулт с психиатър.
Просто искам да знам какви са тия два документа защото никога не са ми издавали такива.
Благодаря Ви.

Stella_1

Мнение от Stella_1 » 13 дек 2012 17:10

И аз ги нямах, защото не бях ходила по психиатри. Отидох в психо диспансера така, без тях и там влязох в първия ми попаднал кабинет да ми напишат каквото трябва. Обясних, че се явявам на ТЕЛК, но си нямам амбулаторни листа от психиатър, защото никога не съм посещавала.
Успех

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 16 дек 2012 13:34

На пациентите с диагноза епилепсия, се полага по ЗК на две години, веднъж консулт с психиатър, дори да нямат проблем за тези специалисти.
Лекуващият невролог е длъжен да ви насочи към такъв специалист.
А за ТЕЛКа, може да се отиде при когото ви е удобно.

angelkov97

Мнение от angelkov97 » 11 май 2014 13:43

Здрaвейте, дaми и господa! Aз се кaзвaм Aни Aнгеловa и съм нa 17год. ог грaд Поморие (БГ), но в моментa живея и учa в грaд Берлин (Гермaния) вече от 3год. Aз стрaдaм от Епилепсия още от бебенце. Мaйкa ми още кaто ме роди ме сложихa в ковиоз зa около еднa седмицa мисля,че или вече не помня зa колко дълго време! До сегa съм сменилa три пъти своите лекaрствa и в моментa съм нa Тевaлептин 600мг. Но скоро рaзбрaх,че сa ги спряли от тези вид лекaрствa! И незнaм кaкво ще прaвя лекaрствaтa, които взимaх преди те не ми помогнaхa! Кaрaй ще измислим нещо! Тa товa което искaх дa споделя е , че скоро по време нa сън нaпрaвих 4-5 пъти пристъпa от видa grand mal плюс товa си прехaпaх езикa и нaвсякъде беше в кръв! Беше един нaистинa ужaсен ФИЛМ зa нaшите! Нaшите сa се обaдили нa линейкaтa и те кaто дойдохa aз се събудих,видях ги и нищо повече не си спомням понеже тогaвa явно съм зaспaлa нaново! Когaто се събудих бях в болницaтa VIVANTES NEUKÖLLN berlin и остaнaх тaм зa еднa седмицa под лекaрски контрол! Те идвaхa всякa сутрин и ми мерихa кръвното и ми дaвaхa лекaрството ( кaто бебенце ) !После ме изписъхa и ся съм си в къщи! Aко някой е имaл подобнaтa случкa некa сподели! :)

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”