ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Въпрос на полови предразсъдъци или биологични разлики
Какво причинява нарцистичното разстройство на личността?

Припадък

Модератори: админ, консултанти

denny942

Припадък

Мнение от denny942 » 27 дек 2015 23:46

Здравейте! Докато седяхме на масата баща ми се задави със слюнка и започна да кашля.Потупахме го силно но за секунди почервеня.. не можеше да говори ...нищо..след което падна на колене и припадна удари се но веднага стана и беше изгубил памет .. при падането майка ми се опита да го хване но си удари носа ..Той е на 46 год. пушач и пие не много по 200/300 макс. гр. на ден.Като стане сутрин кашля веднага ,а и също така той не е ходил на лекар отдавна но понеже това се случи около 22 часа и не искаше да отидем до спешното , утре ще отидем задължително.Просто искам някой да ми обясни защо така стана какво трябва да се направи..Притесних се супер много

д-р Цончев

Re: Припадък

Мнение от д-р Цончев » 04 яну 2016 19:30

Най-вероятно е направил т.н. ларингоспазъм. Така, че вероятно не е истински припадък. Към днешна дата как е човека?

Villytashkova

Мнение от Villytashkova » 12 авг 2018 15:26

Здравейте,много съм притеснена. Незнам дали малкия ми син прави припадък или нещо друго се случва. Преди няколко дни големия се разболя и ни приеха в болница за 3 дни. През това време бабите гледаха малчо, който е на 11 месеца. На втория ден им казах да му измият косичката, инсталирали коритото и изкъпали малкия в него,към края на самото къпане,след плакненето на главичката , едната баба забелязала, че детето се вглежда в една точка ,като погледнала и другата й направило впечатление ,че както стои седнал все едно полита напред да пада ,веднага го вдигнали и го обърнали с главата на долу ,защото помислили, че се е задавил от водата ,която е плискал преди това с ръчички. Всичко минало за секунда,две,три. Притесни ме това ,че се е случвало преди 3-4 месеца същото,отново в коритото и отново както си плискаше във водата изведнъж се загледа в една точка и все едно загуби равновесие ,пак както си беше седнал,не е кашлял или почервенявал. Притеснително е защото, това нещо става два пъти,започнах да връщам лентата назад ,за да се сетя случвало ли се и преди нещо ,което да ми подскаже каква е причината. Сетих се ,че когато беше на 9 дни, една вечер докато го хранех и се отпусна в ръцете ми,тогава пак помислих че се е задавил ,само че с мляко и отново го обърнах на долу с главата,въпреки че нямаше видимо зашляне или друг признак да е задавен. Незнам дали реакцията ми е била правилна но в паниката това ми е било на акъла да направя. Разглеждам мнения за детски невролог и смятам скоро да го закарам. Моля някой да сподели слупвало ли се е нещо подобно и добър лекар за Пловдив.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2018 07:12

На тази възраст не може да се каже че е припадък според това което описвате, поне според мен. А доколкото знам се случва на повечето деца

Villytashkova

Мнение от Villytashkova » 23 авг 2018 09:13

Благодаря ви много и аз така установих след разговори и с други лекари. Правиха му ПКК,ДКК,кръвозахарен профил,кръвно газов анализ, ехокардиография,ЕКГ,ехограф през фонтанелата,копрокултури и други всички са му идеални. Правихме и две ЕЕГ. Некачествени порадибтова ,че не можеха да му свържат апарата поне 40 минути въпреки че детето си спеше. Но невроложката ,каза че на първото имало отрязък с добър запис и там преди заспиване се виждали отклонения които били епилептични,остра вълна последвана от къси и след заспиване изчезвали. Не е много убедена ,но въпреки това каза че иска да го лекува. Кажете моля ви къде да отидем,какво да направим още като изследване ? Благодаря ви

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 авг 2018 12:49

Според мен нищо не е нужно да правите повече, изчакайте детето да израстне и го наблюдавайте

Отговори

Върни се в “Епилепсия. Припадъци. Гърчове”