Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Въпреки че методът е по-съвременен и нетравматичен
Седящи, но в добро здраве!
Влияе на комуникацията между невроните
Изборът на продукти е много важен
реклама

Електрокоагулация на носни конхи

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Електрокоагулация на носни конхи

Мнениеот Marian » 25 Апр 2008 08:43

Може ли някой да ми обясни какво представлява електрокоагулацията на носните конхи, какъв е ефектът от тази амбулаторна операция и какви са рисковете?
Marian

Re: Електрокоагулация на носни конхи

Мнениеот Д-р.Хинкова » 25 Апр 2008 12:31

За какъв проблем става въпрос-за кръвотечение от носа ли?Ако е това,което е свързано с разширени кръвоносни съдове,манипулацията е лека ,няма същшествени усложнения и решава окончателно въпроса.
Д-р.Хинкова

Мнениеот Marian » 26 Апр 2008 07:55

Става дума за вазомоторен ринит с хиперплазия на носни конхи. Не желая да пия кортикостероиди. Ефектът е минимален, а пораженията значителни. Следващата стъпка, която ми предлагат, е въпросната електрокоагулация на носните конхи.
Marian

Мнениеот Д-р.Хинкова » 26 Апр 2008 18:15

Електрокоагулацията е алтернатива на лечението с кортикостероиди.
Д-р.Хинкова

Мнениеот 123456p » 13 Юни 2012 15:47

здравейте преди около 3 години започнах да имам проблеми с дишането през носа.Правиха ми операция на носната преграда,но за жалост носът ми продължava да се запушва .След консултация с лекар се подложиx на obгаряне на конхите преди 1 седмица някъде.За сега не усещам подобрение та въпроса ми е какво представлява електрокоагулациятa?Koga se prilaga ?Kато цяло съм решен да се оправя така че съм "open to suggestions" дето се казва ... ще съм много благодарен ако ми дадете информация по тези въпроси.
123456p

Мнениеот Bobby1177 » 28 Авг 2012 19:04

Аз си правих електрокоагулация на носни конхи през м май 2012, при д-р Златанов във ВМА. Доволен съм! Имах проблеми повече от 22 години, търпях, отлагах - резултатът отдавна беше хипертрофия на лигавицата.

В момента дишането ми се подобри значително. Може би с 80-85%. Но знам, че пълно щастие няма!
Подробности: първия час си боли и кърви. После няколко дни и седмици си излиза малко кръв + съсиречета, но се диша далеч по-нормално. По-нататък нещата се нормализират. Просто положението е несравнимо с преди и то в положителен аспект.

Добре, че има такива възможности. Който има подобни проблеми, бих му препоръчал да действа, да не се колебае! Но - внимателно се вслушвайте в това, което докторите казват и предписват!

Поздрави!
Bobby1177

Назад към ДРУГИ заболявания