ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Непрекъснати екстрасистоли

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

цветослав

Re: Непрекъснати екстрасистоли

Мнение от цветослав » 04 мар 2010 03:01

а някой пробвал ли е с нещто друго освен да се тапче с хапчета :?: от 6 мецеца съм така и ритмонорма ваобще не помага :( по 3 на ден и си правих бигеминии без проблем и най интересното е че влизам в ритам с 2-3 чаши горешта вода испита на гладки :) за тези които незнаят бигеминиа е всиако второ сакращтение на сарцето - екстрасистола(страхотно изживиаване)пожелавам на всички да се справят с проблема оставям скайп ако някои иска да пише:cvetoslav78

ЕФИТА

Мнение от ЕФИТА » 13 мар 2010 20:36

Хорааааа,от десетилетиа имам този кошмарен проблем.Една лекарка ми каза че се дължи на електрипроводимост някаква ,която се превъзбужда и това ще се оправи с операция--клъцва се проводима тъкан някаква и....край,няма екстрасистули:(((Пробвах с масажи-наистина ,трябва да се практикува редовно,защото какво е масажа--това е отдаване и приемане на енергия от някого.Нещо като специално отношеноие,любов.А кой се съмнява че първосигналната система няма да реагира на това?Успех.

valroudev

Мнение от valroudev » 14 юли 2010 15:40

лечението се нарича....магнезий....това е....пийте магнеритч(магнезий) и забравете за тези проблеми....лекарите са неуки...

gosi

Мнение от gosi » 17 юли 2010 01:25

Zdravejte, predi 2 meseca i az se sblaskah s tezi ekstraziztoli,Hodih na kakvi li ne lekari 4ak stignah do Tokuda. Napravih vsi4ki izsledvania i nishto, kazvat vseki gi ima no niakoj gi useshtat niskoj ne. Sega pia NEBIVOLOL , biah na 1/2 tabletka sutrin, no ot niakolko dena po preporaka na doktor Zoran Stan4ev ot TOKUDA sam go namalil na 1/4 . Smiatam da go popia oshte 1-2 dve sedmici i da go spra ZA DA VIDIA DALI SHTE SE AKTIVIRAT PAK. PO PRINCIP HOLTERA MI ZASE4E ZA 24 4ASA 15 EKSTRASISTOLI. KAZVAT 4E E NA NERVNA PO4VA , AMA TO KATO ZAPO4NE DA PRESKA4A 4AK TI SE ZAMAIVA GLAVATA. EDNA KARDIOLOJKA ME POSAVETVA DA PIA SUTRIN I VE4ER PIO EDNA TABLETKA MAGNEZII ot tezi raztvorimite, i ot vreme na vreme da vzemam glog, menta i valeriana - bilkovite tabletki. Koito ima podobni problemi da probva s etzi neshta moje da ima efekt, pone sas sigurnost niama da navrediat. Vzeh da si mislia poneje imam visok holesterol i trigliceridi 4e problema e ot tam. No lekarite mnogo mnogo maj ne obrashtat vnimanie na ekstrasistolite ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юли 2010 17:38

Моля, пишете на кирилица!!

bashi

Мнение от bashi » 17 юли 2010 20:12

В момента има много разработки по темата за омега 3 и 6 ненаситените мастни киселини. Според някои автори тези киселини стабилизират мембраната на кардиомиоцитите (клетките на сърцето) и подпомагат функцията му. Има две основни омега - 3 мастни киселини - ейкозопентаенова и докозохексаенова. Може да попитате лекуващия Ви лекар или някой фармацевт за хранителна добавка, която ги съдържа. Гледайте на опаковката да пише EPA и DHA. Виждал съм кърдиолози, които препоръчват тези добавки при екстрасистоли. Също така можете да си ги набавите чрез консумация на ядки, рибено масло или риба, която живее в студените северни морета. Темата е доста обширна и няма да се спирам повече на нея. За повече информация можете да потърсите в интернет - там има доста неща.
Поздрави!

MARINELA M

Мнение от MARINELA M » 17 юли 2010 21:01

лично аз получавам екстрасистоли от стомашни проблеми

geowid

Мнение от geowid » 26 юли 2010 20:21

Някой да знае откъде може да се купи Калинор(Калий)..няма го никъде..казват от аптеките,че не се произвежда отдавна...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юли 2010 15:25

Заменете го с Панангин.

geowid

Мнение от geowid » 03 авг 2010 18:55

Благодаря,д-р Цончев!

gosi

Мнение от gosi » 29 сеп 2010 01:11

GEOWID, яж повече банани те съдържат голямо количество калии

geowid

Мнение от geowid » 02 фев 2011 21:02

Искам да споделя собствен опит с аритмията...При аритмия,екстрасистоли, много помага йогийската поза(асана) -,,свещ,, се казва на български..ляга се на гръб с отвесно вдигнати нагоре крака,за няколко минути..аз го правя по 5-6 минути,няколко пъти дневно на гладно.Още първият път се усеща ефекта...сърцето си почива идеално...трябва само при високо кръвно налягане да се прави внимателно,за по-кратко време в началото.Може да се прочетат условията на изпълнението от литература в интернет...Освен това упражнение, много помага и масажа по метода на ,,суджок,, се казва,може да се види в интернет мястото,точката на сърцето в основата на палеца и как се изпълнява.И третото нещо което много помага при аритмия,екстрасистоли е дишането-пълното йогийско дишане и дишането със специалният прибор за тази цел във чаша с вода който се продава тук в интернет-прибор на Фролов се казваше май...Жалко само че е доста скъпичък според мен-около 90-100 лева...но пък помага според мен определено...За няколко седмици аритмията,екстрасистолите се разреждат съвсем очевидно и изчезват по-късно...поне при мен е така...Толкова се зарадвах на това си откритие така да каже,че реших да го споделя и помогна...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 фев 2011 08:13

Моля, обяснете по-подробно как го ползвате и какъв е ефекта.

geowid

Мнение от geowid » 07 фев 2011 17:55

кое по-подробно..кое по-точно..трябва да се опита

raia_1114

Мнение от raia_1114 » 07 фев 2011 23:46

Здравейте Д-р Цончев,
сега видях този форум и понеже имам същите проблеми като всички тук
много Ви моля да ми кажете опасна диагноза ли е "козметичен пролапс на митралната клапа" при здраво сърце? Много са неприятни тези екстрасистоли, аз почти всеки ден се страхувам, че ще умра от инфаркт. Ходила съм много пъти до 3-та градска болница по спешност, всеки път ми казват че няма страшно, но аз се чувствам ужасно в такива моменти.
Предварително Ви благодаря.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”