Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Количеството храна също е от значение
Здравето или красотата...
Нуждата от глутамин се увеличава при физически и умствен стрес
Намалява страха и тревожността
реклама

Непрекъснати екстрасистоли

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Непрекъснати екстрасистоли

Мнениеот monkris » 04 Апр 2008 18:09

Привет на всички!На35 години съм.От около 7-8 месеца започнаха и вече положението става отчайващо.Преди време след физическо натоварване усетих слабост по време на работа и в поликлиниката се оказа,че имам прескачане на сърцето т.е.камерни екстрасистоли.Казаха ми,че не е нищо сериозно и е следствие на физическата и емоционална преумора.След време започнаха да зачестяват и да ми създават дискомфорт в гърлото и гърдите.Тогава започнаха да се появяват на всички ЕКГ,които съм правил.Преписаха ми бетаблокера Корвитол да пия сутрин и вечер по половин таблетка.Пих го няколко дни,но от него започна да ми забавя пулса и да ми пада кръвното.Работя като строител и работата ми изисква пълна концентрация./работя с машини и на високо от земята/,затова минах на 1/4 таблетка.Пих го почти 5 месеца,но ефекта беше нулев.През това време екстрасистолите нараснаха до 8-10 в минута.Започна да се задъхвам и като,че ли не ми стига въздух,стягането и боцкането в сърдечната област станаха постоянна част от денонощието.Преди две седмици личният ми лекар ме прати на кардиолог.Постави ми холтер и резултатите бяха за 21часа и 35 минути -3876 мономорфни камерни екстрасистоли в дясно .Каза ми,че са доста и ми назначи терапия с Пропастад 150 3пъти по 1 таблетка и за да мога да спя нощем по 1 таблетка атаракс.Иначе от кръвните иследвания имам само по-висок холестерол.Кардиологът ми каза,че няма исхемия,няма проводни нарушения и ритъма на сърцето бил синусов/без да зная какво означава това/.Написа ми диагноза предсърдно мъждене и треперене ,както и първична хипертония.Да пия хапчетата и ще се почувствам добре,но от 10 дена ги пия и ефект няма.Прескачанията нито престанаха нито намаляват,а сърцето прескача на всеки 3-5 удара и всеки път когато прескочи чувствам как под сърцето потреперва.Ако има някой,който може да ми помогне с информация или със съвет какво да правя ще съм му много признателен,защото вече съм отчаян и ми пречи да се радвам на живота.Работата ми е много тежка,но имам малки деца ,за които все пак трябва да се грижа.
monkris

Re: Непрекъснати екстрасистоли

Мнениеот Д-р.Хинкова » 05 Апр 2008 19:22

Явно терапията при вас не е подходящаКакви стойности на кръвното налягане поддържате.Понякога подходяща терапия при такива състояния се постига само след болнично лечение.Предлагано ли ви е такова?
Д-р.Хинкова

Мнениеот ai4ka11111 » 05 Апр 2008 20:01

и аз съм в същото положение само че от години ,болнична терапия никой не предлага пий си хапчата и от това не се умира така казват ,даже някой лекари не предлагат лечение.
ai4ka11111

Мнениеот ai4ka11111 » 06 Апр 2008 07:34

искам да кажа още че ли4но съм предлагала на кардиолог да ме вземе в болницата но казват няма смисъл,освен това и в 3 гградска съм ходила изписват бетаблокер и това е .
ai4ka11111

Мнениеот monkris » 06 Апр 2008 11:58

Болнично лечение не ми е предлагано!Интересното при мен е,че при натоварване на сърцето при велотест екстрасистолите намаляват почти изчезват когато пулсът е много висок и когато пулсът се нормализира започват с пълна сила.От това заключават,че сърцето няма органични увреждания.Казват,4е е някаква електрическа болест на възбудимоста на сърцето ,но не ми е много ясно какво означава това.Да си пия Пропастата и ако няма ефект,ще препишат други по-силни аритмици.Боя се обече,че другите лекарства не могат да се спират и се пият до живот,а знам че безвредно хапче няма!
monkris

Мнениеот monkris » 06 Апр 2008 12:00

Забравих да отговоря на д-р Хинкова,че кръвното ми налягане рядко се повишава и в повето случаи е в границите на нормалното!
monkris

Мнениеот ai4ka11111 » 06 Апр 2008 12:52

извинявам се че и азз се вкючвам в темата ,но и на мен при велотеста при натоварване изчезват екстрасистолите като при вас а защо е така никой не казва само 4е аз имам пролап на митрална клапа може и от там да е знам ли ?
ai4ka11111

Мнениеот Д-р.Хинкова » 06 Апр 2008 17:32

До monkris.Отново прочетох вашите оплаквания.При ускоряване на ритъма,субективното чувство за екстасистоли изчезва!Но резултатите от направеният холтер не са добри и вие явно не се повлиявате от Пропастат.Освен повишен холестерол,имате ли изследвани биохимия,електролити?За мен заключенията на вашият лекар нещо си противоречат.Освен да ви препоръчам друга консултация с кардиолог....Ако се интересувате и сте от София се обадете!
Д-р.Хинкова

Мнениеот monkris » 06 Апр 2008 19:53

Д-р Хинкова много Ви благодаря за това,че моят проблем намира разбиране от ваша страна.Повечето лекари не вземат насериозно оплакванията на пациенти,които нямат ясно доказано органично увреждане.Направено ми е изледване на кръв и резултатите са следните:хемоглобин-163;еритроцити5.53;левкоцити5.4;хематокрит0.46;тромбоцити-249;MVC-84.0;MCH-29.5;MCHC-351;скорост на утаяване на еритроцитите-5;глюкоза-4.8;холестерол-5.73;HDL-холестерол-1.07;триглицериди-0.99:
Правено ми е още едно кръвно изследване за щитовидната жлеза и то еTSH-2.52.
Казаха,че всичко е в нормата освен холестерола.За съжаление не съм от София,а от провинцията.Искам да Ви попитам възможно ли е на нервна почва да се получат толкова чести и постоянни прескачания на сърцето,както е при мен или трябва да има органично увреждане на сърцето или друг орган в тялото.Тук лекарите казват,че е възможно и да не се притеснявам,но не мога да бъда спокоен когато знам,че нещо не е наред.Все пак съм на 35 години ,а и фамилната ми обремененост не е цветуща./баща ми почина на51години от инфаркт на миокарда,брат ми това лято получи масивен инфаркт на 42 години и едва го спасиха/.Просто безпокойствието ми е разбираемо!
monkris

Мнениеот Д-р.Хинкова » 06 Апр 2008 20:46

Не искам да ви притеснявам излишно,но съчетанието на чести екстрасистоли,наследственост,висок холестерол,хемоглобин над 160 (вие сигурно сте пушач) и най-вече ,че не се чувствате добре налага да се открият причините за тази аритмия и да се лекувате ефективно.Трябва да се установи точно вида на аритмията,да се направят допълнителни изследвания!Помислете си до кой по голям град се намирате и къде можете да направите качествена консултация.Обаждайте се!
Д-р.Хинкова

Мнениеот monkris » 06 Апр 2008 21:16

до д-р Хинкова.От Монтана съм,но скоро личният ми лекар скоро ми издаде направление за кардиолог,а до колкото знам не може да се издава друго направление в срок от 45 дни от предходното,но не съм сигурен.Днес стават точно 10 дни откакто пия Пропастат 2пъти по 1 таблетка.От утре минавам на 3пъти по 1 таблетка и не знам какво ще се получи.Дано подейства,че не ми се минава на сериозни сърдечни лекарства,които се пият цял живот ,а оперативни интервенции ме ужасяват.Да уточня не съм пушач, почти не пия алкохол /50гр.концентрат или 1 бира и то не всяка вечер/,не пия и кафе.Просто повечко физически труд,прах и много стрес.Ако можете да ми препоръчате някой сериозен и добър кардиолог,който да е по-запознат с тези ритъмни нарушения ще Ви бъда много признателен!
monkris

Мнениеот Д-р.Хинкова » 07 Апр 2008 18:21

Съжалявам,но от Монтана не познавам кардиолози!Ако имате път към София...
Д-р.Хинкова

Мнениеот karin » 07 Апр 2008 18:40

zdraveite,neznam dali 6te vi uspokoia,no,az imam tezi problemi ot 5 meseca,na 34 godini sam i pia darob bez efekt.predlagat mi elektrofiziologi4no isledvane,no mnogo me e strah,imam 2 malki deca i triabva da se grija za tiah.pri men veroiatno imam lgl sindrom-dopalnitelna provodna vrizka v sarceto pllius prolaps na mitralna klapa za koito znam ot 10 godini,no go vodiat kato neznacitelen.pritesniavat me ekstrasistolite,pri men ne sa postoiani a na epizodi,i tova me depresira,razvali jivota mi,ne moga da mislia za drugo,posledniat pat lekariat mi me izprati na psihiatar,ne moga da obiasnia,pih 3 meseca ksanaks bez nikakiv efekt.kazvat ne im obri6tai vnimanie,no nemoga,tolkova sa stra6ni,prosto ne znam kak 6te jivea postoianno taka.jelaia vi kasmet
karin

Мнениеот mayorsha » 25 Окт 2009 14:51

Здравейте искам да попитам някой за съвет и как може да ми се помогне на 32 г. вече съм 2 месеца извън ритъм на сърцето: холтър-хронично предсръдно мъждене с камерни екстрасистоли:ЕГК-хронично предсръдно мъждене ДКО пълен ДББ слабо представена ЛК редки камерни екстрасистоли.Диагнозата ми е хронично предсръдно мъждене.Сърдечна недостатъчност 3 ФК.Дяснокамерна сърдечна недостатъчност.ЛКдисфунция.Екстрасистолна аритмия.Всички изледвания са ми в нормите единствено TSH-8.6 F3-2.87 F4- 13.94 A-TG-10 A-TPO-5 DIGO-0.641 в момента пия лекарства за сърцето дидоксин:аспирин:пропастат от 300мл.3 по 1/2 т. и спралактон 2 по 1 т.за TSH в момента не пия лекарства защото лекарката каза че докато съм извън ритъм и предсръдно мъждене не трябва да се пият никакви лекарства при сърдечно болните можело TSH да бъде и до 10 това било нормално при тях. Но аз не се чуствам никак добре незнам дали е от сърцето или от TSH.И също така че сърцето щяло да остане цял живот извън ритъм.Това нормално ли е.
mayorsha

Мнениеот iorior3 » 16 Яну 2010 20:49

Аз от няколко седмици имам екстрасистоли.На кардиограма не са засечени,зощото се явяват повече през нощта.Бих искала да ми сложат холтер.Депресирам се от това състояние,немога да спя от екстрасистолите,толкова са чести,че изпитвам страх.Като чета оплакванията на тези,които пишат за този проблем,се отчайвам,защото се убеждавам,че и от лекарства не се повлияват.Тогава какво ще правим?
iorior3

Следваща

Назад към ДРУГИ заболявания