ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Бебетата учат лексика от бащите си
Честата консумация на леща регулира кръвното налягане

краткотрайно парене в средата на бедрото

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Авонок

краткотрайно парене в средата на бедрото

Мнение от Авонок » 16 апр 2018 23:30

В последно време, около половин месец, чувствам понякога краткотрайно парене в лявото бедро. Както си седя спокойно, изведнъж на 15-20 см. над коляното, в не голям участък, по средата на предната част на бедрото, започва парене, което отминава след 2-3 минути. Това става вече през ден-два. Субективното усещане е, като че ли нещо се спуква. След 4-5 минути всичко това отшумява. Няма никакви видими промени на бедрото и по целия крак. Нямам разширени вени, поне видими. Пия всяка вечер аспирин-протект, тъй като имам сърдечен порок. Приемам лекарства, които ме подържат сравнително добре вече 10 години. До сега не съм имала такъв проблем. Дали това парене е симптом на спукване на някакъв кръвоносен съд, по-дълбоко разположен и невидим за окото? Трябва ли да обърна по-сериозно внимание и да потърся лекарска намеса? Предстои ми изследване на кръв. Дали да помоля за някакъв показател, който може да даде идея за проблема ми?
Благодаря предварително за всеки коментар.

д-р Цончев

Re: краткотрайно парене в средата на бедрото

Мнение от д-р Цончев » 17 апр 2018 22:10

Надали някой лабораторен показател ще отговори на въпроса. Вероятно се касае за т.н парестезии, които обикновено са с неврален произход.

Авонок

Re: краткотрайно парене в средата на бедрото

Мнение от Авонок » 19 апр 2018 11:13

Много благодаря. Успокоихте ме.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”