ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Е102 е тартразин – жълта боя и силен алерген
Как да възвърнем хубавия тен и тургор
Доказват неразривната връзка между тялото и съзнанието

Кисело-метален вкус в устата

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

aliensa

Кисело-метален вкус в устата

Мнение от aliensa » 13 фев 2018 04:22

Здравейте

Имам проблем с вкуса в устата си от 4-5 дни усещам на моменти леко метално- кисел вкус.Прочетох разни симптоми за подобен вкус и разбрах ,че от прием на цинк може да получи този симптом. Аз приемам мултивитамини с цинк 10мг и този вкус започна да се получава точно в края на месеца от приема. Други оплаквания като цяло нямам. Ще съм много благодарен за съвет.

Благодаря

geizer

Re: Кисело-метален вкус в устата

Мнение от geizer » 13 фев 2018 13:45

За витамините не знам. Но ако ти кървят венците или си посещавала скоро зъболекар, може да е от това. Кръвта има характерен метален привкус.

aliensa

Мнение от aliensa » 14 фев 2018 02:06

Имам си проблеми със венците от край време гингивит , но не е от това този вкус е по-различен .

rosi234

Мнение от rosi234 » 14 фев 2018 15:11

Здравейте!
Напълно сте прав. Има много причини за метален вкус в устата, но във вашия случай причината е точно приема на мултивитамини с цинк.Спрете приема на тези мултивитамини. Този вкус ще изчезне когато организмът успее да ги преработи. Синтетичните мултивитамини имат много ниска степен на абсорбция от организма. За да може даден минерал, микроелемент или витамин да действа пълноценно, той има нужда да бъде в хелатна връзка с много други минерали, витамини и микроелементи. Това няма как да се получи при синтетичния прием на мултивитамини. Единствено напъло органичните продукти могат да постигнат този ефект.

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 14 фев 2018 20:18

Здравейте!

Промени във вкуса може да са свързани с храносмилателни проблеми. Изчакайте още няколко дни и ако продължава - посетете лекар.

Поздрави!

aliensa

Мнение от aliensa » 15 фев 2018 11:16

Благодаря за мненията ,

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”