ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Въпрос към кардиолог-смяна на аортна клапа...

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Draft

Въпрос към кардиолог-смяна на аортна клапа...

Мнение от Draft » 17 сеп 2017 00:56

Здравейте, преди месец на майка ми при преглед при кардиолог се установи, че има силно увредена аортна клапа и лекаря настоява за операция даже ни даде направление за прием в болница и направление за допълнителни изследвания - коронарография. Майка ми е на 74 години с много други заболявания и смята, че не би могла да издържи тази тежка операция и дългия следоперативен период на възстановяване поради, което категорично отказва да се оперира. Поразрових се из нета и открих, че има и безкръвен метод без разрез по метода TAVI за смяна на аортна клапа. Там пише, че най-голям опит за сега при този метод на смяна на клапата има при аортна стеноза ( запушване на клапата), а кардиолога каза, че нейното увреждане не е стеноза а клапата пропуща кръвта да се връща обратно в камерата. Въпроса ми е дали при нейното увреждане може да се приложи този безкръвен метод за смяна на клапата или той се прилага само при аортна стеноза. И друг въпрос имам: ако не се приложи никакво инвазивно лечение каква е прогнозата за преживяемост и смъртност при клапно заболяване?
Предварително благодаря!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”