ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Възникване, симптоми и диагностика на астроцитома на малкия мозък
Какво ни предлага естетичната дерматология за бързо постигане ...
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Гинекомастия

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Ivan1771

Гинекомастия

Мнение от Ivan1771 » 12 авг 2017 11:37

Здравейте,момче на 16 съм и от 3-4 години имам гинекомастия.Не съм дебел,но гърдите са ми доста уголемени.Тренирам от 6 месеца и може да се каже,че понаправих мускули навсякъде,дори и на гърдите.Преди седмица-2 отидохме на ендрокринолог и му казахме за проблема.Той каза да направя изследване на нивата на пролактин и на тестостерон,защото се съмнявал,че добавката която взимам(суроватъчен протеин) може да имало "стероиди"...След като взехме изледванията,отидохме при него и той каза,че всичко е наред .Тестостеронът беше 15.8 nmol/l,а пролактина 250..и само това.До колкото съм чел би трябвало да се намери причината за възникването и:дали е заради хормонален дисбаланс,или нещо друго и чак тогава да се види какво може да се направи.Въпросът ми е да ида ли при някой друг или просто да се примиря,че нищо не може да се направи

д-р Цончев

Re: Гинекомастия

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 19:42

Според мен можете да се доверите на ендокринолога. С израстването вероятно този проблем ще изчезне. Не взимайте добавки са спорт.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”