ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Мускулни болки и потрепвания, Емг

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Carsiliya

Мускулни болки и потрепвания, Емг

Мнение от Carsiliya » 07 юли 2017 21:52

Здравейте. Момиче съм , на 22 години. Пиша, за да помоля за мнение съвет и вдъхване на малко кураж. Оплаванията са ми болка и слабост в мускулите, мравучкане на ръце и крака, мускулни потрепвания. Тези оплаквания ме измъчват най-много и са постоянни от една година насам, преходни оплаквания(усещам от време на време) са ми световъртеж, понякига сърцебиене и задух. Имам ЯМР на глава без контаст, правен преди половин година и всичко е окей. Изследвана съм в ревматологията за лупус или др заболяване на, съединителната тъкан миналото лято, но антителата бяха окей, изписаха ме със Синдром на Рейно, който разбира се не ибяснява всичките ми оплаквания. Преди месец имах хипокалиемия, консултираха ме с ендокринолог, имаше повишен актх хормон, изследваха ми надбъбречна жлеза, ноо въпреки повишения актх, кортизола беше нормален и отхвърлиха за сега хипокортицизъм, алдотерон също беше леко повишен, но отдадоха това на стресово покачване. В края намесеца за вс случай ще повторим изследванията, но засега не виждат проблем, преди седмица калият ми беше 3.8( реф. 3.3-5.0) Казаха ми консулт с невролог, отидох при доц Цанкова, Исул, тя ме прати на ЕМГ при професор Ишпекова, но за др седмица , чакам го. Ако някой имам мнение и съвет, насока към.мен, много бих се радвала да прочета.

д-р Цончев

Re: Мускулни болки и потрепвания, Емг

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2017 21:20

Изчакайте и резултатите от проф. Ишпекова, но като цялооплакванията ви са дискретни и не очаквам нещо притеснително да излезе

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”