ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Удар в дясната страна на главата/слепоочието

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

diori

Удар в дясната страна на главата/слепоочието

Мнение от diori » 23 юни 2017 23:22

Здравейте ! Преди 2 месеца едно момче изтрита с шут футболна топка в дясната страна на главата ми , обхвана бузата , слепоочието и ухото .
Не съм губела съзнание , усетих болка при самия удар ,главно на бузата ..но след удара ми се приспа , все едно ми изчерпаха силата и нямах никаква енергия . Много се уплаших и не можах да спя . На другия ден четох за последици от удар по главата и не знам дали от внушение или наистина ,май започна да ми се гади , но не съм повръщала, беше ми и леко замаяно , но не и световъртеж, пареше ме бузата и вътре в ухото ме болеше леко .На 3тия ден след удара ме боля глава и пих Паракофдал и ми мина. Отидох до личната лекарка , каза ,че според нея не е състресение . Ходих и при невролог ,тъй като имах мигрена и трябваше да го посетя и му казах за този случай с топката и той също каза ,че не е сериозно, исках да ми прави скенер ,но той каза ,че не е нужно , а и ми беше правен скенер Месец Януари и може би защото е било скоро не пожела ..не знам . Но ми изписа да пия Ксанакс тъй като не можех да спя и постоянно си мислех ,че някакви лоши последици ще има от този удар(спрях Ксанахкса след 3 дни и се посупокоих) . И така вече минаха 2 месеца от удара и понякога ме наболва главата в слепоочието лявото или дясното (в дясното беше удара) и не знам дали е от мигрената или от удара с топка ...понякога ми изтрапва раката или крака и се чувствам уморена . Май развивам някаква хипохондрия ,защото постоянно се следя за симптоми и много се плаша.
Според вас след 2 месеца възможно ли е да има все още някаква опасност?

diori

Re: Удар в дясната страна на главата/слепоочието

Мнение от diori » 23 юни 2017 23:26

Също така се чудя дали може да се образува аденом или вече може би има.
Кръвоизлив мисля ,че щом до 2 месеца не е имало е минала опасносто ,но не знам ..
моля ви за съвет и мнение :cry:

diori

Мнение от diori » 23 юни 2017 23:32

Исках да кажа хематом , не аденом . Извинете

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 21:26

Няма страшно, достатъчно време е минало и ако имаше нещо изобщо то щеше да си проличи.

diori

Мнение от diori » 26 юни 2017 22:58

Благодаря ви за бързия отговор .
Искам и да ви попитам , от както стана случката с удара с топка , много се уплаших и понякога все едно не ми достига въздух , все едно нещо ме е хванало за гушата и някаква тежест , на какво може да се дължи и какво да пия. Бях на кардиолог каза ми на нервна почва и да пия мента глог и валериана ., минава ми с хапчето ,но за момент и после пак започва .
Какво бихте ме посъветвали вие ?

diori

Мнение от diori » 27 юни 2017 11:56

Благодаря за бързия отговор .
Искам и да ви попитам ,след удара и силния страх и нерви ,които изпитах , от време на време все едно се задушавам , сякаш нещо ме е хванало за гърлото и трудно си поемам въздух , все едно съм преяла и някак си ми е тежко. На какво може да се дължи и как да го премахна , наистина е ужасно ,пия мента глог и валериана и за момент изчезва ,но на другия ден пак . Също така и усещам понякога сърцето като по-силно биещо и започва това задушаване и сякаш съм по-нервна . Бях на кардиолог не е проблем със сърцето и не знам какво да правя , за тези симптоми пък невролога ми изписа Ксанакс ,който категорично отказах да пия . Какво ще ме посъветвате вие ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2017 20:17

Това е от страх и стрес. За това са ви изписали ксанакс. Ако него не искате да го пиете вземете нещо от растителните екстракти

diori

Мнение от diori » 01 юли 2017 19:57

Ох , не знам какво ми става , но от снощи като си легнах и точно се унасям и се стряскам някакси като тик на ръката , крака или пръсти . После пак да заспя и точно да се унесса и пак тик и така до безкрай и не можех да спя . Днес на обяд пак много ми се спеше и пак това стряскане ли ,тикове ли не знам какво са точно като се унеса .... какво да правя отчаяна съм , вече не ме боли в сърдечната област ,нямам и изтръпвания , но се появиха тези стряскания пи унасяне и не мога да заспя .. моля ви дайте ми съвет какво да правя и на какво се дължи това ? :(

diori

Мнение от diori » 01 юли 2017 19:58

Ох , не знам какво ми става , но от снощи като си легнах и точно се унасям и се стряскам някакси като тик на ръката , крака или пръсти . После пак да заспя и точно да се унесса и пак тик и така до безкрай и не можех да спя . Днес на обяд пак много ми се спеше и пак това стряскане ли ,тикове ли не знам какво са точно като се унеса .... какво да правя отчаяна съм , вече не ме боли в сърдечната област ,нямам и изтръпвания , но се появиха тези стряскания пи унасяне и не мога да заспя .. моля ви дайте ми съвет какво да правя и на какво се дължи това ? :(

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 юли 2017 00:02

Вземете си глог-мента-валериян преди лягане и би трябвало това да се оправи

diori

Мнение от diori » 02 юли 2017 19:49

Пих не се оправи с мента глог и валериана . Невролога ми изписа ксанакс 25 мг сутрин и обед по половинка , а вечер цяло и 1\3 Тритико ,както и два пъти на ден Магне б6 , уповат ме тези хапчета и заспивам , но преди да заспя и понякога през деня пак имам тези стряскания ли , тикове ли не знам ...какво мислите :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 юли 2017 22:33

Попийте ги известно време и трябва да премине.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”