ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Изтръпване на ръцете и краката

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Istatev

Изтръпване на ръцете и краката

Мнение от Istatev » 16 юни 2017 14:14

Здравейте,момче на 23г.:)От около две седмици получавам изтръпване и иглички по кутрето и безименния пръст на лявата ръка.Също тата усещах че пръстите ми са по-студени спрямо дясната.От два дни вече изтръпването и игличките ги усещам по-двете ръце(пръстите и дланите) и краката(по ходилата и пръстите)както и стават студени,също така усещам нещо като гаделичкане или мравучкане,След няколко часа ми минава до някаква степен може би и дори започвам да усещам че леко парят.После всичко се повтаря.До преди това смятах че двата пръста на лявата ръка които изтръпваха и боляха първоначално е вседствие на физическа работа която работя и имам нещо като прескачане на ставата и пукане на лявото рамо.Дълго време имах притеснение да не би да е нещо от сърцето защото имам високо кръвно което лекувам.Преди седмица бях на преглед при кардиолог,правиха ми Екг на която всичко било наред.Споре вас какво може да е?Чета в интернет и ми излиза нещо за периферна нервнасистема или съдово заволяване.Вече ще се побъркам.При положение че съм правил една камара изследвания десетки кардиограми,два холтера ,вело,Ехо и какво ли още не може ли да е от сърцето??? Ще Ви бъда благодарен ако някой сподели мнение и ми помогне.Благодаря!

д-р Цончев

Re: Изтръпване на ръцете и краката

Мнение от д-р Цончев » 21 юни 2017 21:15

Не е от сърцето не се притеснявайте. Най-вероятно е неврогенно или вегетативно, което често се случва понякога навсички ни.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”