ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Дискомфорт в гърлото

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Maslinka21

Дискомфорт в гърлото

Мнение от Maslinka21 » 27 апр 2017 16:35

Здравейте, февруари месец прекарах фарингит (имам хроничен атрофичен такъв) и не знам дали има нещо общо, но от тогава имам нещо като бучка в гърлото, точно в края на гръкляна, в долната част и усещам някакъв задух там и малко по-надолу към гърдите. Това беше съпроводено и с кашлица на пристъпи, която изчезна сега последната седмица, но другия дискомфорт си стои. Бях на ехограф на щитовидната, понеже имам Хашимото (и ми бяха открили и възел), но ми казаха, че възел в момента не се вижда, а жлезата е с нормални размери. Бях на УНГ, който заключи твърдението за атрофичния фарингит, после на пулмолог и алерголог, оказа се, че имам някаква алергия и съм била пред астма, но дробовете ми са чисти (правих снимка) и нямам други проблеми според тях. Имам пълна кръвна картина с добри резултати. Но ме е страх, мисля си, че тази бучка може да е нещо лошо ... дали при тези изследвания щеше да си проличи, ако има нещо притеснително или трябва да посетя още специалисти? Моля за отговор, много се притеснявам! Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: Дискомфорт в гърлото

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 20:31

При фарингитите сова е често срещано субективно чувство. Ако при УНГ прегледа не се установи нищо няма повод за притеснение.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”