ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

RU58841

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

nzbrat123

RU58841

Мнение от nzbrat123 » 14 апр 2017 00:20

Оплешивявам от както навърших 17 години,след месец ставам на 18 (близо година).На този етап не съм забелязал огромен косопад,който други мъже описват,но въпреки това губя косата си бавно,но сигурно.Типичната за мъжкия тип оплешивяване форма на подкова вече ясно личи на скалпа ми.По скалата на Норууд бих казал,че в момента съм в началото на номер 2.Изчел съм много и сред стотиците шарлатански методи за връщане на косата и спиране на оплешивяването,сред които търкане на нокти и тем подобни,единствените лекарства, които огромната част от мъжете ползват и твърдят,че имат положителен ефект(поне за косата им) да финастерид и дутастерид.Още преди няколко месеца когато забелязах,че линията на косата на челото ми се е променила, веднага си взех направление за дерматолог.Кожната лекарка при която бях ме питаше за мои плешиви роднини,особено от страната на майка ми(защото изглежда плешивостта се предава от майката),при което и казах,че няма такива.Предписа ми някакви хапчета и разтвор на име Alpicort,като приемах хапчетата и се мазах с разтвора 1 месец,но ефект нямаше.Преди няколко дни,отново ходих при същия дерматолог,като този път я попитах за въпросния финастерид.Тя директно ми каза,че в моята възраст може да ме доведе до хормонален дисбаланс и ме предупреди за страничния ефект от който толкова мъже се оплакват след продължителен прием-импотентност.Намаза ме с течен азот,който не знам до каква степен ще е ефективен при този тип оплешивяване и ми каза да продължа да се мажа с Alpicort.След като категорично ми отказа финастерида,почнах да търся в интернет.Натъкнах се на лекарството RU58841,което е алтернатива на финастерид.Представлява разтвор,който за разлика от финастерида се нанася върху скалпа,а не се поглъща,с което се намалява количеството на дихидротестостерон-блокъра,който се усвоява от организма.Един от основните проблеми,че приготвен разтвора е нетраен,затова закупуването му е трудно и рисковано,а другия вариант-приготвянето му вкъщи е сложно и дори не съм сигурен дали е възможно в България.Въпросът ми е ли някой в България изпозлвал RU58841 и съответно има ли положителни ефекти.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”