ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Пак ли е орална кандидоза?

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

plami_tooo

Пак ли е орална кандидоза?

Мнение от plami_tooo » 27 фев 2017 15:40

Искам да попитам това червено петънце ми дразни..Нямам никакви налепи по езика.. преди няколко месеца имах орална кандидоза..но си имаХ И налепите ...Възможно ли е пак да е кандидоза освен това петънце което ме тормози от няколко дни нищо друго нямам.. :( Може ли да има кандидоза без налепи? :roll: Много се притеснявам.. мазах го с грануфорин.. понеже беше истръпнал самия език но ми мина това истръпване..възможно ли е нещо от грануфорина.. да е..не съм приемала никакви лекарства.. напоследък не съм боледувала преди два месеца боледувах но беше отдавна..нямах оплаквания..до преди няколко дни.. първо беше само истръпване.. а сега е само в това петънце където е.. :roll: :roll: :roll:

plami_tooo

Re: Пак ли е орална кандидоза?

Мнение от plami_tooo » 27 фев 2017 15:48

Понеже явно снимката е голяма не успях да я кача от сайта за това ви я изпращам от тук.. http://dox.bg/files/dw?a=bf1c064a2a :roll: :|

plami_tooo

Мнение от plami_tooo » 01 мар 2017 10:41

Здравейте.. Ходих на лекар каза ми че не е орална кандидоза само като погледна самия език каза ,че е на нервна почва :roll: Исписа ми Дианксит започнах да го пия но подобрение няма.. кой знае какво каза да си взема краве масло и да смуча по малко.. кой знае какъв ефект няма :( Какво да правя незнам..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 мар 2017 00:14

Аз лично не виждам нещо притеснително на тази снимка.

plami_tooo

Мнение от plami_tooo » 08 мар 2017 16:50

След няколко дневно приемане на дианксид... мина.. явно наистина е било на нервна почва имах и едни сърбежи по ръцете личната лекарка каза.. че е невродермит.. и наистина след като пих и в момента пия от тези хапчета и сърбежите и това неприятно чуство на езика отмина.. :) :roll:

plami_tooo

Мнение от plami_tooo » 14 мар 2017 11:07

На какъв лекар трябва да отида за истръпването на езика и тея сърбежи по ръцете..Смятам да ида на кожен лекар?!Само да спра да пия хапчетата и се започва..а не искам да пия Деанксит постоянно..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 мар 2017 14:47

Като начало става кожен лекар.

plami_tooo

Re: Уртикария

Мнение от plami_tooo » 27 мар 2017 11:04

Оказа се ,че имам уртикария.. Доктора не знае от какво е ,но е хронична.. сега проверява дали е от храни..и съм на диета явно не е от храни..С какви заболявание е свързана уртикарията имам я някъде от около година :( :roll: От прочетеното в интернет.. се стреснах.. Пия антихистамини но не ми помагат много излиза ми главно вечер..

plami_tooo

Мнение от plami_tooo » 27 мар 2017 11:09

Оказа се ,че имам Уртикария.. Явно е хронична понеже я имам от около една година.На диета съм от една седмица.. но не мисля ,че е от храната.От прочетеното в интернет се стреснах..При какви по сериозни заболявания се появява.. уртикария? :roll: Силно се надявам моята да е от стрес..Излиза ми главно вечер по ръцете понякога и по краката , но по краката е по рядко..просто не мога да разбера от какво е понеже не правя нищо кой знае какво по времето по което излиза.. :roll: :roll:

plami_tooo

Мнение от plami_tooo » 27 мар 2017 11:14

Оказа се ,че имам уртикария..Доктора не знае от какво е.. но е хронична..В момента съм на диета от една седмица ,но не мисля ,че е от храни понеже продължават да ми излизат тези петна главно вечер..по ръцете и по краката по рядко..С какви заболявания е свързана уртикарията?Понеже в интернет видях ,че може да е свързана с заболявания..Пия антихистамини които явно не ми помагат особено много водя си и дневеник какво ям и кога ми излизат.. :( Отчайвам се силно се надявам да е от стрес.. :roll: Не ми е правила никакви иследвания докторката ,но ми забрани да пия всякакви лекарства..Имам чуството ,че никога няма да се отърва от уртикарията.. :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 мар 2017 22:31

При какъв лекар ходихте?

plami_tooo

Мнение от plami_tooo » 13 апр 2017 14:47

д-р Цончев написа:
30 мар 2017 22:31
При какъв лекар ходихте?
Здравейте, Д-р Цончев!
Ходих на кожен лекар.Тя каза последно ,че имам уртикария.Изписа ми антихистаминов препарат ( Рупафин) ,който пия и освен ,че като се появи петното това хапче го кара да седи по дълго време ... друго не се случва.Аз и казах на контролния преглед и тя каза да продължа да пия антихистамина още един месец както и да спазвам диета.Помолих я да започна пак да си пия Деанксита заради изтръпването на езика понеже ми помага,а тя ми забрани да пия и всякакви лекарства.Установих ,че от деанксита и петната не се появяват .Каза ми да продължа с диетата без сладки работи ,без алкохол,без мъхести плодове (ягоди,киви..).На въпроса ми от какво е тази уртикария не ми даде отговор.Според мен е на нервна почва и незнам защо трябва да спазвам тази диета , не мисля ,че е от храна въпреки всичко я спазвам и пак се появяваха докато не започнах да пия деанксита.Попитах я изтръпването на езика може ли да има връзка с уртикарията тя каза ,че изтръпването е на нервна почва и нямало връзка с уртикарията.Така и не разбрах колко ще го пия този деансид (понеже само от него виждам облекчение).Изписа ми и едно кремче да съм се мажела Дексерул 250 ,защото кожата ми била суха .
Въпроса е изобщо ще се оправя ли отчаяна съм ! :roll: :|
Изтръпването на езика е от около месец като се появява и изчезва.Това с уртикарията е от една година като имаше периоди на затишие миналото лято.Появи се след стрес заради лимфни възли (писала съм във форума) ,които така или иначе си стоят на шията ми и зад ухото има едно малко(хематолог каза че така ще си останат тези на шията били от стара инфекция,а този зад ухото тогава реши ,че е от пъпки по скалпа).Този зад ухото спадна малко но не изчезна и затова
попитах кожната лекарка за една пъпка в ухото ,която имам от няколко месеца и мисля ,че от нея може би е лимфния възел зад ухото, каза да съм отишла на уши нос гърло ,но мен нито ушите ме болят нито гърлото.А по пътя на логиката тя е кожен лекар би трябвало да разбира от пъпки.
Просто личната лекарка ще вдигне ръце от мен ,ако поискам още едно направление за друго мнение на кожен лекар..а тя ме прати при тази кожна лекарка...
Според вас правилен ли е този метод за лечение на уртикария,която докторката не каза от какво е.Появява се от най малкото ако се изнервя от дреболии ...Появява се главно вечер по ръцете и краката!Не искам цял живот да пия хапчета! :roll: :roll: :roll:
Благодаря Ви предварително за отговора!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2017 21:32

Няма как да кажа дали е правилно, всеки лекар си има собствени разбирания за терапията

plami_tooo

Мнение от plami_tooo » 22 апр 2017 15:11

Може ли това да е пак орална кандидоза.. езика ми е зелен понеже го мазах с грануфорин понеже щипе тази язва я има от около месец.. личната лекарка каза че било от зъб.. ама аз не мисля така понеже усещането е подобно на кандидоза..

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”