ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Сух и подут език

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Viktorya

Сух и подут език

Мнение от Viktorya » 21 фев 2017 20:03

Здравейте, д-р Цончев!

От доста време вече имам сухота в устата и отскоро подут език. Има и бели налепи по него и нещо като реснички. Дали това е нещо сериозно, за което да се притеснявам?
Имам и сърцебиене и повишена нервна възбуда от известно време. Дали би се дължало на това или е нещо друго?

д-р Цончев

Re: Сух и подут език

Мнение от д-р Цончев » 21 фев 2017 22:38

Пуснете си една кръвна картина и глюкоза на гладно, урея и креатинин. Ако там всичко е наред нека УНГ лекар ви погледне гърлото и евентуално да се пусне гърлен секрет да микробиологично изследване.

Viktorya

Мнение от Viktorya » 28 фев 2017 13:36

Благодаря Ви за отговора д-р Цончев!

Всъщност си правих изследване на кръвна захар, и Пкк преди около година и всичко си беше в норми. Тогава посетих личният си лекар защото имах симптоми като тревожност, главоболие, сърцебиене. Оттогава е и тази сухота в устата. Личният лекар ме прегледа и ми каза, че нямам здравословни проблеми, а просто организма ми е излязъл извън равновесие, така се изрази. Не ми изписа никакви лекарства. Просто каза, че е нужна промяна в начина ми на живот.

Към днешна дата все още изпитвам леки симптоми на тревожност и тази сухота в устата. А мина доста време откакто започнах да се чувствам така. Какво бихте ме посъветвали Вие? И как бих могла сама да се справя с този проблем и отново да се чувствам нормално?

Ще съм Ви много благодарна за съвет! :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 мар 2017 14:50

По-горе съм написал какво да направите.

Nasko K.

Мнение от Nasko K. » 25 апр 2017 06:55

От година и половина имам много подобни оплаквания, правил съм какви ли не иследвания, почти всички перфектни, поставяха ми няколко грешни диагнози. Мисля, че може да сме си полезни, като обменим опит. Пишете тук или на лично ако следите темата.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”