ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Непрекъснати херпеси, афти, лющене на кожата

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

no name

Непрекъснати херпеси, афти, лющене на кожата

Мнение от no name » 05 яну 2017 21:42

Здравейте!
Не знаех къде да пиша и пускам въпроса си тук. Синът ми(26 години) още от съвсем малко дете има проблеми с херпеси. Излизат му непрекъснато и навсякъде - по устата, ухото, дори вътре в ушната мида, в носа. Преди 10 години му поставиха една инжекция гама глобулин, след която нещата малко се поуспокоиха. По-късно пак започнаха да излизат херпесите, но джипито отказа да му се постави друга инжекция, вече може да стане опасно. Освен херпесите, започнаха да му излизат афти в устата, понякога по 2-3. Повлияват се добре от Дентавакс, препоръчан му от зъболекар. Започна и да му се лющи кожата, ходи на лекар, казаха, че е себорея и се маже със синсибио, но това само успокоява нещата, не решава проблема.
Аз лично мисля, че той има нужда от имунолог, струва ми се, че всички тези проблеми може да са резултат от имунен дефицит или нещо подобно. На тази мисъл ме наведе факта, че аз самата съм болна от 2 автоимунни заболявания- ПБЦ и болест на Бехтерев. И двете са клинично доказани. Вероятно има нещо не наред с имунната система при мен, което е рефлектирало и при него. Чудя се обаче дали съм на прав път и дали имунолог е специалистът, който му трябва и на него? Моля за напътствия!
Евентуално моля да ми бъде препоръчан имунолог в Пловдив!
Благодаря!

д-р Цончев

Re: Непрекъснати херпеси, афти, лющене на кожата

Мнение от д-р Цончев » 07 яну 2017 21:46

Пуснете му първо едни кръвни изследвания, да ги види лекар клинична лаборатория и да прецени дали има нещо тревожно.

no name

Re: Непрекъснати херпеси, афти, лющене на кожата

Мнение от no name » 06 фев 2017 11:47

Благодаря! Пуснахме му, няма нищо в изследванията, предписаха му имуностимуланти, но казаха да ги взима напролет и есен, март-септември. Ще видим дали ще помогне.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”