Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как можете да повлияете на състоянието?
Влияе на комуникацията между невроните
реклама

Напипвам образувание

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Напипвам образувание

Мнениеот biskit1234 » 04 Дек 2012 20:17

Здравейте, аз съм жена на 33г. преди около 3 години родих, известно време след това започнаха проблемите: 1. Появи се запек придружен с болка в лявото подребрие, който лекувах безуспешно с медикаменти предписани от лекар. В последствие (точно преди 1 година) се установи, че имам Хеликобактер пилори, за който ми бе назначено лечени с Флажил 250 по схема за 50 дни. По време на приема на Флажил-а закът и болката изчезнаха, но започна честа дефекасия до 5-6 пъти дневно. След прекратяване на лечението броя на дефекациите намаля до 2-3 дневно. Така до юли тази година, когато хванах вирус с повръщане и диария. Няколко дни след началото положението се подобри значително, но останаха чести дефекации. Така до края на септември, последва кратка нормализация, но от месец отново имам запек,с който се боря с чайове и хомеопатия. Също така корема ми се подува и от два дни имам болка от ляво, като напипах през коремната стена твърдо неболезнено образувание от ляво близо до тазовата кост. Вероятно от многото натискане и опиване започна да ме боли. Много съм притеснена да не е нещо злокакачествено. Моля ако някой (за предпочитане лекар)има идея какво може да е това да пише! Предварително благодаря!
biskit1234

Re: Напипвам образувание

Мнениеот д-р Цончев » 10 Дек 2012 00:49

Вероятно напипвате фекалом, при условие че имате запек. За собствено успокоение можете да посетите гастроентеролог и да се направи една ехография на корем. Пробвайте да промените и храненето - с повече течности и нетвърди храни.
д-р Цончев

Назад към ДРУГИ заболявания