Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Вижте какво да избягвате да хапвате
Но, разбира се, при умерена консумация
Три стъпки при ситуации "под пара"
реклама

Напипвам образувание

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Напипвам образувание

Мнениеот biskit1234 » 04 Дек 2012 20:17

Здравейте, аз съм жена на 33г. преди около 3 години родих, известно време след това започнаха проблемите: 1. Появи се запек придружен с болка в лявото подребрие, който лекувах безуспешно с медикаменти предписани от лекар. В последствие (точно преди 1 година) се установи, че имам Хеликобактер пилори, за който ми бе назначено лечени с Флажил 250 по схема за 50 дни. По време на приема на Флажил-а закът и болката изчезнаха, но започна честа дефекасия до 5-6 пъти дневно. След прекратяване на лечението броя на дефекациите намаля до 2-3 дневно. Така до юли тази година, когато хванах вирус с повръщане и диария. Няколко дни след началото положението се подобри значително, но останаха чести дефекации. Така до края на септември, последва кратка нормализация, но от месец отново имам запек,с който се боря с чайове и хомеопатия. Също така корема ми се подува и от два дни имам болка от ляво, като напипах през коремната стена твърдо неболезнено образувание от ляво близо до тазовата кост. Вероятно от многото натискане и опиване започна да ме боли. Много съм притеснена да не е нещо злокакачествено. Моля ако някой (за предпочитане лекар)има идея какво може да е това да пише! Предварително благодаря!
biskit1234

Re: Напипвам образувание

Мнениеот д-р Цончев » 10 Дек 2012 00:49

Вероятно напипвате фекалом, при условие че имате запек. За собствено успокоение можете да посетите гастроентеролог и да се направи една ехография на корем. Пробвайте да промените и храненето - с повече течности и нетвърди храни.
д-р Цончев

Назад към ДРУГИ заболявания