ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Туберкулоза на лимфните възли

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Svetymil

Туберкулоза на лимфните възли

Мнение от Svetymil » 14 апр 2012 11:30

Здравейте,
Преди два месеца след биопсия на лимфен възел под мишницата ме диагностицираха с туберкулоза на лимфните възли. Леквам се в специализирана болница почти два месеца, но от миналата седмица лимфните ми възли пак са болезнени и се подуха. Лекарят ми смята, че е някакво общо заболяване или настинка, но аз четох в интернет, че това е нормално влошаване след първите няколко месеца на лечение, преди да се постигне успешно излекуване (25% от болните). Лекарят ми не беше чувал за това. Досега не съм срещнала болен с това заболяване (в цялата болница само аз имам такава диагноза). Моля, ако някой е болен с такава диагноза или се е излекувал, нека да се обади, за да обменим информация.

forum1

Re: Туберкулоза на лимфните възли

Мнение от forum1 » 19 апр 2017 22:06

Приятелю, ти си абсолютно прав.
Нещата са дори по-лоши от колкото ги описваш.

Дълго време се чудих, какво ми е. Незнам може би не попаднах на добър специалист. Накрая отидох на ендокринолог в София, Александровска поликлиника, д-р. Кръстев. Този човек е велик доктор!

Бях диагностициран чрез КВАНТЕФЕРОНОВ тест + инжекция манту.
Важно е да си направите и двата теста.

Туберкулозата на лимфите на корема. Постоянно имам пъпки, абцеси и бучки, които се местят, появяват, изчезват...

След 4 месеца лечени спрях, но това е коварна болест. Появи се отново след трети месец и пак започна да се развива на ново. Това е рецедив и незнам дали ще мога да се излекувам до край.

Лечението е трудно и трябва да си много упорит.
Аз пия ETHAMBULTOL MILVE 250 и ИЗОНИД 100
Важно е да ги смесваш когатп ги приемаш орално. Три пъти на ден през 8 часа. Взимат се с B-complex независимо от храненето.

forum1

Re: Туберкулоза на лимфните възли

Мнение от forum1 » 19 апр 2017 22:43

Обикновено лекарите предписват на курса на лечение с продължителност шест месеца.В първите два месеца, пациенти, приемащи изониазид, рифампицин, пиразинамид и етамбутол за още четири месеца - само изониазид и рифампицин.Ефективността на шест месечен курс на лечение потвърждава от редица изследвания, които не показват голяма разлика между курс на терапия с продължителност шест и девет месеца - съотношението на втвърдяване е 89% и 94%, съответно, и вероятността от рецидив и в двата случая е около 3%.

Ако имате приблем с черен дроб, панкреас, болка и тежест в горната част на стомах непременно кажете на лекаря. Не всички лекарства са подходящи. Това са силни антибиотици и могат да увредат черния дроб.

Лечението е между 6 и 9 месеца и понякога не е възможно да се излекувате. Тогава хирургия и отстраняване на лимфите.

При мен се появи рецедив на всеки 10 месеца за втори път и отново започвам с лекарствата тъйнкато не искам да лягам под ножа.

Симптомите са ми следните: нямам кашлица, субфебрилна температура, тежаст в стомаха след хранене, надут корем, абцеси, гнойни пъпки на гърба, мишници, дупето(тук са много дълбоки и причиняват переанални абцеси).

Това е МНОГО КОВАРНА БОЛЕСТ. В хирургията два пъти ме рязаха. Имам и пред диабет вече, защото туберкулозата увреди черния ми дроб и панкреас.

За панкреаса взимат ензими панкреатит 10 000
Бял трън карсил заради сциатоза на черния дроб.
За пред диабет - метаформин.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”