ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

ударих си главата

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Kris.

Re: ударих си главата

Мнение от Kris. » 02 апр 2017 22:16

Благодаря за мнението!

Реших да пиша тук, защото никъде не прочетох, а и не познавам някой да е имал същите или подобни симптоми. По-конкретно това "стягане", което усещам все още. Има подобрение отпреди 1-2 месеца, усещам го по-малко, "стягането" е по-отпуснато, и се надявам скоро тотално да изчезне. Изглежда ми много време, но явно за подкожните съсиреци по главата трябва повече време за заздравяване.

Kris.

Мнение от Kris. » 04 апр 2017 20:52

Имам притеснение, че ми е афектиран лицевия нерв по някакъв начин. Най-вече заради това, че лявото ми око го усещам по-тежко и напрегнато. Месец след травмата докато си отварях устата нагоре-надолу постоянно, за да разбера има ли напредък във възстановяването усетих веднъж по средата на бузата точно както се усеща точно както се усеща нерв. След дни подобно усещане липсваше, но месец по-късно отново имаше подобно като изтръпване по средата на бузата при движение на челюстта.
След токова време възможно ли е да се прояви подобно усещане при положение, че първите дни след травмата го е нямало?
Понякога това усещане над окото ме дразни и самото то съвсем леко се навлажнява, но не се разплаква.
Също така помня, че като съм си тествал очите с движение когато са били по-напрегнати, лявото ми око при движение на страни се усещаше много лека тъпа болка и напрежение като преумора. Сега например тази болка липсва, но когато окото се усеща по-напрегнато. Чудя се това стягане до ухото всъщност не е нерв наистина. Когато си мърдам/отварям устата нагоре-надолу дори чувам нещо като опъване, което не ми създава болка, но то е същото "стягане", което преди месец и половина беше по-силно. Въобще ако е засегнат невр има ли оправяне?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 апр 2017 21:20

Нищо не ви е засегнато, спокойно. Понякога всеки има оплаквания оттук или оттам, но това не значи задължително болест.

Kris.

Мнение от Kris. » 11 апр 2017 01:27

Здравейте,

Благодаря за включването!
Извинявам се за правописните грешки и изядените думи в предишните съобщения (писани са от мобилния и автокоректа се е включил).
Чудех се това, че не съм имал цицина(т.е. само подуто), а отток в цялата част над ухото изглежда ли ви логично да има вероятност травмата да е засегнала кръвоносен съд, който да е направил "възел" и това да е неприятното усещане като стягане, което имам, или като е зараствал кръвоносния съд да е притиснал леко някой нерв(надявам се временно).
Някои хора смятат, че това са последици от отока, който се разтиква по околните тъкани и органи, понеже кръвта е нямало къде да излезе.
Според Вас описаните от мен симптоми на какво се дължат?
Успокоява ме, че с времето изглежда, че по-слабо усещам неприятните усещания. Последните няколко дни и окото ми го чувствам по-добре, не ме дразни както беше когато писах първия коментар. Вече съм доста по-обнадежден в пълното зарастване. Прощавайте за писанията ми, но все пак са минали вече почти 3 месеца, а 2 месеца и половина след травмата усещах силно "стягането".

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2017 21:33

Не се притеснявайте толкова, постепенно ще премине.

StelyanaGeneva

Мнение от StelyanaGeneva » 18 апр 2017 13:58

Много Ви благодаря за отделеното време и внимание. Минаха повече от 2 месеца добре се чувствам, но получавам на моменти виене на свят, треперене и страх да излизам и спортувам. Посетих невролог, който ме диагностицира с дистония и силно нервно напрежение. Не пия успокоителни, опитвам се да се лекувам с хомеопатия и терапевт, но притеснението от удара още ми държи влага. Няма възможност след толкова време нещо да се случи, нали? Дали има риск от увреждане на мозъка след удара, чиито симптоми да бъдат на по-късен етап? Все още понякога се замислям за скенер, въпреки изминалите 2 месеца.
Извинявайте за множеството въпроси, предполагам като професионалист разбирате паниките и притесненията на хората, които понякога могат да бъдат много страшни.

С пожелания за успешна седмица!

Kris.

Мнение от Kris. » 19 апр 2017 09:33

Все още рано сутрин усещам лека болка, и когато ми се преуморят очите лявото е доста по-напрегнато, едно неприятно дразнещо неразположение, а на дясното в такива моменти е като отпочинало, все едно до преди малко съм спал. Понеже сега ме боли мъдрец, не мога да преценя адекватно дразненето и болката от "стягането"/"опъването" как е. За сега са минали точно 3 месеца.
Надявам се след половин година да не усещам нищо и да съм забравил за травмата.
Ще пиша за обратна връзка в момента, в който неразположенията и болките изчезнат напълно. :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 апр 2017 20:52

StelyanaGeneva
Толкова време след удара няма как да е останало нещо проблемно. Не ви трябва ЯМР, живейте си спокойно и не го мислете толкова.

Kris.

Мнение от Kris. » 14 май 2017 15:14

Здравейте,

Тъкмо вече 4 месеца след удара "стягането" почна да не се усеща толкова.
Но пак след като стана от сън и първоначално усещам едно прищракване когато за пръв път си отворя устата през деня. Не знам какво е, но предполагам, че то е това, което създава проблема.
Сега повече го усещам като бодежи, все едно с нещо ме бодат, не толкова като опъване.
Чудех се защо понякога го усещам повече отколкото друг път и намерих взаимосвързаност между това колко е дълга косата ми. Когато имам повече коса усещането е в пъти по-силно отколкото като съм с по-къса.

StelyanaGeneva

Мнение от StelyanaGeneva » 15 май 2017 20:00

Благодаря Ви, д-р Цончев. За съжаление обаче имам едно упорито главоболие между очите, точно в "дестеката" както се казва между веждите. Имам го почти ежедневно и не знам какво да правя. Направих си ЕЕГ, което беше нормално също, единственото, което оставя е да си направя скенер или ЯМР. Знам, че са минали 4 месеца почти, но това главоболие ме измъчва. Не мога вече да преценя какво да направя, Ваши колеги невролози ме посъветваха, че ако това ще ме успокои е добре да си направя скенер или ЯМР, за да се махне съмнението. Ударът не беше силен, но си имах доста цицини и не можех да си легна на дясмата страна на главата, както бях разказала по-горе, не знам това главоболие на удара ли се дължи или на напрежението? Какво бихте ме посъветвали Вие, скенер или ЯМР да си направя? Искам минимално да се облича, но то май няма такова състояние.
Благодаря Ви

StelyanaGeneva

Мнение от StelyanaGeneva » 15 май 2017 20:13

Вече тотално ще се побъркам с този удар. Минаха вече почти 4 месеца, а аз вече осъзнавам, че ставам доста "досадна" с всичко това, но изчетох всичко в интернет относно хематоми и т.н. И в крайна сметка, аз мисля, че при удара е съвсем възможно да ми се е получил хематом предвид болките и цицините, които имах. Сега няколко месеца по-късно продължавам да се тревожа и имам ужасно главоболие между веждите и това вече ме побърква. Искам да си живея нормално живота, аз съм активен човек-работя,спортувам и т.н и този проблем просто ме върна в първи клас. Голямо чудене, голямо умуване - не искам да се облъчвам, а в същото време тези главоболия и виене на свят ме тревожат. Близките ми казват, че получавам паник атаки и че съм добре здравословно. Моля Ви посъветвайте ме нещо, колкото и откачено да звучи четох, че някои хематоми се проявяват и след няколко месеца след удара. Да си правя ли скенер и какъв е шанса да имам нещо от удара? Тези въпроси вече ме измъчват, ужасно е.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 май 2017 22:19

Направете ЯМР най-добре и го прикачете иаз да го видя. Инак няма да се успокоите, а ако сте в това състояниболи главата е нормално да ви боли главата

StelyanaGeneva

Мнение от StelyanaGeneva » 25 май 2017 22:06

Така ще направя, докторе. Ще направя ЯМР, за да се успокоя психически. Като цяло съм в добро здравословно състояние, но на моменти както си стоя и получавам сърцебиене, виене на свят, обзема ме страшна паника и имам чувството, че не мога да ходя буквално ми се подкосяват краката. Ще го направя, надявам се да няма здравословни причини и с това изследване да спадне и паниката. Ще Ви го кача, за да го погледнете и Вие. А да попитам ЯМР има ли опасно илъчване? И мога ли да го направя в женския период от месеца?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 май 2017 20:24

ЯМР няма излъчване, има магнитно поле. Можете да го направите когато поискате.

StelyanaGeneva

Мнение от StelyanaGeneva » 20 юни 2017 16:28

Д-р Цончев, оказа се, че имам завишен пролактин със стойност 671 от допустими 480. Направих го по препоръка на ендокринолог преди да отида на ЯМР, но съм ужасно стресирана и напрегната от много месеци насам. Докторката ми предложи да го изследваме още веднъж след 1,2 седмици, защото имам изпити сега и ми е ужасно напрегнато. Ако след това отново е завишен ще трябва да правя ЯМР... и то с контрастно вещество. Каква ирония.. докато се чудиш от един удар на главата и накрая какво излезе.. Ще Ви разкажа как се развиват нещата, защото бяхте наистина коректен и внимателен към писанията на всички тук. Четох ужасно много неща за това контрастно вещество, аз всъщност не знам дали имам някакви алергии изобщо, надявам се да мине добре, ако се наложи изследване. В мед.център Спектър контр.вещество е гадовист, четох че някои вещества са много опасни и само малка част от тях са разрешени за употреба. Дано пролактина е в норма след седмица, две.. но кой знае вече..

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”