ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

ударих си главата

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

д-р Цончев

Re: ударих си главата

Мнение от д-р Цончев » 25 сеп 2016 21:00

Към днешна дата как сте?

Adler9

Мнение от Adler9 » 12 дек 2016 11:38

Здравейте,
преди 2 дена при падане на ски писта , си ударих силно главата отзад . Бая издрънча, светна ми и за кратко се чувствах безпомощен. Продължик да карам без проблем.
След няколко часа ме заболя силно мускулатурата на врата, а на следващата сутрин и на шията. Продължава да ме боли врата както отпред така и отзад , като самата глава не ме боли въобще. Дори натъртено не усещам , но имам чувството , че съм отпаднал ...
Възможно ли е от падането да имам камшичен удър?
Благодаря Ви.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 дек 2016 21:53

Възможно е, това си е нелека травма все пак.. Дайте си малко почивка.

Adler9

Мнение от Adler9 » 14 дек 2016 09:55

Благодаря Ви .

Mirovg

Мнение от Mirovg » 05 яну 2017 16:03

Здравейте, 2011 година ме бяха ударили при падането сам си ударил глава и бях изгубил съзнание,сигурно за около 15минути непомня защото бях пиян.дойдоха доктори и ми казаха да ида с тях до болницата благодарих им но отказах.имах червена линия на главата явно като сам паднал сам я ударил в бордюр или пейка.нямах някакви сериозни проблеми след това.извинете за дългата история,но въпроса ми е дали може да ми има нещо след като близо 6 години си стоя така и се замислям дали да ида на магнито резонанс или незнам как се казва и да се види дали има някакви послествия.мойте приатели ми казват че няма смисъл да се облъчвам но все пак искам да чуя професионален съвет.благодаря ви много!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 яну 2017 21:44

Ако нямате някакви оплаквания - главоболие, припадъци и подобни - няма смисъл.

Mirovg

Мнение от Mirovg » 07 яну 2017 23:29

Благодаря ви много!по принцип имам шум в ушите не постоянно,някой път се чуствам замаян като световъртеж.2 пъти ми става нещо което много доктори немогат да си го обяснат.имам чуството че умирам почва да ме тресе и ми е студено,чуството че е задушно и нямам достатъчно въздух ръцете ми се потят след това пак ми става топло и така студени и топли вълни и все едно не сам в реалноста също така и сърцебиене това трае около 15-20 минути и след това всичко е ок пия повече вода през това време и след това уринирам няколко пъти един след друг в рамките на кратко време.четя постоянно за тези неща и мисля да не е паник атака но не сам доктор и само предполагам.живея в англия ходих при личния ми лекар прати ме в болницата гледаха ми сърцето на някаква машина нещо като екограф след това ми сложиха някаква машинка която носих с мен 24 часа кръв от вената ми взеха всички изследвания са добри кръвната захар добра.и за това си мисля да няма нещо общо с този удар в главата и припадака който бях получил преди години според вас какво да направя д-р цончев ще сам ви много благодарен за вашия съвет.благодаря ви предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 яну 2017 22:22

Съвсем възможно е да са паник атаки, поне според описанието.

Mirovg

Мнение от Mirovg » 13 яну 2017 14:50

благодаря ви за отделеното време и внимание!

StelyanaGeneva

Мнение от StelyanaGeneva » 22 мар 2017 17:15

Добър ден, д-р Цончев! На 27 г. съм и живея в София. На 10.02.17г паднах и си ударих главата много лошо в стъклената ни баня и отделно имах разменяне на шамари и удари с моя приятел. Не съм губила съзнание, но на другия ден се събудих с огромни цицини на главата, вследствие на които не можех да спя на дясната си част на главата, имах и някакво главоболие, но то беше някак си комплексно от удара и от малкото алкохол, който бях изпила миналата вечер. След 2 дни посетих невролог в Света София, за свое успокоение, който ме прегледа и ми каза да почивам няколко дни. Цицините ме боляха около седмица. 1 месец съм почивала и не съм спортувала или претоварвала. Преди около седмица след силен стрес в кантората, която работя и спорт след работа, вкъщи изведнъж вдигнах кръвно 100/150, а аз съм 45кг с нормално към ниско кръвно, започна силно сърцебиене и страх,че умирам. Ръцете и краката ми буквално се тресяха в рамките на 30,40 мин. Посетила съм кардиолог, изследвала съм си кръвни показатели, щитовидна жлеза, кръвна захар и т.н... та мисълта ми е следната: възможно ли е да имам някакъв хематом, образуван в мозъка? Хипохондричка съм по принцип, постоянно се изследвам и се чудя дали този доктор не трябваше да ме изпрати на скенер след този рутинен преглед. Вследствие на това удряне на главата от месец съм в тревожност за живота си, получавам сърцебиене и световъртежи понякога, но да си призная честно не знам на каква основа са. Ще съм Ви много признателна за Вашето професионално мнение.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 мар 2017 14:44

Хематомът се позитивира в първите часове, евентуално ден след травмата, така че след толкова време не му се притеснявайте, няма такова нещо.

StelyanaGeneva

Мнение от StelyanaGeneva » 30 мар 2017 14:09

Много Ви благодаря д-р Цончев. Притеснявам се, защото четох за случаи, в които можело и след 2,3 месеца да има няккакви симптоми на мозъчен кръвоизлив след удар на главата. Напоследък чувствам някакво треперене и потене на ръцете, сърцебиене и притеснение, че нещо лошо може да ми се случи. Имам страх и тревожност, понякога и световъртеж усещам някакъв. Много се притеснявам да не е от удара на главата.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 мар 2017 22:29

Не е от него, спокойно.

Kris.

Мнение от Kris. » 01 апр 2017 14:07

Здравейте,

Преди точно 2 месеца и половина паднах по заледени стъпала.
Падането се първо се пое от седалището, след това от гърба и накрая просто си чукнах главата над лявото ухото, 2 пръста назад. Удара е бил в лед, най-вероятно в тъп заоблен лед. Доста ме заболя в първия момент. Не съм губил съзнание, нямам загуба на памет, и не съм повръщал. Имах усещане, че имам рана, но човека, който ме погледна на момента каза, че нямам нищо и ще мина само със цицина. След това съм питал няколко човека да ме погледнат - нямаше абсолютно никакви външни следи, но в следващите дни имах голям плосък отток(не цицина) на цялата окосмена лява част на главата, който спадна за около 4 дни. Въпреки това първите 10 дни ме болеше даже докато ям или леко се галя по главата. Не можех да спя на лявата си стана от главата. Около 10-14 дни след удара се разболях от може би някакъв грип и когато бях при личната лекарка и споделих, че имам притеснения, защото докато бях на работа(работя на компютър) усещах главоболие(което не е типично за мен, защото нямам проблем с главоболието като цяло) и тя каза, че може би заедно с вирусната инфекция да се е предизвикала подобна реакция и няма смисъл от изследвания на главата. След като напълно спадна оттока в близост до мястото на удара се усещаше болка само при натискане, и до приключването на втората седмица след удара болка вече нямаше, но се появи едно странно усещане наподобяващо стягане когато си движа мускулите които движат челюстта, но не е същото както при изтръпване от нерв. Това го усещах рядко, главно малко над и зад ухото, и надолу по врата от лявата страна, както и отпред посока лицето и като цяло в лявата част където удар не е имало. Месец и половина след удара рано сутрин усещах лека тъпа болка при първото раздвижване на устата когато я отворя и затворя. Обадих се на личната лекарка да искам мнение - каза, че това е много време, за да продължавам да усещам нещо и трябва вече всичко да е ОК, и предположи, че може би нервите са възбудени там, и пак каза, че изследване на главата няма много смисъл, и след още 2 седмици ако не ми мине тогава може да се обадя пак. Точно 2 месеца след удара ходих да ми промият ухото, и между другото споменах за удара на лекаря, който каза, че това, което усещам е съсирек образувал слепване между кожата и черепа, и че само ще се разкара след време. Същевременно имам усещане, че левия ми клепач е по-тежък след удара, а промяна в зрението нямам. Външно не се забелязва нищо.
Вече 2 месеца и половина, толкова време след удара, и продължавам да усещам това с клепача и стягането по протежение назад от ляво към врата зад ухото, и при движение на челюстта когато отварям и затварям устата си, и почвам да се чудя дали може да е нещо притеснително, което няма да мине или ще остави странични ефекти и своите следи, дали някакви изследвания биха били полезни. Всеки ми казва, че няма смисъл от изледвания(както и аз смятам), но просто ме притеснява колко много време е минало, а разликата последния месец и половина макар и забележима е малка.

Преди години когато си бях ударил кутрето на пръста в ръб на легло и посиня и оттече(не съм ходил на никакви изследвания), до 3-4 месец изпитвах подобно "стягане" когато го сгъвам и разгъвам, и след 5-я месец продължавах да имам усещане на мястото, накрая не издържах и го снимах на рентген и ми казаха, че няма никакви видими следи от счупване и прочие, и вероятно това били меките тъкани, които им трябвало повече време. Чак след 6-я месец спрях да го усещам напълно. Не знам за това с главата колко време ще трябва да мине, но колкото повече време минава и продължавам да усещам, че не е ОК все още, толкова повече ме притеснява. Просто всеки път като си отворя устата се сещам за това.

д-р Георгиева

Мнение от д-р Георгиева » 02 апр 2017 16:43

Здравейте!

Не смятам, че има повод за притеснение. Най-вероятно оплакванията ще отшумят с времето. Важното е, че дори в лека степен нещата вървят към подобрение с времето.

Поздрави!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”