ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

ударих си главата

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

StelyanaGeneva

Re: ударих си главата

Мнение от StelyanaGeneva » 20 юни 2017 18:00

Д-р Цончев, оказа се, че имам завишен пролактин със стойност 671 от допустими 480. Направих го по препоръка на ендокринолог преди да отида на ЯМР, но съм ужасно стресирана и напрегната от много месеци насам. Докторката ми предложи да го изследваме още веднъж след 1,2 седмици, защото имам изпити сега и ми е ужасно напрегнато. Ако след това отново е завишен ще трябва да правя ЯМР... и то с контрастно вещество. Каква ирония.. докато се чудиш от един удар на главата и накрая какво излезе.. Ще Ви разкажа как се развиват нещата, защото бяхте наистина коректен и внимателен към писанията на всички тук. Четох ужасно много неща за това контрастно вещество, аз всъщност не знам дали имам някакви алергии изобщо, надявам се да мине добре, ако се наложи изследване. В мед.център Спектър контр.вещество е гадовист, четох че някои вещества са много опасни и само малка част от тях са разрешени за употреба. Дано пролактина е в норма след седмица, две.. но кой знае вече..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 юни 2017 21:13

Аз лично за 20г не съм имал неприятности с тия конттрасти, така
че не се безпокойте

Kris.

Мнение от Kris. » 09 юли 2017 21:58

Здравейте,

Мина половин година и това "стягане" понамаля, но сега последните месеци усещам все едно нещо ме боде и едно "скърцане" понякога, все едно се трошат кристали/стъкло.

Възможно ли е това да е натъртено на този мускул?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 юли 2017 20:45

Малко вероятно според мен...

Kris.

Мнение от Kris. » 13 юли 2017 20:25

А някакво предположение какво може да е? :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2017 01:16

Възможно е да има проблем в ставата на челюстта по-скоро...

Kris.

Мнение от Kris. » 22 юли 2017 17:19

Не го усещам в самата става или кост, по-повърхностно и по-назад от ухото, или поне така ми изглежда.
Все едно се опъват/късат нишки...
Понякога звука е все едно се мачка стиропор(само аз го чувам разбира се).

И някаква жила или не знам какво е, която се спуска надолу по врата, която се намира зад челюстта, постоянно като си отворя устата и я усещам как се "опъва".
Усеща се при отваряне и затваряне на челюстта точно по протежение надолу към врата от края зад ухото.

Но като, че ли усещам нещо като "триене" по-навътре, но не мога да го опиша точно, наподобява нещо хомогенно, и не е твърдо.

И това като "скърцане/пукане/трошене" го чувам за няколко дни на около 2 седмици и после изчезва. Изглежда, че след всеки подобен случай като премине усещам по-слабо неразположенията. Основния проблем ми е това като убиване, което е, и "опъването".

Странното е, че се усеща от време на време, а не постоянно, или да кажем интензивно е от време на време, а през останалото време просто е по-слабо изразено, и когато имам повече коса или брада това зад ухото на главата, и това надолу по врата го усещам повече

Не изпитвам болка, но определено е много дразнещо и нямам алтернатива освен да чакам да мине повече време и да се надявам, че ще изчезне с времето.

Нищо досега през живота си не съм имал, което да наподобява този проблем, за да го опиша по-адекватно.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 21:54

Томно на това, което казвам ми прилича според описанието ви..

Kris.

Мнение от Kris. » 31 юли 2017 09:48

Странно е да е ставата на челюстта, защото удареното е далеч от нея.
Възможно ли е от вибрацията на удара да засегне ставата?

Май явно ще трябва да правя ЯМР.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 авг 2017 21:23

По-скоро първо да ви види лицево-челюстен хирург... Може и да не се наложи ЯМР

Kris.

Мнение от Kris. » 07 авг 2017 08:56

Защо? Какво имате предвид?
Не мисля, че е разместване, защото щеше да ми пречи много, а и не се забелязва нищо.
Операция няма да си направя за подобно нещо в случай, че ме пратят по клинична пътека.
А и напоследък изглежда, че дискомфортите уж почват да отшумяват, затова за момента ще изчакам още няколко месеца да видя как ще се чувствам тогава.

Ако реша да отида при такъв специалист бихте ли ми препоръчали някого?

Благодаря Ви много за мненията! Мисля, че ми помогнахте в локализирането на проблема.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 19:44

Лицево-челюстен хирург е добре да вивиди, възможно е минимални промени в ставата на челюстта да дадат подобни оплаквания.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”