ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

ударих си главата

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

kykypyko

ударих си главата

Мнение от kykypyko » 09 апр 2012 18:20

здравеите преди два дни си ударих главата лошо след злоупотреба с алкохол,залитнах назад и си ударих глава на улицата,на другитя ден се субидих със силно главоболие и леко гадене,имам голяма цицина отзад на главата кояте ме боли,чуствам се и леко отподнал...притеснявам се да нямам някакъв вътрешен кръвоизлив и не6то сериозно!!бих желал да чуя какво мисли доктор цончев ако е въможно.благодаря предватрително

д-р Цончев

Re: ударих си главата

Мнение от д-р Цончев » 09 апр 2012 19:52

Ако състоянието не се влошава с течение на времето вероятно е само ударено и натъртено. Но ако усетите влошаване, гадене, повръщане, трябва да се посети лекар.

dessyslawa

Мнение от dessyslawa » 11 апр 2012 09:42

Тъй като съм нова във форума и незнам как да се обърна по друг начин към др. Цончев реших да пиша в тази тема, защото е сходна с питането преди това. Преди година докато подреждах разни неща в дома ми с изправянето си ударих много силно главата в отзад в дясната част, малко по-високо от тила. В момента на удара почуствах леко замайване и много силна болка...не съм имала гадене или повръщане, спомням си, че на другия ден се събудих с главоболие , но отмина и не съм имала проблеми след това. Сега след година някъде започнах да усещам болка на мястото на удара...не е придружена с други симптоми .... дали това е нормално от натъртването или трябва да си направя някакво изследване?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 апр 2012 14:13

Според мен вероятно няма връзка между двете. Но ако болките се засилват трябва да се консултирате с невролог.

dessyslawa

Мнение от dessyslawa » 11 апр 2012 23:30

Много ви благодаря за бързият отговор!

kykypyko

Мнение от kykypyko » 12 апр 2012 19:20

Благодаря ви и за моя отговор докторе,искам само още нещо да попитам,днес е 5 ден от удара ,ако има вътрешен кръвоизлив или нещо сериозно,до сега би трябвало да съм наистина зле да няма място за чудене?хипохондрик съм и това още повече засилва трвогите ме..подрави

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 апр 2012 20:52

Да, ако в момента се чувствате добре не виждам повод за притеснение.

begito1971

Мнение от begito1971 » 11 авг 2012 16:23

Zdraveite D-r Con4ev
Izvinqvam se,4e pi6a na latinica,no v kompyutara nqmam kirilica v momenta.Zna4i tazi sutrin sas maja mi bqh izvan grada i na pribirane sprqhme vav edno kafene za da si vzemem ne6ti4ko,vremeto be6e lo6o i vale6e dosta,az za da stigna po barzo do kolata pri otvarqneto na vratata si udarih silno glavata otpred gore v dqsno,i sled tova leko mi pri4ernq i malko mi se povdiga6e,kogato se pribrah v ka6ti parvata mi rabota be6e da otida v speshnoto УМБАЛ ''Свети Георги'' v Plovdiv.Oba4e lekarqt nito me pregleda,nito mi napravi snimka nito ni6to drugo,az mu kazvam Doctore iskam da mi napravite edna snimka na rentgen toi mi vika spokoino ne ti e s4upena glavata ili 4erepa!!!Kak moje takova bezobrazie jiveem v 21 vek za boga i tai kato dneska e sabota neznam kakvo da napravq.Blagodarq vi predvaritelno!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 авг 2012 19:00

Според симптоматиката, която описвате и според прегледа се преценява дали е необходимо или не да се прави снимка на главата. По принцип не е задължително. Освен това при фрактура на черепни кости обикновено симптоматиката е много по-драматична, така че вероятно наистина нямате счупване.

Mia2

Мнение от Mia2 » 20 авг 2012 22:09

Здравейте д-р Цончев,по същата тема с лошите удари по главата,преди 4 дни си ударих главата доста силно в един ръб ,ударих се от дясната страна на главата 4-5 пръста над тила и ухото ми доста заглъхна.Иначе нямам сериозно главоболие и не повръщам ,но ми е доста замаяно и ме болу доста ухото,мислите ли ,че трябва по сериозен преглед? И дали ако имах вътрешен кръвоизлив щеше да си проличи за 4 дни?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 авг 2012 18:13

Да, за това време се очаква да се изяви симптоматика ако има кръвоичлив. В случая вероятно е по-силно натъртено, то ако забележите засилване на симптомите трябва да се направи преглед от лекар.

dido1234

Мнение от dido1234 » 16 дек 2012 18:26

Здравейте, преди 2 дни си ударих главата доста силно отперд, имаше и малко разцепване на кожата. Изгубил съм съзнание за някокло секунди. Вече втори ден изпитвам силна и постоянна болка в основата на тила. На какво може да се дължи това? Благодаря ви предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 дек 2012 05:35

На котраудара на мозъка в задната част на черепа. Добре е да вивиди невролог или неврохирург и да се направи ЯМР.

madman

Мнение от madman » 03 яну 2013 00:58

zdraveite!izvinqvam se che pisha na latinica no na kompa nqmam bg! predi dva dni tochno na nova godina dobre pocherpen se podhluznah i padnah nastrani kato si udarih silno lqvoto slepoochie! nqmam nito zaguba na suznanie nito gadene povrushtane ili neshto takova , no veche vtori den izpitvam leka tupa bolka na mqstoto na udara ,ot lqvata strana na vrata ,i pod lqvoto oko. normalno li e da imam tezi leki bolki na okazanite mesta?i sled kolko vreme bi trqbvalo da otshumqt? blagodarq predvaritelno!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 яну 2013 19:50

Според мен е нормално, все пак мястото най-малкото е натъртено. Имайте търпение, ще мине.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”