ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Отравяне с нафталин

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

vkakvosezaburkah

Отравяне с нафталин

Мнение от vkakvosezaburkah » 06 фев 2011 12:22

Здравеите хора поради небрежност вчера сутринта се прибрах доста пиян леганах си но ми стана студено и станах да си взема одеяло от гардероба на сутринта като станах забелязах че цялото ми легло е в нафталин на дребни прашинки и имам съмнения че в съня си съм погална някакво количество тъи като спа с отворена уста.по принцип знам че е силно отровен и причинява рак на пикочния мехур.доста съм притеснен и незнам какво да правя.доктор цончев какво е вашето мнение?

д-р Цончев

Re: Отравяне с нафталин

Мнение от д-р Цончев » 06 фев 2011 12:31

Малко вероятно е въобще да сте поели нафталин. Някакви оплаквания имате ли?

vkakvosezaburkah

Мнение от vkakvosezaburkah » 06 фев 2011 13:14

Ами не като цяло съм добре по скоро съм леко притеснен.а като цяло каква е вероятноста за някакви сериозни поражения ако приемем че някаква част е поопаднала в тялото ми?има ли нужда от консултация с лекар специалист? Поздрави докторе

1313

Мнение от 1313 » 06 фев 2011 13:49

Нафталинът е отровен за човека, включително и изпаренията му. Малко вероятно е да си погълнал прашинки нафталин. Но съвсем реално е цяла нощ да си дишал нафталинови пари. Нафталинът е бял кристален прах с много силна и специфична миризма. А дали си сигурен, че одеялото е било посипано с нафталин! По принцип нафталирани дрехи не се държат в помещения за живеене. От собствен опит ще ти кажа, че предпазването на вълнените дрехи от молци става много по-ефикасно и безвредно чрез изпиране с перилен препарат и сушене на слънце. Казвам сушене и продължително проветряване на слънце, защото нафталинът почти не се разтваря във вода, но се изпарява при висока температура.

vkakvosezaburkah

Мнение от vkakvosezaburkah » 06 фев 2011 14:26

Това за съхраненито го знам исках да разбера просто какъв риска като цяло и дали трябва да се притеснявам

vkakvosezaburkah

Мнение от vkakvosezaburkah » 08 фев 2011 00:12

Здрвавеите отново направо незнам какво да правя,притеснява ме да не съм увредил сериозно бъбреците или черния дроб.Доктор Цончев мислите ли че едни изследвания кръв и урина биха показали дали има нещо?Поздрави

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 фев 2011 11:23

Направете си за ваше успокоение, но ако имаше някаква опасност щяхте да имате някакви симптоми (поне).

Violeta77

Мнение от Violeta77 » 29 авг 2017 23:49

Искам да попитам въпрос ...Касае се за почти спешно състояние на момиче на 20 години с много тежа клинична картина и симптоми. . . Съмнявам се , дори за тежка интоксидация, има ли лекари,които могат да ме консултират?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 22:55

За какво точно стававъпрос?

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”