Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Напоследък те се радват на все по-голяма популярност
Tой спечели конкурса за изпълнителен директор
Една-единствена молекула повлиява на нервните клетки
Това предлагат от новосформираната партия АБВ
реклама

СЪННА АПНЕЯ

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

СЪННА АПНЕЯ

Мнениеот stefka taneva » 17 Яну 2011 16:16

ЗДРАВЕЙТЕ!
ПОЛОЖЕНИЕТО В КОЕТО СЕ НАМИРА МОЯ СЪПРУГ, СПОРЕД НАС ВЕЧЕ НЕ ТЪРПИ ОТЛАГАНЕ.ИМА СЪННА АПНЕЯ ОТ ГОДИНИ, НО ПОСЛЕДНАТА МНОГО ЧЕСТО Е С ВИСОКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕ, НЕПРЕКЪСНАТО МУ СЕ СПИ, РАЗСЕЯНОСТ.СЪПРУГА МИ ВЕЧЕ Е ПИТАЛ В ТОКУДА И В МЕД.АКАДЕМИЯ, КЪДЕТО СА МУ КАЗАЛИ, ЧЕ ПЪРВО ТРЯБВА ДА СИ НАПРАВИ ИЗСЛЕДВАНЕ, КОЕТО СТРУВА 150 ЛВ НА ДЕН /ЗА ДВА ДНИ-300 ЛВ/.В МОМЕНТА НЕ РАЗПОЛАГАМЕ С ТАКИВА СРЕДСТВА.ВЪПРОСА МИ Е: ЛЕКУВА ЛИ СЕ ТОВА СЪСТОЯНИЕ ПО ЗДРАВНА КАСА И КЪДЕ?
stefka taneva

Re: СЪННА АПНЕЯ

Мнениеот torlaka » 17 Яну 2011 20:56

Здравейте, искам да Ви кажа ,че аз също страдам от това заболяване. Преди две години отидох в Александровска болница в палмологично отделение.Там ме бяха изпратили при доктор Мондешки, който ми направи изследването без пари ,само лежах една седмица в болницата.След това ми казаха какъв апарат да си закупя и вечер спя с него.От тогава станах друг човек,а бях толкова зле ,че не ми помагаха никакви лекарства да мога да сваля кръвното си и може да се каже ,че заспивах постояно и всичко ми беше криво .Благадарени на този апарат ,който си го купих и спя с него ,спрях всичките лекарства и отслабнах.Цялата работа е ,че кислорода в кръвта на мъжа трябва да е 92 процента ,а моят беше 52 .Сега всичко е нормално и все едно живея нов живот.Ако искате да питате нещо повече ми пишете на miliciq@abv.bg.
torlaka

Мнениеот д-р Цончев » 18 Яну 2011 13:18

ИСУЛ, Клиника по Неврология, търсете д-р Ваврек. Кажете, че аз Ви пращам.
д-р Цончев

Мнениеот stefka taneva » 20 Яну 2011 15:06

БЛАГОДАРЯ НА Д-Р ЦОНЧЕВ
stefka taneva

Мнениеот симеонова » 08 Юни 2011 17:04

Здравейте, според мен и моят съпруг страда от сънна апнея. Бихте ли споделили къде се продават апаратите, които споменавате?
симеонова

Мнениеот д-р Цончев » 13 Юни 2011 18:43

Първо трябва да се направят необходимите изследвания - посочил съм по-торе къде. И тогава ако е необходимо колегата ще ви насочи от къде и какъв апарат да вземете. Можете да се представите от мое име.
д-р Цончев

Мнениеот kiki7720 » 13 Юни 2011 22:30

Здравейте,
Баща ми също страда от сънна апнея. Това което казва д-р. Цончев е точно така трябва да се направят необходимите изследвания, за да може да се определи точно в каква степен е заболяването.
Полисомнографското изследване на съня е най-точният метод за установяване на нарушение на дишането по време на сън. То включва както електроенцефалографско регистриране на мозъчната активност, отчитане на мускулния тонус, очните движения и движения на долните крайници – електрофизиологичната част от изследването, така и следене на дихателните усилия, дихателния поток и сатурацията – респираторна част на полисомнографията. Това изследване дава най-реална и цялостна картина на събитията по време на сън. Полисомнографското изследване има водеща роля и за уточняване на подходяща терапия за всеки отделен пациент.
Иследването го прави в болница "Царица Йоана" при доц.Миланова, но екипа е много добър на които и доктор да попаднете много са внимателни .Миналата година иследването беше платено 200 лева. След като направиха записа определиха и какав апарат ще му трябва и параметрите на които трябва да работи апарата . Апаратите се казват ЦиПАП (CPAP), на българският пазар има много представители които ги продават.За да не правя реклама, които се интересува мога да му дам координати на фирмата от която закупихме апарата на сравнително дотъпна цена само на личи съобщения
kiki7720

Мнениеот pesho2000 » 30 Авг 2011 13:43

Как да изберете ципап апарат, кои са производителите на качествено оборудване,кои уреди е добре да се избягват и защо ,ценово разпределение и много друга информация касаеща ципап машините и терапията ще намерите единствено във форума на съня на адрес:
http://www.medeng-bg.eu/forum/index.php
pesho2000

Назад към ДРУГИ заболявания