Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Проверени са над 37 лечебни заведения в цялата страна
Откритието е на учени от Университета в Мичиган
Спадът на кръвната захар прави любимия човек агресивен
Бактерии има и върху монетите, но те са по-различни
реклама

Гъбички по ноктите на ръцете

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Гъбички по ноктите на ръцете

Мнениеот flory_p » 31 Авг 2010 17:43

Консултирах се с дерматолог (получих празни петна под ноктите на някои от пръстите на ръцете, а на два имам и леко жълто-оранжево оцветяване в единия край на празнината) и тя ми обясни, че имам Onichomycosis. Предписа ми Exoderil - по 3 пъти на ден и Clotrimazol - по 3 х на ден. Имам и розово петно на бедрото на единия крак, което също трябвало да намазвам с тези лекарства. Купих лекарствата и започнах да си спазвам препоръките.
Направих онлайн консултация с дерматолог, който обаче заяви, че тези лекарства не били подходящи. :shock: Не можели да стигнат под нокътната повърхност..
Но Exoderil е точно за ноктите, но на краката... Така поне пише на лекарството. Объркана съм и не знам какво да правя. Пак пари за нов преглед? А не работя. Някой може ли да ме посъветва за лечение?
flory_p

Re: Гъбички по ноктите на ръцете

Мнениеот moni4ka » 01 Сеп 2010 18:43

Аз бих се доверила на доктор, който ме е прегледал, а не на виртуални консултации.... по кратка характеристика на продукта едно от показанията за лечение е точно онихомикозата.
moni4ka

Мнениеот д-р Цончев » 14 Сеп 2010 04:09

От тази комбинация няма ли ефект?
д-р Цончев

Мнениеот flory_p » 14 Сеп 2010 23:34

Стриктно си слагах лекарствата. Отначало имаше ефект, празнините сякаш започнаха да се запълват. Но от няколко дни отново имам болки. Изглежда пак трябва да отида на лекар... Прочетох, че е добре да се намазват пръстите с йод, но не знам дали в моя случай това е подходящо.
flory_p

Мнениеот д-р Цончев » 16 Сеп 2010 09:43

Ако се подозира микоза, обсъдете дали не е подходящо да се използва Ламизил.
д-р Цончев

Мнениеот flory_p » 16 Сеп 2010 19:52

Консултирах се отново, казаха ми да продължа с Екзодерила. Ще попитам и за Ламизила, д-р Цончев. Много Ви благодаря! Но си мисля дали пък тези проблеми с ноктите не се дължат на слаба имунна система, например. Напоследък много бързо се изморявам, отслабнах. Трябва ли да направя някакво изследване?
flory_p

Назад към ДРУГИ заболявания