Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как да се предпазим от уврежданията?
Или как се формират мазнините по корема
Това предлагат от новосформираната партия АБВ
реклама

Гъбички по ноктите на ръцете

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Гъбички по ноктите на ръцете

Мнениеот flory_p » 31 Авг 2010 17:43

Консултирах се с дерматолог (получих празни петна под ноктите на някои от пръстите на ръцете, а на два имам и леко жълто-оранжево оцветяване в единия край на празнината) и тя ми обясни, че имам Onichomycosis. Предписа ми Exoderil - по 3 пъти на ден и Clotrimazol - по 3 х на ден. Имам и розово петно на бедрото на единия крак, което също трябвало да намазвам с тези лекарства. Купих лекарствата и започнах да си спазвам препоръките.
Направих онлайн консултация с дерматолог, който обаче заяви, че тези лекарства не били подходящи. :shock: Не можели да стигнат под нокътната повърхност..
Но Exoderil е точно за ноктите, но на краката... Така поне пише на лекарството. Объркана съм и не знам какво да правя. Пак пари за нов преглед? А не работя. Някой може ли да ме посъветва за лечение?
flory_p

Re: Гъбички по ноктите на ръцете

Мнениеот moni4ka » 01 Сеп 2010 18:43

Аз бих се доверила на доктор, който ме е прегледал, а не на виртуални консултации.... по кратка характеристика на продукта едно от показанията за лечение е точно онихомикозата.
moni4ka

Мнениеот д-р Цончев » 14 Сеп 2010 04:09

От тази комбинация няма ли ефект?
д-р Цончев

Мнениеот flory_p » 14 Сеп 2010 23:34

Стриктно си слагах лекарствата. Отначало имаше ефект, празнините сякаш започнаха да се запълват. Но от няколко дни отново имам болки. Изглежда пак трябва да отида на лекар... Прочетох, че е добре да се намазват пръстите с йод, но не знам дали в моя случай това е подходящо.
flory_p

Мнениеот д-р Цончев » 16 Сеп 2010 09:43

Ако се подозира микоза, обсъдете дали не е подходящо да се използва Ламизил.
д-р Цончев

Мнениеот flory_p » 16 Сеп 2010 19:52

Консултирах се отново, казаха ми да продължа с Екзодерила. Ще попитам и за Ламизила, д-р Цончев. Много Ви благодаря! Но си мисля дали пък тези проблеми с ноктите не се дължат на слаба имунна система, например. Напоследък много бързо се изморявам, отслабнах. Трябва ли да направя някакво изследване?
flory_p

Назад към ДРУГИ заболявания