Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Той е от основно значение в борбата с грипа
Предлагаме ви поза, която помага
реклама

Въпрос за гастро езофагеален рефлукс

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Re: Въпрос за гастро езофагеален рефлукс

Мнениеот cveteto70 » 07 Апр 2010 08:27

не би трябвало да взимате антибиотици без да са ви предписани от лекар.това е меко казано несериозно.
cveteto70

Мнениеот GLadiator6 » 07 Апр 2010 09:02

Или аз не съм се изразил правилно или вие не прочетохте ....
Джи пи то ми (личния лекар ми изписа антибиотици лекоклар 500 мг и въпреки че с изследването което лично платих защото тя не ме прати се установи че нямам налични бактерии тя каза "ами то и 10 посявки да направиш пак може да са отрицателни пии си лекоклара" ) та съм го пил защото ми го изписа... последното което бих на правил е да вземам антибиотици дори когато е възможно ги избягвам защото знам вредата и ползата от тях...

Разбрали сте ме погрешно.... и пак не ми отговорихте на въпроса.
GLadiator6

Мнениеот GLadiator6 » 07 Апр 2010 09:03

Антибиотиците ги бях почнал когато ми излезе резултата от секрета. !
GLadiator6

Мнениеот cveteto70 » 07 Апр 2010 17:33

как се чувствате сега.
cveteto70

Мнениеот GLadiator6 » 07 Апр 2010 20:47

Сутрин дишам трудно :( явно киселините ми дразнят дробовете знам ли ...
И няколко пъти на ден усещам леки киселини ... горчивия вкус го има но само от време на време мисля че поутшомява... Утре излизат резултатите и от другата бактерия... Лошото е че въпреки че пия Контролок сутрин вечер вземам един фамултран защото усещам киселини когато си легна затова днес вечерях в 20 ч за да видя дали като легна в 00ч ще е добре или ще е зле за да пия ако има проблем пак но да го избегна ако няма фамултрана.... (това след като се консултирах с гастроентреноложката) болки в корема от 3 дни също нямам а и оригването например днес беше само 2 пъти което е добре на фона на по 10 пъти на час... знам ли май се лекувам...
И все пак се надявам да ми отговорите на въпроса дали е възможно да остана така цял живот :( , че ме е страх като спра блокерите дали няма да се върне предишното ми състояние пия ги вече 4 -ти ден а преди това фамултран пих 16 дни т.е. 20 дни минаха за разлика от в началото когато ме мъчеше само задух и после когато ме мъчеше и задух и киселини сега имам киселини само вечер и то малко а задух само от време на време за по 20-тина мин и после се оправя прекарах цял месец по лекари и по цял ден само в гората не ходя на лекции не работя само в гората по цял ден ... слизам до града 3 пъти на ден за да хапна и да си купя вода която пия нарочно по 2 - 3 литра уш за да се очистя от токсините и такива работаи не пия кафе , цигара не съм хващал , алкохол не съм близвал и газирано защото искам да оздравея наистина искам..

Ще ми отговорите ли най - после на въпросите само ме разпитвате :)
GLadiator6

Мнениеот GLadiator6 » 09 Апр 2010 16:32

Отново отрицателни резултати... А все още същите проблеми :(
GLadiator6

Мнениеот cveteto70 » 09 Апр 2010 20:08

нека ви направят фиброгастроскопия.може би тя ще ви даде отговорите който търсите.
cveteto70

Мнениеот GLadiator6 » 09 Апр 2010 20:48

Ще отида в понеделник при лекарката в гастрото отново така и така не съм занесал изследванията тя ще прецени...

Днес за щастие нямам киселини и болки в стомаха ... Само , че проблема с дишането ми се премести в гърлото една топка усещам което ме навежда на мисълта , че е чисто неврологичен... но все пак нека докторката прецени какви изследвания да ми бъдат направени..

Вие имате ли предположения ?
GLadiator6

Мнениеот cveteto70 » 10 Апр 2010 08:49

не нямам.
cveteto70

Мнениеот MARINELA M » 10 Апр 2010 11:42

това което усещаш в гърлото е от стомаха тоест от гастроезафугита нали връща храна в хранопровода и възпалява гърлото аз съм така от 7 месеца така че не мога да ти дам съвет как да се оправиш но наистина ти сам настоявай за гастроскопия иначе лекарите няма да го направят а това е най доброта изследване за да видят от вътре какво е положението и така да преценят как да те лекуват защото иначе направо сме като опитни зайчета пий това да видим дали ще помогне.Поне аз не можах да излекувам това топче а знам че продължителното възпаляване на гърлото и дългогодишен гер води до стесняване на хранопровода писля че се казваше баретов хранопровод и после правят операция.Сега не искам да те плаша защото ти си отскоро болен и е невъзможно да я имаш тази болест но наистина колкото и да е неприятно дори и е безболезнено направи гастроскопията и после пиши дано се оправиш наистина защото лично аз знам как се чувстваш за съжаление
MARINELA M

Мнениеот GLadiator6 » 10 Апр 2010 11:49

Благодаря много то при мен не се знае 100% дали е точно това защото гастро езофегеален рефлукс може да бъде предизвикан от много много неща не е 100% отчно от този снифер който не се лекува.. Може да е от гастрит например .. и т.н.

Ще се видя утре с частния си лекар да говоря по нашироко с него дано измисли нещо защото наистина симтомите постоянно се засилват и отслабват и отново и отново постоянно... което ме дразни ...

А вие как сте с дишането при мен се оправя после пак се влошава и това постоянно :(
GLadiator6

Мнениеот MARINELA M » 10 Апр 2010 13:53

ами с дишането и аз съм така ту се оправя ту е зле а гастроезафугита е вярно причинява се и от паническо разстройство от нерви с една дума а аз и с тях не съм добре за съжаление дано се оправим и двамата моля те пиши утре какво е станало а аз вторник съм на лекар и ще пиша
MARINELA M

Мнениеот GLadiator6 » 10 Апр 2010 16:49

Имаш в предвид , че ако е от нерви се лекува нали :)
GLadiator6

Мнениеот MARINELA M » 10 Апр 2010 18:12

явно ние двамате имаме много общи неща да и от нерви да е се лекува но е малко по сложно докато се намери точната причина и точното лекарство и като е от нерви се изисква по дълго време лечение а мен ако питаш вече незнам лекувам нерви щитовидна стомах уж всичко заедно и още не съм добре а мина първо 4 години за точна диагноза и 7 месеца откакто я знаем и лечение и още до никъде не съм а ти не се отчайвай така всичко ще се оправи само дето като знаем да кажем преди време какви бяхме а сега какви сме та отговор нямам
MARINELA M

Мнениеот GLadiator6 » 10 Апр 2010 18:15

Четири години за диагноза ? А моя лекар ми я постави за 20 минути но не е категорична :( явно обаче позна.. :(
GLadiator6

ПредишнаСледваща

Назад към ДРУГИ заболявания