Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тестове не установяват наличие на ебола
Вижте какво да избягвате да хапвате
Три стъпки при ситуации "под пара"
реклама

Въпрос за гастро езофагеален рефлукс

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Re: Въпрос за гастро езофагеален рефлукс

Мнениеот cveteto70 » 07 Апр 2010 08:27

не би трябвало да взимате антибиотици без да са ви предписани от лекар.това е меко казано несериозно.
cveteto70

Мнениеот GLadiator6 » 07 Апр 2010 09:02

Или аз не съм се изразил правилно или вие не прочетохте ....
Джи пи то ми (личния лекар ми изписа антибиотици лекоклар 500 мг и въпреки че с изследването което лично платих защото тя не ме прати се установи че нямам налични бактерии тя каза "ами то и 10 посявки да направиш пак може да са отрицателни пии си лекоклара" ) та съм го пил защото ми го изписа... последното което бих на правил е да вземам антибиотици дори когато е възможно ги избягвам защото знам вредата и ползата от тях...

Разбрали сте ме погрешно.... и пак не ми отговорихте на въпроса.
GLadiator6

Мнениеот GLadiator6 » 07 Апр 2010 09:03

Антибиотиците ги бях почнал когато ми излезе резултата от секрета. !
GLadiator6

Мнениеот cveteto70 » 07 Апр 2010 17:33

как се чувствате сега.
cveteto70

Мнениеот GLadiator6 » 07 Апр 2010 20:47

Сутрин дишам трудно :( явно киселините ми дразнят дробовете знам ли ...
И няколко пъти на ден усещам леки киселини ... горчивия вкус го има но само от време на време мисля че поутшомява... Утре излизат резултатите и от другата бактерия... Лошото е че въпреки че пия Контролок сутрин вечер вземам един фамултран защото усещам киселини когато си легна затова днес вечерях в 20 ч за да видя дали като легна в 00ч ще е добре или ще е зле за да пия ако има проблем пак но да го избегна ако няма фамултрана.... (това след като се консултирах с гастроентреноложката) болки в корема от 3 дни също нямам а и оригването например днес беше само 2 пъти което е добре на фона на по 10 пъти на час... знам ли май се лекувам...
И все пак се надявам да ми отговорите на въпроса дали е възможно да остана така цял живот :( , че ме е страх като спра блокерите дали няма да се върне предишното ми състояние пия ги вече 4 -ти ден а преди това фамултран пих 16 дни т.е. 20 дни минаха за разлика от в началото когато ме мъчеше само задух и после когато ме мъчеше и задух и киселини сега имам киселини само вечер и то малко а задух само от време на време за по 20-тина мин и после се оправя прекарах цял месец по лекари и по цял ден само в гората не ходя на лекции не работя само в гората по цял ден ... слизам до града 3 пъти на ден за да хапна и да си купя вода която пия нарочно по 2 - 3 литра уш за да се очистя от токсините и такива работаи не пия кафе , цигара не съм хващал , алкохол не съм близвал и газирано защото искам да оздравея наистина искам..

Ще ми отговорите ли най - после на въпросите само ме разпитвате :)
GLadiator6

Мнениеот GLadiator6 » 09 Апр 2010 16:32

Отново отрицателни резултати... А все още същите проблеми :(
GLadiator6

Мнениеот cveteto70 » 09 Апр 2010 20:08

нека ви направят фиброгастроскопия.може би тя ще ви даде отговорите който търсите.
cveteto70

Мнениеот GLadiator6 » 09 Апр 2010 20:48

Ще отида в понеделник при лекарката в гастрото отново така и така не съм занесал изследванията тя ще прецени...

Днес за щастие нямам киселини и болки в стомаха ... Само , че проблема с дишането ми се премести в гърлото една топка усещам което ме навежда на мисълта , че е чисто неврологичен... но все пак нека докторката прецени какви изследвания да ми бъдат направени..

Вие имате ли предположения ?
GLadiator6

Мнениеот cveteto70 » 10 Апр 2010 08:49

не нямам.
cveteto70

Мнениеот MARINELA M » 10 Апр 2010 11:42

това което усещаш в гърлото е от стомаха тоест от гастроезафугита нали връща храна в хранопровода и възпалява гърлото аз съм така от 7 месеца така че не мога да ти дам съвет как да се оправиш но наистина ти сам настоявай за гастроскопия иначе лекарите няма да го направят а това е най доброта изследване за да видят от вътре какво е положението и така да преценят как да те лекуват защото иначе направо сме като опитни зайчета пий това да видим дали ще помогне.Поне аз не можах да излекувам това топче а знам че продължителното възпаляване на гърлото и дългогодишен гер води до стесняване на хранопровода писля че се казваше баретов хранопровод и после правят операция.Сега не искам да те плаша защото ти си отскоро болен и е невъзможно да я имаш тази болест но наистина колкото и да е неприятно дори и е безболезнено направи гастроскопията и после пиши дано се оправиш наистина защото лично аз знам как се чувстваш за съжаление
MARINELA M

Мнениеот GLadiator6 » 10 Апр 2010 11:49

Благодаря много то при мен не се знае 100% дали е точно това защото гастро езофегеален рефлукс може да бъде предизвикан от много много неща не е 100% отчно от този снифер който не се лекува.. Може да е от гастрит например .. и т.н.

Ще се видя утре с частния си лекар да говоря по нашироко с него дано измисли нещо защото наистина симтомите постоянно се засилват и отслабват и отново и отново постоянно... което ме дразни ...

А вие как сте с дишането при мен се оправя после пак се влошава и това постоянно :(
GLadiator6

Мнениеот MARINELA M » 10 Апр 2010 13:53

ами с дишането и аз съм така ту се оправя ту е зле а гастроезафугита е вярно причинява се и от паническо разстройство от нерви с една дума а аз и с тях не съм добре за съжаление дано се оправим и двамата моля те пиши утре какво е станало а аз вторник съм на лекар и ще пиша
MARINELA M

Мнениеот GLadiator6 » 10 Апр 2010 16:49

Имаш в предвид , че ако е от нерви се лекува нали :)
GLadiator6

Мнениеот MARINELA M » 10 Апр 2010 18:12

явно ние двамате имаме много общи неща да и от нерви да е се лекува но е малко по сложно докато се намери точната причина и точното лекарство и като е от нерви се изисква по дълго време лечение а мен ако питаш вече незнам лекувам нерви щитовидна стомах уж всичко заедно и още не съм добре а мина първо 4 години за точна диагноза и 7 месеца откакто я знаем и лечение и още до никъде не съм а ти не се отчайвай така всичко ще се оправи само дето като знаем да кажем преди време какви бяхме а сега какви сме та отговор нямам
MARINELA M

Мнениеот GLadiator6 » 10 Апр 2010 18:15

Четири години за диагноза ? А моя лекар ми я постави за 20 минути но не е категорична :( явно обаче позна.. :(
GLadiator6

ПредишнаСледваща

Назад към ДРУГИ заболявания