Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Изправете гръб и положителните мисли сами ще нахлуят
Въпреки че методът е по-съвременен и нетравматичен
И кои са тези, които не са толкова „супер“
реклама

Оток на лицето и очите сутрин

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Оток на лицето и очите сутрин

Мнениеот Нели » 01 Авг 2009 12:12

На какво може да се дължи отокът по лицето и очите сутрин Въпреки, че взимам по 1 таблетка Дехидратин нео но ден. Имам АХ и я лекувам с Изоптин 120 мг., Диротон 10мг, и Дехидратин нео. Не винаги, но ми се появяват такива отоци през втората фаза на цикъла. На 51 г. съм. С какво може да е свързан този оток?
Нели

Re: Оток на лицето и очите сутрин

Мнениеот PetarSpasov » 01 Авг 2009 14:57

Такъв тип оток е типичен при бъбречни заболявания. Препоръчвам да споделите с личния Ви лекар, за да Ви назначи изследвания.
PetarSpasov

Re: Оток на лицето и очите сутрин

Мнениеот Aldo Alter » 09 Апр 2010 17:27

Имам подобен проблем, това което съм научил е:
1. Бъбреци. Загуба на белтъци. Албумин. Т.нар "24-часова урина" - особено ако вечер се наблюдава и оток на глезените.
2. Алергия - особено ако има сърбеж и зачервяване.
2. Щитовидна жлеза
3. Паразитози - токсоплазмоза, ларва мигранс, дори чревни паразити. По скоро трябва да се излючат.
4. Синдром на горната куха вена - образувание или каквото и да е нещо в медиастиума, коеот възпрепятства движението на кръвта и лимфата към главата - особено ако има оток и в ръцете.
5. Автоимунни заболявания - консултация с ревматолог, евентуално ANA-профили.
6. Може да се направи консултация и с хематолог.
7. УНГ - особено ако са налице синуит или полипи, главоболие. Всъщност, човек трянва да има много. ама много тежък синузит за да се стигне до периорбитален оток и на лицето.

За близо година ходене по мъките не съм чувал други принципни възможности.

Номерацият отговаря г/д на вероятността това де е проблема.

Реши ли се проблема? Аз още търся решение при мен и ме интересува всичко по темата, ще бъда благодарен ако имаш някаква друга информация.
Aldo Alter

Назад към ДРУГИ заболявания