Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Когато става дума за алергия и кога проблемът е сериозен
Важно е разстоянието по между ви
Проверени са над 37 лечебни заведения в цялата страна
Липсват експертни комисии за предписване на биологична терапия
реклама

Често стомашно разтройство

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Често стомашно разтройство

Мнениеот azdesi » 19 Юли 2009 13:50

Здравейте,
Имам доста често разтройство, без болки в корема. Появява се предимно сутрин през седмицата, по-рядко събота и неделя. В такива случай пия едно хапче Лопедиум и ми минава/не ходя повече през деня. Миналата година ми откриха гастрит. Възможно ли е причината да е друга?
Благодаря предварително!
azdesi

Re: Често стомашно разтройство

Мнениеот miron_z » 20 Юли 2009 11:38

Здравей Azdesi! Позволявам си да изкажа своето предположение и да дам някаква препоръка. Самият факт, че проблема се появява през работните дни, когато сме "емоционално" по-натоварени, говори за вероятна психологична причина. Добре е да се отхвърли бактериална инфекция (доста чести за летния сезон)-Salmonella, Shigella, както и Campylobacter (причинител на диарии при деца и млади хора на възраст 30-40 год., с пик през летните месеци, като причината е консумация на заразена храна - пилешки продукти или вода). Причината за гастрита може да бъде Helicobacter pylori ( при него симптомите са по-скоро коремна болка, гадене, повръщане, но не и диария) - изследва се фецес или се прави стомашна биопсия.Моят съвет е отново да се консултираш с гастроентеролог и ако той прецени да се направи микробиологично изследване на фецес и биобсия.
miron_z

Мнениеот azdesi » 21 Юли 2009 21:50

Благодаря!
Май ще трябва да направя консултация с гастроентеролог.
azdesi

Мнениеот gosho_mt » 13 Дек 2009 21:52

Включвам се доста късно,но понеже съм имала същия проблем ще се постарая да бъда полезна. Направи си микробиологично и паразитологично изследване на ферцес. Ако там нищо не излезе си пусни серологично изследване за /хеликобактер и кампилобактер/. С готовите изследвания бягай при гастроентеролог. Най-добрите такива специалисти са във ВМА в София. Конкретно става въпрос за доктор Иван Сираков. Страхотен е. Ако е необходимо той ще ти направи допълнителни изследвания на червата, защото постоянното разтройство е симптом на колитно заболяване на дебелото черво, а колитите въобще не са за подценяване. Лекувай го това разтройство защото аз станах 38кг. на 36г. и майка на 8г.дете. Отивай при доктор Сираков ще ти помогне. тел: за записване на час02/9225001/. Успех.
gosho_mt

Назад към ДРУГИ заболявания