ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Рехабилитация след имобилизация на счупен глезен

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

angoi

Рехабилитация след имобилизация на счупен глезен

Мнение от angoi » 22 юни 2009 20:09

На 46 г съм.На 23.05.09 си счупих глезена/ външен малеол.След една седмица трябва да сваля гипса,защото стават 45 дена от имобилизацията.Една седмица след сваляне на гипса ще имам възможност да се обърна към рехабилитатор,защото съм в чужбина.Моля,даите ми съвет какви упражнения мога да започна сама докато се прибера в България. Нямам оток на глезена,движа свободно пръстите,дори стъпвам на крака си и леко се предвижвам.

Потребителски аватар
Ростислав

Re: Рехабилитация след имобилизация на счупен глезен

Мнение от Ростислав » 23 юни 2009 18:34

За сега нямате оток, но като махнете гипса ще има такъв,който може да продължи доста време. Освен това, ще е налице намален обем на движение в глезена и отслабнала мускулатура на подбедрицата. След свалянето на гипса започнете борба с отока. С ледено кубче обтривайте областта малко над глезена, около самите малеоли и малко под тях. Така 2-3 пъти с продължение не повече от 2-3 минути (до зачервяване на кожата). Използвайте колкото си може повече време крака да е подвигнат над нивото на сърцето (от легнало или седнало положение-крака на висока възглавница), и от това положение извършвайте леки движения в глезена и пръстите на крака. Натоварвайте го постепенно с тежестта на тялото, но внимателно и не много продължително. След започването на рехабилитацията ще ви се направи функционална оценка, и назначат съответните мероприятия. Успех!
Медицински университет гр. Плевен; УМБАЛ "Д-р Г. Странски" гр. Плевен

angoi

Мнение от angoi » 24 юни 2009 15:08

Благодаря,че ми отговорихте!Ще изпълня стриктно указанията!

spasovam

Мнение от spasovam » 28 апр 2012 12:16

Със същата диагноза съм, свалиха ми гипса и казаха - ходене. Само това. Дали ще се възстановя напълно без процедури? На 34 години съм. Още имам болки в петата и прасеца, трудно свивам глезена, особено при слизане от стълби - минаха 4 дена от сваляне на гипса. Не зная защо не казаха за рехабилитация, не ми показаха и упражнения. Не очаквах подобно нещо от Пирогов....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 апр 2012 14:52

Вероятно са преценили, че няма нужда. Но вие можете да си вземете направление от ЛЛ за физиотерапия и да си направите, мисля, че имате право след фрактура.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”