Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Въпреки че методът е по-съвременен и нетравматичен
Антитоксините стабилизират нивата на свободните радикали
Организира Сдружение „Алцхаймер България”
реклама

Болка в реброто в ляво

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Болка в реброто в ляво

Мнениеот melani » 26 Апр 2009 08:49

Здравейте!

От 1 година имам болка отпред в ляво,под гърдата.Боли ме самото ребро все едно е възспалено.Боли при натиск и все едно нещо ме подпира там.При криза не мога да лежа на тази страна.Какво може да е и към какъв лекар да се ориентирам?

До сега не съм посетила лекар,защото бях бременна и не исках да пия лекарства.Самата болка започна месец преди да разбера,че съм бременна.Не съм разбрала от какво се активира,но ме боли често.

Благодаря!
melani

Re: Болка в реброто в ляво

Мнениеот n__n » 26 Апр 2009 18:38

melani,
докато се включи някой доктор да ви отговори, аз не съм доктор, но ако мога да подам една концепция без отговорност.
Прочетете за синдром на Титце, би могло да се изследват: калций + йонизиран калций(ca и ca++), алакална фосфатаза, паратхормон, кортизол.
Ако е такова, то на Рентгенография на ребрата ще се види специфична визуална находка на възпаленото ви ребро(кухина в реброто). От друга страна щом сте родилка това може да осложни търсенето на такава концепция.
Личния ви лекар назнам към кого би ви насочила, но ако не ви прати директно за снимка можете и вие да си направите, обаче ако кърмите а това е най-добре за детето, ако кърмите не е редно рентген, затова като безопасна образна диагностика може да се мисли за ехография или ядреномагнитен резонанс без контраст, като ЯМР е сериозно по-скъпо и рядко отпускано изследване незнам цена за гръден кош ..например за глава се върти около 200-450 лв без касата, докато ехографията е по-достъпна 20 лв в случай че не ви я дават по каса.
Според мен би могло да я помолите личната лекарка за талон за ревматолог или ендокринолог, трябва да се предприемат мерки защото диференциалните диагнози на такова предполагаемо състояние имат опирни точки с биохимичния баланс и респективно с храненето на детето ви.
Например, аз на ваше място бих се обадила по тел. във ВМА Исул или Токуда, да разучите дали ревматолог или ендокринолог би ви поел, аз лично се опасявам че личната лекарка би се затруднила да избере вместо вас. Защо ревматолог - за да се отдиференцира от Остеопороза(възрастта и че сте родилка изключва менопауза) и защото имат някакво наблюдение и над твърди тъкани(кости стави) и над меки тъкани.
Все пак, аз не съм доки, изчакайте и други тук да ви споделят, но не се бавете - отидете при личния си лекар. описанието ви много пасва на "титце", но това само докторите ще решат.
n__n

Мнениеот melani » 26 Апр 2009 23:04

n_n,благодаря за отговора ти!За съжаление няма многа неща за този синдром в нета,особено на български и не можах да си изградя ясна представа какво точно представлява.Останах с убеждение,че трябва да има подуване на мястото на болката,а аз такова нямам.Със сигурност ще се възползвам от съвета Ви и ще посетя ревматолог.За съжаление Сф ми е далече и затовапоне първия преглед ще го направя тук в Бс.Ако открият нещо обезпокоително тогава ще видим.Откакто забременях станах изключителен хипохондрик и какви ли не лоши мисли ми минават.
melani

Мнениеот n__n » 27 Апр 2009 20:19

http://www.medtrust.ru/pls/biblioteka/i ... titse.html
нищихме преди време с ниските си познания по руски от тук
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=342379.0
....
В норма паратхормона, калция и фосфора свидетелстват за отсъствие на хиперпаратиреодизъм, а данните от ренгенологично изследване изключва младежка остеопороза.
.....
Рентгеново изследване
Компютърна томография щитовидни и околощитовидни жлези
.....
Биопсия

melani, не се товари да си поставяш ти диагноза или отхвърляш. подутост не е водещ признак.
Значи обадете се по болниците ви и разпитайте кой от лекарите Ревматолог или Ендокринолог са чували за този синдром и кой повече изследвания ще ви пусне по пътека, знам ли може пък Ендокринолог да е по-изгодно заради хормоните ..че ревматолозите почти не пускат нищо освен прегледа по каса, а хормоните(2*15 лв) + ехография шия(20 лв) май ще е по-добре първо ендокринолог.
n__n

Назад към ДРУГИ заболявания